گیت کنترل تردد گردان چیست

گیت کنترل تردد گردان چیست؟ گیت کنترل تردد چرخشی چه کاربردی دارد؟ انواع گیت کنترل تردد چرخان چیست؟ عملکرد گیت کنترل تردد دورانی چگونه است؟

در حالت کلی از انواع گیت کنترل تردد به منظور نظم دهی عبور افراد، ایجاد امنیت و کنترل ورود و خروج افراد در یک مجموعه استفاده می‌شود.

گیت های کنترل دسترسی وابسته به نیاز کارفرما و مشتری، در انواع مختلفی تولید شده است که هر کدام از آن‌ها برخی مزایا و برخی معایب را به همراه دارند.

کاربرد گیت کنترل دسترسی گردان

بدلیل سبک طراحی منحصر بفرد گیت کنترل تردد چرخشی و امکان شخصی سازی در طراحی و جنس و رنگ به‌کار گرفته شده در آن، در مکان هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در درجه اول، به منظور نظم دهی تردد افراد به‌کار گرفته شده و در درجه دوم، بحث زیبا سازی محیط در کنار ایجاد نظم و امنیت مورد توجه بوده است.

گیت کنترل تردد گردان در انواع مختلفی طراحی شده است که در ادامه به معرفی برخی از پرکاربرد ترین آن‌ها خواهیم پرداخت:

گیت کنترل تردد چرخشی نیمه قد

از این نوع گیت ها اغلب در سالن های ورزشی، سمینارها و نمایشگاه ها استفاده می‌شود.

عملکرد آن‌ها بدین گونه است که فرد عابر را پس از احراز هویت با روش‌هایی نظیر استفاده از بلیط، کارت عبور و یا احراز هویت کلامی، به داخل بدنه گیت هدایت کرده و با فعال شدن سنسورهای به‌ کار رفته در داخل بدنه گیت، سرعت عبور فرد عابر شناسایی شده و چرخش موانع صورت می‌گیرد.

گیت کنترل تردد چرخشی تمام قد

گیت کنترل تردد چرخشی تمام قد را می‌توان در محیط هایی استفاده کرد که نیاز به امنیت بالاتری دارد و اصطلاحا در مکان های خاص به کار گرفته می‌شود.

بطور معمول افراد برای عبور از این دسته از گیت ها فقط نیاز به استفاده از کارت عبور دارند و از جهتی دیگر بدلیل اینکه گیت چرخشی تمام قد، تمام محیط عبوری را در برگرفته است؛ عملا امکان دور زدن گیت و عبور از گیت بدون احراز هویت فرد، امکان پذیر نمی‌باشد.

گیت کنترل تردد چرخشی اهرم دار چشمی

گیت کنترل تردد چرخشی چشمی ترکیبی از گیت گردان و گیت سنسور دار چشمی است.

این موضوع بدین معنی است که عبور افراد بصورت دو مرحله ای صورت می‌پذیرد.

عابر برای عبور از گیت نیازمند احراز هویت بوسیله ابزار تشخیص هویت بیومتریک چشمی است و پس از احراز هویت، از موانع گردان گیت عبور کرده و به محیط مورد نظر، وارد می‌شود.

گیت کنترل تردد چرخان چشمی در دو نوع تمام قد و نیمه قد به بازار عرضه شده است.

شما می‌توانید با در نظر گرفتن نوع کاربری مورد نیاز خود، نسبت به انتخاب گیت کنترل دسترسی مورد نظر خود اقدام کنید.

گیت کنترل تردد چرخان چشمی

گیت کنترل تردد چرخان چشمی در فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ورود افراد به آن محیط بطور معمول دارای محدودیت خاصی نبوده و فقط به منظور شناسایی چهره افراد و شمارش تعداد عابرین به‌کار گرفته می‌شود.

عملکرد آن بدین صورت است که فرد عابر با ورود به محیط عبوری گیت، توسط اشعه مادون قرمز موچود در گیت که به منظور شمارش افراد در گیت تعبیه شده است، شناسایی شده و اهرم های گیت چرخان را به حرکت وا می‌دارد.

در ادامه این فرایند، تردد افراد تسهیل شده و کنترل نسبی بر تردد افراد در محیط ایجاد می‌شود.

چگونگی عملکرد گیت کنترل تردد گردان

موانع بازدارنده در گیت کنترل تردد گردان، در زاویه 120 درجه طراحی شده است که حول یک محور افقی موجود در مرکز گیت، به صورت دستی و یا اتوماتیک حرکت نموده و عابر را از سمتی به سمت دیگر هدایت می‌کند.

          عملکرد گیت کنترل تردد گردان بصورت چرخشی می باشد که قابل تنظیم در جهت حرکت یک طرفه، دوطرفه بصورت همزمان و دوطرفه بصورت غیر همزمان قابل تنظیم است.

گیت کنترل تردد گردان قابل اتصال به انواع نرم افزارها و دستگاه حضور و غیاب است.

بطور معمول گیت کنترل دسترسی چرخشی به منظور نظم دهی تردد افراد استفاده می‌شود و اغلب در اماکن حساس که نیازمند برقراری امنیت بالا می‌باشند، کاربرد مطلوب را به همراه نخواهد داشت.

گیت کنترل تردد گردان از زیباترین انواع گیت کنترل تردد می‌باشد که در بدنه آن از ترکیب  شیشه و استیل و یا چوب استفاده می‌شود که بنا به سلیقه مشتری و طراح،  قابل تغییر می‌باشند. از گیت کنترل تردد گردان عموما در مکان‌های لوکس استفاده می‌شود.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت آلتون نتورک در تماس باشید.

4.3/5 - (3 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟