نمایش 1–10 از 181 نتیجه

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

سیستم‌هایی که با هدف تشخیص چهره افراد به منظور تهیه گزارش ورود و خروج پرسنل در سازمان‌ها به کار می‌رود؛ دارای سنسورهایی هستند که با بررسی و تشخیص چهره و کف دست کار می‌کند.

در واقع سیستمی بیومتریک است که با تمرکز بر روی نقاط مهم و ثابت صورت یا کف دست شناسایی می‌کند. این دستگاه حتی در شرایطی که عینک، لنز و یا هر شرایط دیگری که باشید؛ چهره شما را بررسی می‌کند و با دقت بالایی که دارد؛ احتمال خطا در ان بسیار ناچیز است. زیرا در طراحی آن به نقاط بیومتریکی مانند نقاط قابل تشخیص در پیشانی و بینی، فاصله دو چشم یا حد فاصل پیشانی تا ابرو نیز و همان طور نقاط ثابت که در کف دست مشخص هستند؛ عمل می‌کند.

از جمله عواملی که سبب می‌شود تا اکثر مدیران و صاحبان کسب و کار از دستگاه‌های تشخیص چهره برای حضور و غیاب پرسنل خود استفاده کنند؛ رعایت اصول بهداشتی با لمس نکردن مستقیم سیستم است. این مزیت کمک می‌کند تا احتمال انتقال بیماری‌های واگیردار از فرد مبتلا به سایر کادر پرسنل کاهش یابد. از جمله مزایای سیستم حضور و غیاب با دوربین در زمان اپیدمی بیماری کرونا در سال‌های اخیر بود که سبب ایمن‌سازی افراد مشغول به کار از این بیماری در یک سازمان یا مجموعه شد.