هیچ محصولی یافت نشد.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

نیاز به خرید تجهیزات پسیو شبکه دارید؟ ارزان‌ترین و مناسب‌ترین تجهیزات پسیو شبکه را از فروشگاه آلتون نتورک بخواهید.

امروزه در هر شرکت و اداره‌ جهت ارتباط بهتر کاربران و سخت‌افزارهای مختلف و همچنین کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت بازدهی از انواع شبکه‌ استفاده می‌شود. واضح است که برای راه‌اندازی هر شبکه و عملکرد مناسب آن به تجهیزات باکیفیت نیاز خواهد بود. تجهیزات شبکه به دو دسته اکتیو و پسیو تقسیم می‌شوند. در هر شبکه کامپیوتری به هر دو نوع این تجهیزات نیاز خواهد بود تا اطلاعات و سیگنال‌ها به شیوه‌ای صحیح و بدون هیچگونه مشکلی انتقال پیدا کنند. تجهیزات پسیو شبکه به تجهیزاتی گفته می‌شود که در زمان انتقال سیگنال هیچگونه تغییری در اطلاعات به وجود نیاورند. برای خرید تجهیزات پسیو شبکه باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید از قطعات باکیفیت و متناسب با شبکه خود استفاده کنید. در ادامه به بررسی بیش‌تر این تجهیزات و همچنین معرفی انواع آن‌ها خواهیم پرداخت.

تجهیزات پسیو شبکه

برای راه‌اندازی و استفاده از شبکه‌های کامپیوتری از تجهیزات و قطعات بسیار زیادی استفاده می‌شود که کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها به شبکه متصل شوند و در صورت نیاز از امکانات اینترنت پرسرعت استفاده کنند. تجهیزات شبکه به دو دسته پسیو و اکتیو تقسیم می‌شوند. تجهیزات پسیو شبکه به قطعاتی گفته می‌شود که به هنگام انتقال سیگنال تغییری در اطلاعات به وجود نیاورده و سیگنال را به صورت کاملاً طبیعی منتقل می‌کنند. اگر این تجهیزات موجب بروز تغییر در سیگنال‌ها شوند به عنوان تجهیزات مناسب و باکیفیت شناخته نمی‌شوند. از این رو در خرید تجهیزات شبکه پسیو این عامل را می‌توان جزو مهم‌ترین فاکتورهای خرید شناخت. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین تجهیزات شبکه پسیو و کاربردهای هر یک می‌پردازیم:

کابل شبکه

کابل شبکه را می‌توان اولین و مهم‌ترین عضو در تجهیزات شبکه دانست که به عنوان پرکاربردترین تجهیز نیز قلمداد می‌شوند. امروزه هیچ شبکه‌ای را در هیچ نقطه‌ای از جهان یافت نمی‌کنید که از کابل شبکه در آن استفاده نشده باشد. وظیفه کابل‌های شبکه انتقال سیگنال و اطلاعات در طول شبکه است. کابل‌ها بر اساس سرعت انتقال و کیفیت در انواع گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند. از جمله انواع رایج کابل‌های شبکه می‌توان به CAT6، CAT6A، CAT7، و CAT5 اشاره داشت. هر یک از این مدل‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و باید در شرایط مناسب مورد استفاده قرار گیرند. انتخاب درست کابل شبکه متناسب با اهداف و کاربردهای شبکه تاثیر بسزایی در کیفیت شبکه خواهد داشت.

اتصالات شبکه

از دیگر تجهیزات پسیو شبکه می‌توان به اتصالات آن اشاره داشت که نقش بسزایی در کیفیت شبکه ایفا می‌کنند. البته اتصالات شبکه خود به تجهیزات مختلفی تقسیم می‌شوند که هر یک از آن‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در بازدهی شبکه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین اتصالات شبکه پچ پنل‌ها هستند که با کمک آن‌ها می‌توان قسمت‌های مختلف شبکه را مدیریت و کنترل کرد. البته اتصالات شبکه تنها به پچ پنل‌ها محدود نمی‌شوند و از دیگر انواع آن می‌توان به سوکت‌ها و کیستون‌ها نیز اشاره داشت. استفاده از پچ پنل‌ها و کیستون‌ها و سوکت‌ها برای اتصال صحیح و انتقال درست اطلاعات می‌تواند راندمان را افزایش داده و تلفات سیگنال در شبکه را نیز کاهش دهد.

پچ کورد شبکه

پچ کوردها از نقطه نظر فنی همان کابل‌های شبکه هستند که وظیفه اصلی آن‌ها انتقال اطلاعات و سیگنال‌ها است. اما پچ کوردها طول کم‌تری نسبت به کابل‌های شبکه داشته و به صورت تخصصی‌تر برای انتقال سیگنال میان تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید که حتی اگر تجهیزات بسیار قدرتمند و باکیفیتی در شبکه وجود داشته باشند، این پچ کوردها هستند که اطلاعات مهم را میان این تجهیزات جابجا می‌کنند. از این رو کیفیت و همچنین سرعت انتقال اطلاعات به شدت به وجود این تجهیز مهم وابسته خواهد بود.

سیستم مدیریت کابل شبکه

بررسی تجهیزات موجود در شبکه و مدیریت آن‌ها به شیوه اتصال این تجهیزات به یکدیگر و همچنین نظم حاکم در شبکه بستگی دارد. در صورت عدم استفاده از سیستم‌های مدیریت کابل شبکه به اسپاگتی کابل‌ها تبدیل می‌شود و دیگر نمی‌توان به راحتی آن را بررسی و مدیریت کرد. سیستم‌های مدیریت کابل در واقع نوعی از تجهیزات پسیو در شبکه هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان نظم میان اتصالات را برقرار کرد. این سیستم‌ها بر اساس نیاز در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. از جمله مهم‌ترین و پرکاربردترین تجهیزاتی که در دسته سیستم‌های مدیریت کابل شبکه قرار می‌گیرند می‌توان به ترانکینگ‌ها، نگهدارنده‌های کابل، داکت‌ها، باکس‌ها، و… اشاره داشت.

رک شبکه

همانطور که می‌دانید در شبکه‌های بزرگ از تجهیزات و قطعات بسیاری استفاده می‌شود. در نتیجه چیدمان منظم و صحیح این قطعات در شبکه معضلی بزرگ است. تجهیزات پسیو بسیاری برای حل این مشکل تولید شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به رک شبکه اشاره داشت. رک شبکه یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که مکانی برای نگهداری قطعات مهم شبکه بوده و در بسیاری از شبکه‌ها به صورت گسترده از آن استفاده می‌شود. رک‌ها بر اساس کارکردها و اندازه شبکه در انواع گوناگون و اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. از جمله مهم‌ترین انواع رک‌های شبکه می‌توان به رک‌های ایستاده و خوابیده اشاره داشت. رک‌ها به عنوان نقطه‌ای مرکزی برای قرار دادن قطعات مهم در شبکه شناخته می‌شوند و وجود آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا مدیریت و بررسی تمام شبکه به وجود آن‌ها بستگی دارد.

کابل فیبر نوری

کابل فیبر نوری از دیگر تجهیزات پسیو شبکه است که در شبکه‌های بزرگ و برای مسافت‌های بیش از 100 متر مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این زمانی که در شبکه‌ای به پهنای باند بالا نیاز باشد از کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌شود. منابع نوری در کابل‌های فیبر نوری دیود لیزری یا دیورهای ساطع‌کننده نور هستند.

سوکت شبکه

سوکت شبکه در واقع به قطعاتی گفته می‌شود که به انتهای سیم‌ها و کابل‌ها وصل می‌شوند تا شرایط لازم برای انتقال انواع اطلاعات را فراهم کرده و اتصالی مناسب با هر یک از تجهیزات الکترونیکی را برای کاربران شبکه فراهم سازند. سوکت‌ها چه در شبکه‌های خانگی و چه در شبکه‌های وسیع نقش بسیار مهمی در عملکرد شبکه دارند. اهمیت سوکت‌ها آنچنان بالا است که میزان و سرعت انتقال اطلاعات تا حد زیادی به وجود آن‌ها وابسته است. از این رو داشتن اطلاعات صحیح و مناسب برای انتخاب سوکت شبکه مناسب و باکیفیت از جمله الزامات مهم در زمان خرید تجهیزات پسیو شبکه است.

قیمت تجهیزات پسیو شبکه

مواردی همچون شرکت سازنده تجهیزات، کیفیت، اندازه آن‌ها، سرعتی که پشتیبانی می‌کنند و امکاناتی که دارند، در قیمت تجهیزات پسیو شبکه تاثیر می‌گذارد. برای اطلاع دقیق از ویژگی‌ها و قیمت تجهیزات پسیو شبکه یا اکتیو شبکه، باید به فروشگاه‌های معتبر و سایت‌های فروشگاهی که دارای نماد الکترونیک هستند مراجعه کرد.

کیفیت تجهیزات پسیو شبکه بر روی سرعت انتقال اطلاعات و پایداری آن تاثیر می‌گذارد؛ پس تجهیزات شبکه باید کیفیت بالایی داشته باشند و مطابق نیاز شبکه انتخاب شوند. بالا بودن قیمت تجهیزات پسیو شبکه، نشان‌دهنده کیفیت آن‌ها نیست.