گیت کنترل تردد فرودگاهی چیست

گیت کنترل تردد فرودگاهی چیست؟ چرا از گیت کنترل تردد فرودگاهی استفاده می‌کنیم؟ یک گیت کنترل تردد مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ گیت کنترل تردد چه کاربردی دارد؟

فضای کاربری فرودگاه، بطور معمول به گونه ای است که افراد مختلف از اقصی نقاط داخل و یا خارج کشور، در آن محیط تردد می‌کنند.

بخش کوچکی از ترددهای صورت گرفته، مربوط به پرسنل و بخش عظیمی از حجم تردد را مسافران تشکیل می‌دهند.

گیت کنترل تردد فرودگاهی چیست؟

از آن جا که فضای فرودگاه، موقعیتی استراتژیک محسوب می‌شود، کنترل عبور و مرور افراد به بخش های گوناگون فرودگاه بالاخص، بخش های امنیتی و تشکیلاتی، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

مساله مهم این است که با حجم عظیم تردد صورت گرفته در فرودگاه، چگونه می‌توان به تردد های صورت گرفته نظم بخشید و ورود به بخش های محدود شده را مدیریت کرد؟

ممکن است اولین گزینه مد نظر شما، استفاده از مامورین انتظامات و نیروی انسانی باشد.

اما استفاده از نیروی انسانی نیز به خودی خود می‌تواند عامل بروز خطاهای گوناگون و موجب پیدایش مشکلاتی باشد که امنیت محیط را تهدید می‌کند.

از سمت دیگر اگر بخواهید فقط از سیستم های الکترونیکی و دیجیتالی به منظور ایجاد امنیت بهره ببرید نیز کافی نخواهد بود.

چرا که کوچکترین احتمال بروز خطا در سیستم مدیریت تردد افراد در محیط فرودگاه، می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را وارد سازد.

در بهترین حالت باید از سیستم‌های پیشرفته الکترونیکی نظیر گیت کنترل تردد در کنار نظارت نیروی انسانی بهره برد.

گیت کنترل تردد فرودگاهی از آن‌جا که می‌تواند در امر تعریف سطح دسترسی افراد در محیط‌های حساس و نیمه حساس با کمترین احتمال بروز خطا فعالیت کند، در محیط‌های خاص به‌کار گرفته می‌شود.

یکی از مکان‌هایی که نیاز به کنترل دقیق سطح دسترسی افراد اعم از پرسنل و مراجعه کنندگان به مناطق مختلف مجموعه را دارد، ساختمان فرودگاه می‌باشد.

به این خاطر که در محیطی همانند فرودگاه، تردد های خاص و با اهمیت صورت گرفته که نیازمند بررسی و کنترل دقیق می‌باشد تا از بروز هرگونه خطا که بعضا جبران ناپذیر هستند؛ جلوگیری کند.

لزوم استفاده از گیت کنترل تردد فرودگاه

گیت کنترل تردد فرودگاهی، از آن‌جا که می‌تواند با برنامه ریزی و تعریف سطح دسترسی افراد مختلف با توجه به مقام اداری آنان، کنترل دسترسی و ورود افراد به مناطق مختلف را بررسی و کنترل کند از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و به‌کار گرفته می‌شود.

به جهتی دیگر با توجه به حساسیت‌های متنوع موجود در محیط حساسی همانند فرودگاه، بهتر است علاوه بر نیروی انسانی از دیگر امکانات موجود و پیشرفته در راستای حفظ و ایجاد امنیت استفاده گردد. استفاده از نیروی انسانی به منظور حفظ امنیت در فرودگاه باید به گونه ای باشد که در مابقی مواردی که انجام آن فعالیت بوسیله ابزارهای دیگر امکان پذیر است و می‌تواند احتمال خطا را نیز تا حد قابل توجهی کاهش دهد؛ نقش خود را کم رنگ نموده و صرفا در مواردی ورود نماید که حضور شخص در آن محیط الزامی بوده و می‌تواند از اهمیت بیشتری برخوردار باشد و از منفعت بیشتری در سیستم حفظ و ایجاد امنیت محیط برخوردار باشد.

انواع گیت کنترل تردد فرودگاه

گیت مدیریت دسترسی افراد در فرودگاه، با برخورداری از انواع مختلف نظیر گیت کنترل تردد میله‌ ای، گیت کنترل تردد شیشه ای و گیت کنترل تردد خورشیدی، امکان استفاده در محیط‌های مختلف فرودگاه را در خود ایجاد نموده است که در اقصی نقاط ورودی و خروجی در فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مهم ترین قابلیت گیت کنترل تردد فرودگاهی، امکان اتصال به انواع سیستم حضور و غیاب است.

کاربرد گیت کنترل تردد فرودگاهی

به هنگام مراجعه به فرودگاه، افرادی را مشاهده خواهید نمود که هر کدام وابسته به دلیل مراجعه خود به فرودگاه، از گذرگاه‌های خاصی تردد می‌کنند که یک نیروی آماده به کار به همراه سیستم کنترلی گیت کنترل تردد در آن‌جا حضور دارد.

وظیفه نیروی انسانی حاضر در موقعیت گیت کنترل تردد صرفا پاسخگویی به سوالات مراجعین و داشتن نظارتی جزئی بر فعالیت دستگاه کنترل تردد می‌باشد.

بدین سان احتمال بروز هرگونه خطای انسانی به صفر رسیده و از سویی دیگر موجب کنترل و صرفه جویی در برآورد هزینه‌های مورد نیاز در امر مدیریت سیستم فرودگاه شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه آلتون نتورک در تماس باشید.

4/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟