دستگاه حضور و غیاب هتل

دستگاه حضور و غیاب هتل برای ثبت تردد ورود و خروج کارکنان هتل و برقراری نظم و امنیت در مجموعه هتل استفاده می‌شود. امکان محاسبه حقوق و گزارش‌گیری‌های دقیق با سیستم ساعت زنی هتل فراهم می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب هتل (Hotel attendance system) چیست و استفاده از آن چه اهمیتی دارد؟ دستگاه‌های حضور و غیاب یا ساعت زنی هتل دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند زمان ورود و خروج تمامی پرسنل هتل را ذخیره کرده و آن‌ها را در فرمت مناسب در اختیار مدیران هتل قرار دهند. همچنین بسیاری از سیستم‌های ثبت ورود و خروج هتل امکان محاسبه حقوق پرداختی هر یک پرسنل را نیز ارائه می‌دهند. امروزه در بسیاری از هتل‌های مدرن از دستگاه حضور و غیاب مدل هتلی برای برقراری بیش‌تر نظم و همچنین افزایش امنیت کارمندان و پرسنل استفاده می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب برای هتل انواع گوناگونی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به دستگاه‌های حضور وغیاب تشخیص چهره، رمزی و دستگاه ساعت زنی اثرانگشتی اشاره داشت. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت هتل و تعداد پرسنل، نیازهای مدیریتی و همچنین میزان امنیت لازم از بهترین دستگاه استفاده کنید. هر یک از انواع دستگاه حضور و غیاب هتل ویژگی‌های مخصوص به خود و مزایای متفاوتی دارند. در ادامه قصد داریم به معرفی و بررسی بیش‌تر انواع سیستم حضور و غیاب هتل و مزایای استفاده از این سیستم هوشمند بپردازیم. با ما همراه شوید.

کاربرد دستگاه حضور و غیاب هتل

بسیاری از افراد زمانی که به دیگر شهرها و کشورها سفر می‌کنند زمان اقامت خود را در هتل‌های امروزی سپری می‌کنند. یکی از موارد مهمی که می‌تواند کیفیت خدمات هتل را مشخص کند حضور دقیق و به موقع پرسنل برای سرویس‌دهی و کمک به مسافران است. در هتل‌های بزرگ که کارکنان و پرسنل زیادی در بخش‌های مختلف آن فعالیت دارند مدیریت حضور کارکنان کاری دشوار و پیچیده برای مدیران خواهد بود. به ویژه در زمان‌های شلوغی امکان مانیتورینگ حضور و فعالیت هر یک از کارکنان دشوار بوده و معمولاً با خطای انسانی همراه است. این مشکلات می‌توانند موجب کاهش کیفیت خدمات ارائه شده از سوی هتل و در نتیجه کاهش رغبت مسافرین به مراجعه به مجموعه مورد نظر شود.

لزوم استفاده از دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان هتل زمانی بیش‌تر احساس می‌شود که به ثبت تردد پرسنل جهت محاسبه حقوق و همچنین امنیت بیش‌تر در محیط هتل نیاز باشد. به طور مثال گاه ممکن است اجازه ورود به برخی از بخش‌های هتل تنها توسط مدیران و کارکنان ویژه ممکن باشد. در چنین حالتی می‌توان از دستگاه ساعت زنی هتل به همراه گیت ورود و خروج و یا قفل‌های هوشمند استفاده کرد.

بدین ترتیب هر شخصی که قصد ورود یا خروج به بخش مورد نظر را داشته باشد باید هویت خود را به سیستم ارائه دهد. بدین ترتیب استفاده از دستگاه ثبت تردد کارمندان هتل هوشمند می‌تواند امنیت مجموعه را افزایش داده و نظم را نیز در تمامی بخش‌ها افزایش دهد. انتخاب دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان هتل باید بر اساس کاربری آن باشد. به عنوان مثال هنگام انتخاب سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس نکاتی که برای خرید در ذهن داریم با توجه به کاربری آن مشخص می‌شود و با انتخاب دستگاه برای هتل متفاوت است.

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای هتل

کاربرد دستگاه حضور و غیاب برای هتل چیست؟ در گذشته برای محاسبه حقوق و همچنین مدیریت تردد و ثبت حضور و غیاب کارمندان و پرسنل از نیروهای انسانی کمک گرفته می‌شود. استفاده از دستگاه کنترل حضور و غیاب هتلی نیاز به نیروهای انسانی را کاهش داده و بدین ترتیب هزینه‌های مجموعه را نیز کاهش خواهد داد. علاوه بر این زمانی که از سیستم‌های هوشمند برای ثبت ورود و خروج پرسنل استفاده شود، کارمندان انگیزه بیش‌تری برای حضور فعال گرفته و بدین ترتیب نظم مجموعه افزایش خواهد داشت. دستگاه ساعت زنی حرفه ای هتل هوشمند می‌تواند بسیاری از امور مدیریت را ساده‌تر کرده و حجم کار مسئولان مربوطه را تا حد زیادی کاهش دهد.

خوشبختانه بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب هتلی به همراه نرم‌ افزارهای پیشرفته حضور و غیاب ارائه می‌شوند. استفاده از نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب هتل به شما این امکان را خواهد داد که تمامی اطلاعات مربوط به پرسنل را مطابق با نیازهای مجموعه اضافه و یا ویرایش کنید. همچنین نرم‌افزارهای ارائه شده رابط کاربری مناسبی را در اختیار مدیران قرار می‌دهند تا مسئولان مربوطه بتوانند در هر زمان و مکانی تمامی امور مربوط به هتل را پیگیری کنند. با استفاده از نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب هتل هوشمند می‌توانید گزارشات مربوط به ورود و خروج تمامی کارکنان را نیز در فرمت مناسب دریافت کنید. در راهنمای خرید نرم افزار ورود و خروج تمامی این نکات ذکر شده است.

بهترین دستگاه ساعت زنی هتلی کدام است؟

یکی از موارد مهمی که باید پیش از خرید دستگاه حضور و غیاب هتل به آن توجه داشته باشید نوع دستگاه و مارک دستگاه حضور و غیاب است. امروزه با توجه به توسعه و پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های حضور و غیاب نیز در انواع گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند ویژگی‌های مخصوص به خود را داشته و برای مجموعه‌های گوناگونی مناسب خواهند بود. از جمله شناخته شده‌ترین انواع دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توان به دستگاه‌های کارتی، سیستم ثبت تردد رمزی، و همچنین بیومتریک اشاره داشت.

دستگاه‌های کارتی و رمزی متداول‌ترین دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند هستند. این دستگاه‌ها همانطور که از نامشان پیداست جهت تشخیص هویت فرد به رمز یا کارت مخصوص نیاز خواهند داشت.

دستگاه‌های بیومتریک نیز جهت تشخیص هویت افراد از ویژگی‌های فردی انان کمک می‌گیرند. از جمله انواع دستگاه‌های بیومتریک می‌توان به دستگاه‌های اثر انگشتی و تشخیص چهره اشاره داشت. بسیاری از هتل‌ها استفاده از دستگاه‌های اثر انگشتی را ترجیه می‌دهند. استفاده از دستگاه ثبت تردد کارمندان ترکیبی نیز می‌تواند برای حضور و غیاب پرسنل هتل کاربردی باشد. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت هتل، تعداد پرسنل و کارمندان، و همچنین نیازهای مدیریتی بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب در هتل را انتخاب و خریداری کنید. تمامی دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند هتل با گارانتی ارائه خواهند شد. در صورت نیاز و محدودیت در بودجه می‌توانید سیستم حضور و غیاب دست دوم تهیه نمایید.

به طور خلاصه

همانطور که گفته شد، هتل‌ها از جمله کسب و کارهای مهمی هستند که رعایت نظم و سرویس‌دهی مناسب در آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حضور کارکنان در زمان لازم یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که می‌تواند موجب برقراری نظم شود. یکی از بهترین ابزار برای کنترل و مانیتورینگ ورود و خروج کارکنان و پرسنل دستگاه حضور و غیاب ویژه هتل است. این دستگاه هوشمند می‌تواند تمامی امار مربوط به حضور کارمندان را ذخیره کرده و در فرمت مناسب در اختیار مسئولان مربوطه قرار دهد. چنانچه قصد خرید دستگاه ساعت زنی برای هتل را دارید می‌توانید راهنمای انتخاب دستگاه حضور و غیاب را مطالعه نمایید.

همچنین برخی از دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند می‌توانند با استفاده از داده‌های دریافتی حقوق پرداختی هر یک از کارمندان را نیز محاسبه کنند. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت و نیازهای هتل از بهترین نوع سیستم حضور و غیاب ویژه هتل استفاده کنید.

آیا امکان مشاهده لیست حاضرین هر اتاق با سیستم حضور و غیاب هتل وجود دارد؟

بله این قابلیت در اتوماسیون‌های هتل فراهم است و مدیریت نوبت دهی را آسان می‌کند. گزارش لحظه‌ای از حاضران و غایبان هتل با این اتوماسیون ممکن است.

تهیه دستگاه حضور و غیاب برای کدام هتل‌ها ضروری است؟

برای هتل‌های بزرگ و پیشرفته خصوصا هتل‌هایی که میزبان مهمانان مهمی چون افراد سیاسی هستند تهیه دستگاه حضور و غیاب ضروری است.

5/5 - (3 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟