گیت کنترل تردد چیست

گیت‌های کنترل تردد یکی از اصلی‌ترین سیستم‌هایی است که باعث تکمیل دستگاه کنترل تردد می‌شود. با استفاده از یک گیت کنترل کننده تردد این امکان را خواهید داشت که محدودیت رفت و آمد برای افراد در محیط مورد نظر خود برقرار کنید. با شرکت آلتون نتورک همراه باشید.

گیت کنترل تردد چیست؟

گیت کنترل تردد یکی از تجهیزات اساسی و کاربردی در سیستم کنترل تردد است. وظیفه اصلی گیت کنترل تردد ایجاد محدودیت برای محیط مورد نظر است. به نوعی می‌توان گفت آن وسیله‌ای که باعث ایجاد محدودیت برای افراد، وسایل نقلیه و کاربردهای محدودیتی می‌شود، گیت کنترل تردد است.

کارکرد گیت کنترل تردد آن است که صرفا افراد احراز هویت شده یا افرادی که دارای هویت تایید شده هستند را به محل مورد نظر وارد نماید.استفاده از سیستم کنترل تردد برای کنترل گیت کنترل تردد لازم و ضروری است.

کارکرد گیت کنترل تردد

همان طور که گفته شد، گیت کنترل تردد ایجاد کننده محدودیت برای رفت و آمد افراد است. نحوه کارکرد دروازه کنترل تردد به این صورت است که سیستم کنترل تردد هوشمند پس از تایید کردن هویت فرد مورد نظر، اقدام به باز یا بسته کردن گیت می‌کند.

حال با توجه به نوع گیت کنترل کننده ورود و خروج، نحوه باز و بسته شدن گیت کنترل تردد می‌تواند متفاوت باشد.

انواع گیت کنترل تردد

گیت‌های کنترل کننده تردد دارای انواع مختلفی هستند که از جمله این نوع از گیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

گیت کنترل تردد چیست؟

در حالت کلی می‌توان گفت که گیت کنترل تردد یکی از زیر مجموعه‌های کنترل دسترسی یا همان سیستم کنترل تردد است که برای ایجاد کردن نظم، کنترل دسترسی و دیگر مقاصد در محیط‌های مختلفی از جمله ورزشگاه‌ها، مکان‌های امنیتی، ادارات و سازمان‌ها و… به کار گرفته می‌شوند.

گیت‌های کنترل تردد وسیله‌هایی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان کنترل عبور و مرور یک منطقه خاص را کنترل کرد و اجازه ورود  یا خروج از آن منطقه را صرفا برای افراد خاصی محدود کرد.

گیت‌های کنترل دسترسی امکان دارد که با گیت‌های دیگری همراه شوند تا بتوانند یک سیستم کنترل تردد مرکزی ایجاد کنند و محدودیت رفت و آمد را برای یک محوطه بزرگ و به هم پیوسته یا جدا از هم به اجرا در آورند.

به نوعی می‌توان گفت که gate کنترل تردد وسیله‌ای هوشمند است که کنترل تردد افراد و دیگران به ساختمان را محدود می‌کند و صرفا اجازه دسترسی به افرادی داده می‌شود که هویت معتبری در سیستم داشته باشند.

روش‌های احراز هویت گیت‌های کنترل تردد

روش‌های گوناگونی برای احراز هویت افراد در گیت‌های کنترل تردد وجود دارد که از جمله مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تشخیص هویت اثر انگشتی

تشخیص هویت عنبیه چشم

تشخیص هویت تشخیص چهره

تشخیص هویت کارتی

تشخیص هویت به وسیله صدا

تشخیص هویت به وسیله سیگنال‌های مغز و قلب

انواع گیت کنترل تردد

گیت‌های کنترل کننده تردد افراد، دارای انواع مختلفی هستند که وابسته به کارایی و همچین کاربردی که دارند در محیط‌های مختلفی نصب و به کارگیری می‌شوند. در ادامه این مطلب از وب سایت آلتون نتورک قصد داریم در رابطه با انواع گیت کنترل تردد اطلاعاتی بیان کنیم.

گیت کنترل تردد بدون سیستم کنترل تردد

در این نوع از گیت‌های کنترل تردد، سیستم کنترل کننده تردد روی گیت نصب نیست و به خواست مشتری می‌تواند سیستم مورد نظر نصب شود.

گیت کنترل تردد با سیستم کنترل تردد

در گیت‌های کنترل تردد با سیستم کنترل تردد دیگر نیازی به تهیه جداگانه سیستم کنترل تردد وجود ندارد و با تهیه این گیت یک گیت با سیستم کنترل تردد سر خود در اختیار خواهید داشت.

گیت کنترل تردد فروشگاهی

همان طور که از نام این گیت‌ها مشخص است، این گیت‌ها برای کنترل ورود و خروج در فروشگاه‌ها به ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عموما این گیت‌‌ها با سنسور خاصی که دارند، اجازه خروج افراد بدون تسویه حساب را نمی‌دهند.

گیت کنترل تردد باله‌ای

این نوع از گیت‌ها که با نام گیت‌های کنترل تردد باله‌ای شناخته می‌شوند برای کنترل عبور و مرور در مکان‌های لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین این نوع از گیت‌ها را بسیار در ایستگاه‌های مترو می‌توانید مشاهده کنید.

گیت کنترل تردد شیشه‌ای

گیت کنترل تردد شیشه‌ای یکی از انواع گیت‌‌های پر طرفدار است که عموما در محیط‌هایی استفاده می‌شود که به دلیل رفت و آمد بالا، نیاز به باز و بسته شدن بسیار زیاد است.

گیت کنترل تردد میله‌ای

گیت کنترل تردد اهرمی یا همان میله‌ای یکی از رایج‌ترین گیت‌های کنترل کننده رفت و آمد است. این نوع از گیت‌ها را در متروها هم می‌توانید مشاهده کنید.

مزایای گیت کنترل تردد

عموما اولین مسئله‌ای که باعث می‌شود از یک گیت کنترل تردد استفاده شود، امنیت است. ایجاد محدودیت برای رفت و آمد دومین موردی است که باعث می‌شود یک مجموعه یا ساختمان از گیت کنترل تردد استفاده کند. وابسته به مکانی که در آن مشغول به فعالیت هستید، گیت‌های مختلف با مزیت‌های گوناگونی وجود دارند، در ادامه به مزایا استفاده از گیت کنترل تردد خواهیم پرداخت.

  • جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به مکان مورد نظر
  • تشخیص هویت افراد به سادگی و در عرض مدت زمان کوتاهی
  • دسترسی به داده‌های کاربران تنها با چند کلیک
  • کاهش نیرو انسانی برای نگهبانی و کاهش هزینه‌ها

پرفروش‌ترین گیت کنترل تردد

نحوه عملکرد گیت کنترل تردد

معرفی شرکت‌های تولید کننده گیت کنترل تردد

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟