دستگاه حضور و غیاب هتل

دستگاه حضور و غیاب هتل چیست و استفاده از آن چه اهمیتی دارد؟ دستگاه حضور و غیاب هتل چه امکاناتی دارد؟ انواع دستگاه حضور و غیاب هتل کدامند؟ دستگاه‌های حضور و غیاب یا کنترل تردد دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند زمان ورود و خروج تمامی پرسنل را ذخیره کرده و آن‌ها را در فرمت مناسب در اختیار مدیران قرار دهند. همچنین بسیاری از سیستم‌های حضور و غیاب هتل امکان محاسبه حقوق پرداختی هر یک پرسنل را نیز ارائه می‌دهند. امروزه در بسیاری از هتل‌های مدرن از دستگاه حضور و غیاب هتل برای برقراری بیش‌تر نظم و همچنین افزایش انگیزه کارمندان و پرسنل استفاده می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب هتل انواع گوناگونی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به دستگاه‌های کارتی، رمزی، اثر انگشتی، و همچنین تشخیص چهره اشاره داشت. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت هتل و تعداد پرسنل، نیازهای مدیریتی، و همچنین میزان امنیت لازم از بهترین دستگاه استفاده کنید. هر یک از انواع دستگاه حضور و غیاب هتل ویژگی‌های مخصوص به خود و مزایای متفاوتی دارند. در ادامه قصد داریم به معرفی و بررسی بیش‌تر انواع دستگاه حضور و غیاب هتل و مزایای استفاده از این سیستم هوشمند بپردازیم. با ما همراه شوید.

دستگاه حضور و غیاب هتل چه اهمیتی دارد؟

بسیاری از افراد زمانی که به دیگر شهرها و کشورها سفر می‌کنند زمان اقامت خود را در هتل‌های امروزی سپری می‌کنند. یکی از موارد مهمی که می‌تواند کیفیت خدمات هتل را مشخص کند حضور دقیق و به موقع پرسنل برای سرویس‌دهی و کمک به مسافران است. در هتل‌های بزرگ که کارکنان و پرسنل زیادی در بخش‌های مختلف آن فعالیت دارند مدیریت حضور کارکنان کاری دشوار و پیچیده برای مدیران خواهد بود. به ویژه در زمان‌های شلوغی امکان مانیتورینگ حضور و فعالیت هر یک از کارکنان دشوار بوده و معمولاً با خطای انسانی همراه است. این مشکلات می‌توانند موجب کاهش کیفیت خدمات ارائه شده از سوی هتل و در نتیجه کاهش رغبت مسافرین به مراجعه به مجموعه مورد نظر شود.

لزوم استفاده از دستگاه حضور و غیاب هتل زمانی بیش‌تر احساس می‌شود که به ثبت تردد پرسنل جهت محاسبه حقوق و همچنین امنیت بیش‌تر در محیط هتل نیاز باشد. به طور مثال گاه ممکن است اجازه ورود به برخی از بخش‌های هتل تنها توسط مدیران و کارکنان ویژه ممکن باشد. در چنین حالتی می‌توان از دستگاه حضور و غیاب هتل به همراه گیت ورود و خروج و یا قفل‌های هوشمند استفاده کرد.

بدین ترتیب هر شخصی که قصد ورود یا خروج به بخش مورد نظر را داشته باشد باید هویت خود را به سیستم ارائه دهد. بدین ترتیب استفاده از دستگاه حضور و غیاب هتل هوشمند می‌تواند امنیت مجموعه را افزایش داده و نظم را نیز در تمامی بخش‌ها افزایش دهد.

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب هتل

در گذشته برای محاسبه حقوق و همچنین مدیریت تردد و ثبت حضور و غیاب کارمندان و پرسنل از نیروهای انسانی کمک گرفته می‌شود. استفاده از دستگاه حضور و غیاب هتل نیاز به نیروهای انسانی را کاهش داده و بدین ترتیب هزینه‌های مجموعه را نیز کاهش خواهد داد. علاوه بر این زمانی که از سیستم‌های هوشمند برای ثبت ورود و خروج پرسنل استفاده شود، کارمندان انگیزه بیش‌تری برای حضور فعال گرفته و بدین ترتیب نظم مجموعه افزایش خواهد داشت. دستگاه حضور و غیاب هتل هوشمند می‌تواند بسیاری از امور مدیریت را ساده‌تر کرده و حجم کار مسئولان مربوطه را تا حد زیادی کاهش دهد.

خوشبختانه بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب هتلی به همراه نرم‌افزارهای پیشرفته ارائه می‌شوند. استفاده از نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب هتل به شما این امکان را خواهد داد که تمامی اطلاعات مربوط به پرسنل را مطابق با نیازهای مجموعه اضافه و یا ویرایش کنید. همچنین نرم‌افزارهای ارائه شده رابط کاربری مناسبی را در اختیار مدیران قرار می‌دهند تا مسئولان مربوطه بتوانند در هر زمان و مکانی تمامی امور مربوط به هتل را پیگیری کنند. با استفاده از نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب هتل هوشمند می‌توانید گزارشات مربوط به ورود و خروج تمامی کارکنان را نیز در فرمت مناسب دریافت کنید.

بهترین دستگاه حضور و غیاب هتل کدام است؟

یکی از موارد مهمی که باید پیش از خرید دستگاه حضور و غیاب هتل به آن توجه داشته باشید نوع دستگاه است. امروزه با توجه به توسعه و پیشرفت تکنولوژی دستگاه‌های حضور و غیاب نیز در انواع گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند. هر یک از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند ویژگی‌های مخصوص به خود را داشته و برای مجموعه‌های گوناگونی مناسب خواهند بود. از جمله شناخته شده‌ترین انواع دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توان به دستگاه‌های کارتی، رمزی، و همچنین بیومتریک اشاره داشت.

دستگاه‌های کارتی و رمزی متداول‌ترین دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند هستند. این دستگاه‌ها همانطور که از نامشان پیداست جهت تشخیص هویت فرد به رمز یا کارت مخصوص نیاز خواهند داشت. دستگاه‌های کارتی و رمزی با وجود قیمت پایین نمی‌توانند امنیت بالایی برای هتل فراهم کنند.

دستگاه‌های بیومتریک نیز جهت تشخیص هویت افراد از ویژگی‌های فردی انان کمک می‌گیرند. از جمله انواع دستگاه‌های بیومتریک می‌توان به دستگاه‌های اثر انگشتی و تشخیص چهره اشاره داشت. بسیاری از هتل‌ها استفاده از دستگاه‌های اثر انگشتی را ترجیه می‌دهند. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت هتل، تعداد پرسنل و کارمندان، و همچنین نیازهای مدیریتی بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب هتل هوشمند را انتخاب و خریداری کنید. تمامی دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند هتل با گارانتی ارائه خواهند شد.

به طور خلاصه

همانطور که گفته شد، هتل‌ها از جمله کسب و کارهای مهمی هستند که رعایت نظم و سرویس‌دهی مناسب در آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حضور کارکنان در زمان لازم یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که می‌تواند موجب برقراری نظم شود. یکی از بهترین ابزار برای کنترل و مانیتورینگ ورود و خروج کارکنان و پرسنل دستگاه حضور و غیاب هتل است. این دستگاه هوشمند می‌تواند تمامی امار مربوط به حضور کارمندان را ذخیره کرده و در فرمت مناسب در اختیار مسئولان مربوطه قرار دهد.

همچنین برخی از دستگاه‌های کنترل تردد هوشمند می‌توانند با استفاده از داده‌های دریافتی حقوق پرداختی هر یک از کارمندان را نیز محاسبه کنند. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت و نیازهای هتل از بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب هتل استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟