روش های تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات

برای تشخیص اصل بودن بسته بندی از جمله بسته بندی تجهیزات شبکه و دستگاه‌های حضور و غیاب باید به مواردی چون فونت و متن بسته بندی، املای برند، چاپ و ظاهر لوگو و هولوگرام بسته بندی توجه کنید.

روش‌های مختلفی برای تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات وجود دارد که می‌تواند در زمان خرید یا ثبت سفارش یک کالا برای شما به میزان قابل توجه‌ای کارساز باشد. توجه به نکات بیان شده در زمان خرید یک بسته بندی محصول می‌تواند هزینه‌های خطا و خرید کالای نامناسب را کاهش دهد. در این مقاله از وب سایت آلتون نتورک قصد داریم در رابطه با روش‌ها و تکنیک‌هایی که می‌شود با استفاده از آن یک بسته بندی اصل محصول را از بسته بندی فرعی محصول شناسایی کرد، بیان کنیم. با ما در فروشگاه اینترنتی آلتون نتورک همراه باشید.

تشخیص اصل بودن بسته بندی

اهمیت بسته بندی محصولات در شرکت ‌های سازنده اصلی

تولیدکنندگان اصلی برای کیفیت بسته ‌بندی محصولات خود اهمیت بسیاری قائل هستند، بنابراین تلاش می‌کنند که این کار را مطابق با اصول بازاریابی انجام دهند. به همین دلیل است که وقتی کالایی را از یک برند مطرح و خوشنام خریداری می‌کنید،  بلافاصله متوجه می‌شوید که استانداردها و اصول خاصی در بسته بندی آن رعایت شده است. به عنوان مثال اگر اقدام به خرید لوازم شبکه از برندهای مطرح کرده باشید حتما متوجه تفاوت بسته بندی آن با برندهای گمنام شده‌اید.

چیزی که در وهله اول مشتری با آن برخورد می‌کنند، بسته‌بندی محصول است؛ بنابراین باید بسته ‌بندی کیفیت مطلوبی را دارا باشد تا بتواند مخاطبان را نسبت به خرید تشویق نماید. سازندگان اصلی محصولات به این فنون بازاریابی و قوانین بسته بندی در ایران واقف هستند، لذا می‌کوشند که فونت و نوشته‌های روی کارتون، رنگ آن، جنس بسته‌ بندی اصل و مواردی از این قبیل را به بهترین نحو برگزینند.

شیوه تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات

ممکن است این سوال برای‌تان پیش آمده باشد که به چه صورت بسته‌ بندی اصل از تقلبی را تشخیص دهیم؟ لازم است بدانید که تشخیص اصل بودن بسته ‌بندی محصولات از جمله بسته بندی تجهیزات و لوازم جانبی خانه هوشمند نیاز به تجربه زیادی دارد؛ اما توجه به علائم بسته بندی اصل به شما کمک می‌کند که بتوانید این کار را انجام دهید. مهم‌ترین این نشانه‌ها در ادامه بیان می‌شوند. یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای شناسایی جعبه محصول اصل لوازم الکترونیکی از دیگر محصولات، تشخیص گسترده بسته بندی است.

فونت و متن روی بسته‌ بندی محصولات

بسته‌‌ بندی‌های اصل کیفیت بالایی دارند و اطلاعات درج شده درباره کالا هم درست هستند. برای مثال مواردی مانند ویژگی‌ها، تاریخ تولید و انقضاء، وزن و حتی قیمت به طور صحیح درج شده است. در حالی‌که نوشته‌های روی بسته بندی‌های تقلبی پر از غلط‌های املایی است و اطلاعات نادرستی را به خریدار منتقل می‌کنند. مثلا اگر بخواهید دستگاه کنترل با اس ام اس بخرید باید حتما به اصل بودن آن واقف باشید چون ابزار حساسی است. یکی از فاکتورهای تشخیص اصل بودن بسته بندی آن درستی فونت و متن درج شده روی بسته بندی آن است.

علاوه‌براین موارد یکی دیگر از علائم بسته بندی اصل به کار بردن فونت‌های خوانا است. چنانچه طراحی و چاپ بسته‌بندی در شرکت‌های معتبر و باتجربه مانند سلام گرافیک انجام گیرد، حتما به این مورد توجه شده و فونت‌های خوانا به کار می‌رود. اما در بسته بندی‌های فیک فونت‌های ناخوانا و عجیب و غریب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

املای برند 

جاعلان اغلب تلاش می‌کنند که نام یک برند معروف را با اندکی اختلاف روی بسته‌بندی آن بیاورند و از این طریق مردم را بفریبند. مثلا روی کارتن کفش نایک تقلبی به جای عبارت نایک کلمه نایکی نوشته می‌شود. از این‌رو توجه به املای برند به تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات کمک شایانی می‌کند. در زمینه برندهای دستگاه حضور و غیاب نیز این مورد زیاد به چشم می‌خورد.

شکل ظاهری لوگو و کیفیت چاپ آن

لوگوی اصلی برندها یک‌سری علائم و نکات ظریف دارد که موجب متمایز شدن آن‌ها از آرم‌های فیک می‌شود. استفاده از لوگو در بسته بندی ثانویه دارای نشانه‌هایی است که اگر به آن دقت شود به راحتی می‌توان لوگوی تقلبی را تشخیص داد. به عنوان مثال آرم تجاری تقلبی معمولا دفرمه است و از جهاتی همچون کشیدگی و ضخامت حروف با لوگوی اصلی تفاوت دارد. علاوه بر دستگاه حضور و غیاب، لوگویی که در نرم افزار حضور و غیاب هم مورد استفاده قرار می گیرد، مهم است. گاهی اوقات اصل بودن بسته بندی از روی نرم افزار حضورو غیاب آن قابل بررسی است.

دیگر شیوه تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات، کیفیت چاپ لوگو است. لوگوی مربوط به سازنده اصلی محصولات مختلف مثل درب خودکار اتوماتیک وضوح و شفافیت خوبی دارد و به سهولت دیده می‌شود. چون فرآیند چاپ لوگو به شرکت‌های حرفه‌ای مانند سلام گرافیک سپرده می‌شود. 

در این‌گونه شرکت‌ها برای چاپ لوگو دستگا‌ه‌های مدرن و مجهز به تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌شود که کیفیت چاپ را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند. اما افراد سودجو و متقلب چنین امکاناتی را در اختیار ندارند، پس طبیعی است که کیفیت چاپ لوگو نامطلوب باشد.

رنگ و طرح کلی بسته ‌بندی

یکی از ویژگی های بسته بندی خوب و اصل حرفه‌ای بودن طرح کلی آن است. مواردی نظیر رنگ‌های غیرطبیعی در طرح‌های گرافیکی، عدم رعایت حاشیه‌ها و تراز نبودن متون به شما کمک می‌کند تا بسته‌بندی تقلبی محصولات مختلف خصوصا در زمینه تجهیزات کامپیوتر مثل تجهیزات و لوازم پسیو شبکه را فورا بشناسید.

همچنین پررنگ یا کمرنگ بودن طرح‌های گرافیکی نیز به تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات کمک می‌کند. شرکت‌های باسابقه و مشهور در زمینه طراحی بسته‌بندی مانند سلام گرافیک از دستگاه‌های پیشرفته برای چاپ استفاده می‌کنند؛ بنابراین رنگ بسته ‌بندی محصولات طبیعی است. اما در کارگاه‌هایی که به طور غیراصولی به بسته بندی می‌پردازند، دستگاه‌های چاپ ارزان قیمت و بی‌کیفیت هستند که این امر منجر به بیش از حد پررنگ یا کمرنگ شدن طرح‌های گرافیکی می‌شود.

برچسب روی بسته ‌بندی

برچسب‌ها یا همان لیبل‌های روی بسته بندی‌های اصل شماره بازرسی دارند. به دلیل این‌که متقلبان فرصت کافی برای چاپ و درج کلیه اطلاعات مربوط به محصول را ندارند، کافی است به بارکد و علائم تجاری محصول مورد نظر خود مثل بسته جک درب پارکینگ دقت کنید تا بتوانید به تقلبی بودن بسته بندی پی ببرید. یکی از پارامترهای استفاده در بسته بندی اصلی این است که نام و آدرس کارخانه اصلی سازنده بر روی برچسب ذکر شده در حالی‌که در بسته بندی‌های تقلبی خبری از این مورد نیست.

گواهی‌نامه‌های شرکت تولید کننده تجهیزات

هر شرکت وابسته به حوزه کاری خود عموما چندین و چند گواهی‌نامه خواهد داشت. دیدن این گواهی‌نامه‌ها در هر حوزه باعث می‌شود که از صحت کارکرد محصول و همچنین کیفیت مناسب و حرفه‌ای محصول با خبر شوید. در وصرتی که قصد خرید دستگاه حضور و غیاب اصل را دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما به اطلاعات درح شده روی بسته بندی توجه کافی داشته باشید.

آدرس و اطلاعات تماس

وجود آدرس و نشانی‌های تماس شرکت تولید کننده قطعه الکترونیکی از جمله مواردی است که باعث می‌شود از وجود یک شرکت فیزیکی به عنوان پشتیبان شرکت اطلاع پیدا کرد. تمامی قطعات و محصولات وب سایت آلتون نتورک با دارا بودن نشان تجاری و اطلاعات درج روی جعبه شما را از یک خرید مطئمن و حرفه‌ای با خبر می‌کند.

محل باز کردن محصول

یکی از علامت‌هایی که در بسته بندی‌های استاندارد هر محصول وجود دارد، محل بازکردن محصول است، شاید در دید اول این مورد زیاد برای تشخیص اصل بودن کالای انتخابی نباشد اما از خاطر نبرید که همین مورد می‌تواند کمک کننده باشد.

نشان استاندارد محصول

هر محصول حتما دارای نشان‌های استاندارد متعددی است. وجود این نشان‌ها در حالت کلی باعث می‌شود که یک محصول مناسب و حرفه‌ای شناسایی شود. استفاده از محصولاتی که نشان استاندارد دارد این خوبی را به همراه دارد که می‌توانید بدون چک کردن دیگر موارد از صحت کارکرد و قابلیت گارانتی و دیگر موارد آن محصول اطلاع پیدا کنید.

هولوگرام بسته ‌بندی

چاپ هولوگرام برای بسته بندی با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی انجام می‌شود که جاعلان دانش کافی برای استفاده از این تجهیزات را ندارند. از این‌رو توجه به هولوگرام می‌تواند به تشخیص اصل بودن بسته بندی محصولات کمک کند.اگر قصد خرید محافظ ولتاژ را دارید در راهنمای خرید محافظ ولتاژ به شما کمک می‌کنیک بهترین محافظ را با بسته بندی اصیل بخرید.

بسته بندی محصولات خود را به سلام گرافیک بسپارید

شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک با داشتن کادر مجرب و دستگاه‌های مدرن و پیشرفته کار طراحی و چاپ بسته بندی محصولات شما را به بهترین شکل انجام می‌دهد. برای ثبت سفارش طراحی و چاپ بسته بندی کافی است از طریق سایت این مجموعه اقدام کنید تا کارشناسان این مجموعه بلافاصله به درخواست شما رسیدگی کنند.

تشخیص اصل بسته بندی دستگاه حضور و غیاب
4.9/5 - (7 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟