هیچ محصولی یافت نشد.

خرید اس ام اس کنترلر

اس ام اس کنترلرها که به دستگاه‌های کنترل پیامکی یا جی اس ام کنترلرها نیز معروف هستند این امکان را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌آورند که با استفاده از گوشی موبایل خود و ارسال یک فرمان در قالب اس ام اس قادر باشند انواع تجهیزات برقی را روشن یا خاموش کنند. عملکرد این دستگاه‌ها بدین صورت است که سیم کارتی درون دستگاه قرار می‌گیرد و دستگاه بدین وسیله قادر خواهد بود به شبکه سراسری تلفن‌های همراه متصل شود. سپس می‌توان به دستگاه اس ام اس مربوطه را برای انجام فرامین گوناگون ارسال کرد. زمانی که دستگاه پیامک مورد نظر را دریافت می‌کند بر اساس کد داخل پیامک عملکردی خاص را انجام می‌دهد؛ به طور مثال ممکن است یک لامپ یا کنتاکتور را روشن یا خاموش کند. زمانی که عملیات مربوطه به اتمام می‌رسد، دستگاه پیامی را برای حصول اطمینان از انجام عملیات برای گوشی کاربر ارسال می‌کند. بهترین تجهیزات خانه هوشمند را از فروشگاه آلتون نتورک بخواهید.

بدین ترتیب کاربران با استفاده از این دستگاه و بدون نیاز به اینترنت می‌توانند وسایل برقی را به راحتی کنترل کنند. یکی از مزیت‌های مهم این سیستم‌ها مهم نبودن فاصله برای کنترل لوازم برقی است؛ زیرا ارسال پیامک از هر نقطه کشور امکان‌پذیر بوده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. بدین ترتیب با استفاده از این تجهیزات کنترل وسایل مورد نظر حتی از صدها کیلومتر فاصله نیز ممکن خواهد بود. به طور مثال کاربران می‌توانند با اس ام اس کنترلر درب ویلای خود را در نقطه دیگری از کشور باز و بسته کنند و یا سیستم آبیاری گیاهان را فعال و غیرفعال کنند.

نحوه عملکرد اس ام اس کنترلر چگونه است؟

همانطور که گفتیم با استفاده از این دستگاه می‌توانید رله‌های خروجی را تنها توسط نرم‌افزاری در گوشی موبایل و یا ارسال پیامک از فاصله صدها کیلومتر و بدون نیاز به ارتباط به اینترنت کنترل کنید. بدین ترتیب کاربر می‌تواند انواع تجهیزات برقی را از فاصله دور به راحتی کنترل کند. به طور مثال می‌توانید با ارسال یک پیامک به دستگاه کنترلر پیامکی درخواست روشن شدن دستگاه 1، خاموش شدن دستگاه 2، و اعلام وضعیت دستگاه 3 را داشته باشید که انجام تمام این کارها تنها با ارسال یک اس ام اس ممکن خواهد بود. در برخی از مدل‌های این دستگاه امکان دسترسی به مقادیر سنسورهای رطوبت و دما و همچنین دریافت هشدار از تجهیزات محافظتی نیز وجود دارد.

برخی دیگر از انواع این دستگاه‌ها با استفاده از تماس تلفنی نیز قابل کنترل هستند. یکی از مزیت‌های عالی این دستگاه‌ها امنیت بالای آن‌ها است. این دستگاه‌ها به دلیل آن که از اینترنت استفاده نمی‌کنند دیگر مشکلاتی نظیر هک شدن یا قطعی ارتباط را ندارند.

کاربردهای اس ام اس کنترلرها

دستگاه‌های قابل کنترل با اس ام اس را می‌توان یکی از ملزومات پرکاربرد برای انواع خانه‌های هوشمند دانست که بر اساس هدف و نیاز کاربران در انواع گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند و می‌توانند کارهای گوناگون را برای بسیاری از کشاورزان، صنعتگران، و یا حتی صاحبان املاک تسهیل کنند. به طور مثال با استفاده از این دستگاه دیگر کشاورزان عزیز نیاز به نزدیک بودن به پمپ آب برای روشن یا خاموش کردن آن نبوده و می‌توانند از مسافت‌های دور نیز به راحتی آبیاری زمین‌های کشاورزی را انجام دهند. علاوه بر این برای کسانی که خواستار کنترل از راه دور برای دستگاه‌های برقی هستند به دلایلی مانند دشواری دسترسی به آن دستگاه و یا برای عدم نیاز به سرکشی حضوری به دستگاه‌ها می‌توان از این دستگاه‌ها برای کنترل از راه دور استفاده کنند. صنعتگران نیز می‌توانند برای کنترل دستگاه‌های صنعتی از اس ام اس کنترلرها استفاده کنند.

دستگاه‌های کنترل از راه دور پیامکی به دلیل آنکه تجهیزاتی کاملا کم‌هزینه و در دسترس بوده و روش استفاده آسانی دارند بسیار مناسب هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند در مدارهای برقی همانند یک کلید هوشمند عمل کرده و بر اساس تنظیماتی که کاربر برای آن تعریف می‌کند و با دریافت فرامین مشخص توسط پیامک یا تماس، جریان برق را در مدار مورد نظر برای یک یا چند دستگاه به صورت مجزا قطع یا وصل کند. از جمله کاربردهای بسیار باارزش این دستگاه‌ها در زمینه‌های گوناگون در خانه‌های هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • سیستم آبیاری هوشمند گیاهان
 • سیستم اعلام سرقت هوشمند
 • سیستم اعلام و اطفاء حریق هوشمند
 • کنترل انواع تجهیزات برقی در مراکز تجاری و مسکونی
 • کنترل تابلوهای برق صنعتی
 • کنترل موتورهای چاه کشاورزی
 • کنترل روشنایی
 • کنترل دما و رطوبت سالن‌ها
 • کنترل درب و کرکره‌ها
 • اعلام قطع برق و دریافت هشدار
 • تجهیزات حافظتی گوناگون
 • کنترل انواع plc و کنتاکتور از راه دور
 • کنترل وسایل سرمایشی و گرمایشی

اعلام هشدارهای پیامکی با اس ام اس کنترلرها

همانطور که اشاره شد تجیهزات کنترل از راه دور پیامکی امکان هشداردهی را نیز دارند. در واقع علاوه بر خروجی‌هایی که برای انجام فرامین کاربران در دستگاه تعبیه شده‌اند، ورودی‌هایی نیز در دستگاه قرار دارند که با اتصال به حسگرهای مخصوص می‌توانند در صورت تحریک سنسورها به کاربر اطلاع داده و یا یکی از خروجی‌هایی که به ورودی‌های متصل شده‌اند را قطع یا وصل کنند. به طور مثال در یک کارگاه یا کارخانه با بروز حادثه‌ای ناگوار مانند آتش‌سوزی و تشخیص آن توسط حسگرهای حریق، مسئولان کارخانه می‌توانند بلافاصله با دریافت یک پیامک از بروز حادثه مطلع شوند. همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند به هنگام سرقت از یک خانه صاحب ملک را به وسیله پیامک و یا تماسی تلفنی مطلع کنند؛ و یا ممکن است طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی به محض فعال شدن سنسور آژیر دزدگیر که به یکی از خروجی‌ها متصل شده است به صدا درآید.

در ابتدا ممکن است انجام و مدیریت این کارها بدون استفاده از دوربین‌های مداربسته  و یا حضور حداقل یک اپراتور در کنار دستگاه‌های برقی ناممکن و یا بسیار پرهزینه به نظر برسد. این در حالی است که می‌توانید کنترل از راه دور را با ساده‌ترین، کم‌هزینه‌ترین، و در دسترس‌ترین ابزارها مانند موبایل انجام دهید. تنها کافیست یکی از دستگاه‌های اس ام اس کنترلر را تهیه کنید تا بتوانید تمام دستگاه‌های برقی را به راحتی و با استفاده از موبایل خود کنترل کنید. بدین ترتیب با استفاده از سیستم پیامک و تماس نه تنها می‌توانید امور مربوط به کار و زندگی خود را آسان‌تر کنید، بلکه می‌توانید امنیت بیش‌تری نیز برای محل کار و زندگی خود فراهم آورید.