در حال نمایش 6 نتیجه

خرید تجهیزات شبکه

نیاز به خرید تجهیزات شبکه دارید؟ بهترین تجهیزات شبکه کدام تجهیزات است؟ تجهیزات شبکه را با گارانتی یک ساله از فروشگاه آلتون نتورک بخواهید.

کاربرد اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری روز به روز در حال گسترش است و اکثر کاربران خواسته یا ناخواسته از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند. شبکه کامپیوتری به مجموعه‌ای از دو یا چند کامپیوتر گفته می‌شود که به یکدیگر متصل بوده و می‌توانند اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک گذارند. واضح است که برای برقراری ارتباط در یک شبکه کامپیوتری به تجهیزات شبکه نیاز خواهد بود تا Network بتواند کار خود را به درستی انجام دهد. تجهیزات شبکه را می‌توان به دو دسته تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه تقسیم کرد که هر یک جایگاه ویژه خود را در شبکه‌ها داشته و برای برقراری ارتباط ضروری هستند.

انواع تجهیزات شبکه

با توجه به رشد و گسترش تکنولوژی و استفاده وسیع از شبکه‌های اینترنتی بهتر است با انواع تجهیزات شبکه که برای راه‌اندازی انواع شبکه‌ها لازم هستند آشنا باشید. به طور کلی تجهیزات مورد استفاده در شبکه به دو دسته اکتیو و پسیو تقسیم می‌شوند:

  • تجهیزات اکتیو شبکه(فعال):

تجهیزات اکتیو شبکه تجهیزاتی هستند که برای انجام فعالیت خود به جریان الکتریکی نیاز دارند. از جمله تجهیزات اکتیو می‌توان به کارت شبکه، مسیریاب‌ها، سوییچ‌ها، و تبدیل‌کننده‌های فیبر نوری اشاره داشت.

  • تجهیزات پسیو شبکه (غیرفعال):

این تجهیزات برای عملکرد خود به انرژی الکتریکی نیازی ندارند و بدون استفاده از جریان الکتریکی به خوبی نقش خود را در شبکه ایفا می‌کنند. از جمله این تجهیزات می‌توان به کابل‌ها، مانیتور‌ها، داکت‌ها و رک‌ها، و همچنین کانکتورها اشاره داشت.

انواع تجهیزات اکتیو شبکه

بهتر است برای آشنایی بیش‌تر با محصولات مرتبط با دسته تجهیزات شبکه، انواع تجهیزات مهم اکتیو و پسیو را بشناسید. مهم‌ترین تجهیزات اکتیو عبارت است از:

اکسس پوینت

در شبکه‌های بی‌سیم نقطه اتصال همانند سوئیچ در شبکه‌های سیمی است. در فروش تجهیزات شبکه نقطه دسترسی یا همان اکسس پوینت نیز وجود دارد که در شبکه‌های WLAN مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوئیچ

سوئیچ یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین تجهیزات برای راه‌اندازی هر شبکه‌ای است. از سوئیچ‌ها برای اتصال چندین دستگاه مختلف در شبکه استفاده می‌شود. به طور مثال می‌توان با استفاده از سوئیچ ارتباط میان کلاینت و سرور و پرینتر را برقرار کرد. از جمله مهم‌ترین مزایای سوئیچ‌های شبکه می‌توان به صرفه‌جویی در زمان و هزینه اشاره داشت. سوئیچ‌های مورد استفاده در شبکه را می‌توان به دو دسته مدیریتی و غیرمدیریتی تقسیم نمود. سوئیچ‌ها را می‌توان در دسته تجهیزات پرسرعت در شبکه قرار داد.

روتر

از دیگر تجهیزات شبکه روتر یا همان مسیریاب دستگاهی کاملاً هوشمند است که در انواع شبکه‌ها عملکردی بسیار نزدیک به سوئیچ دارد. مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تفاوتی که میان روتر و سوئیچ وجود دارد آن است که از روتر برای ایجاد ارتباط میان دو شبکه استفاده می‌شود؛ در حالی که سوئیچ برای ایجاد ارتباط میان اعضای گوناگون داخل یک شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. روترها معماری بسیار متفاوتی دارند به طور معمول برای تامین اینترنت مورد نیاز در شبکه‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مودم

مودم از دیگر تجهیزات اکتیو شبکه است که از جمله مهم‌ترین وظایف آن می‌توان به تبدیل سیگنال‌های آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ اشاره داشت. مودم‌ها را می‌توان به دو دسته مودم‌های ADSL و معمولی تقسیم کرد. برای خرید مودم کافی است سری به دسته بندی مودم‌های فروشگاه آلتون نتورک بزنید.

تبدیل‌کننده فیبر نوری

از جمله مهم‌ترین وظایف تبدیل‌کننده فیبر نوری می‌توان به تبدیل کردن سیگنال‌های دریافتی از کابل مسی و تبدیل آن‌ها به سیگنال نوری اشاره داشت. پس از انجام تبدیل، سیگنال با استفاده از کابل فیبر نوری منتقل می‌شود. در انتها زمانی که سیگنال نوری به انتهای کابل می‌رسد، با استفاده از یک مبدل فیبر نوری دیگر به سیگنال قابل انتقال با کابل‌های مسی تبدیل می‌شود.

پرینت سرور

پرینت سرور از دیگر تجهیزات شبکه است که جهت به اشتراک‌گذاری پرینتر بدون نیاز به کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به این شکل که پرینتر به پرینت سرور متصل شده و پرینت سرور نیز به سوئیچ موجود در شبکه متصل می‌شود. بدین صورت به هنگام ارسال دستور پرینت به هیچ کامپیوتر روشنی نیاز نخواهد بود.

کارت شبکه

از مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی هر شبکه‌ای کارت شبکه است که در دسته تجهیزات اکتیو قرار دارد. هر کامپیوتر چه از نوع سرویس‌دهنده و چه از نوع سرویس‌گیرنده برای اتصال به یک شبکه اینترنتی به کارت شبکه نیاز دارد. هر شبکه یک محیط انتقال دارد که اطلاعات با استفاده از آن منتقل می‌شوند؛ در این حالت کارت شبکه هر کامپیوتری را در سطح شبکه به محیط انتقال متصل می‌کند. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌هایی که کارت شبکه باید داشته باشد داشتن مک آدرس است که توسط شرکت سازنده به آن داده می‌شود. کارت‌های شبکه را می‌توان به دو دسته بی‌سیم و کابلی تقسیم کرد.

سیستم حضور و غیاب کارمندان تحت شبکه

اگر یک سیستم حضور و غیاب در مجموعه شبکه شما وجود داشته باشد، می‌توان گفت که این تجهیز جزو تجهیزات اکتیو شبکه به حساب می‌آید

انواع تجهیزات پسیو شبکه

از مهم‌ترین ویژگی‌های تجهیزات پسیو می‌توان به غیرقابل‌برنامه‌ریزی بودن آن‌ها اشاره داشت. فروش این دسته از تجهیزات شبکه با هدف پیکربندی راحت تجهیزات اکتیو صورت می‌گیرد. از جمله انواع تجهیزات پسیو می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

کابل کواکسیال

کابل‌های کواکسیال برای اتصالات مختلف در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال از نوع بزرگ این کابل به عنوان ستون فقرات شبکه و از انواع کوچک آن برای اتصالات کوتاه میان ایستگاه‌های کاری موجود در استفاده می‌شود.

کابل فیبر نوری

از این کابل برای انتقال داده در مسافت‌های بیش از 100 متر استفاده می‌شود. در کابل فیبر نوری برای انتقال اطلاعات از انعکاسات نور در هسته و غلاف استفاده می‌شود. منابع نوری مورد استفاده در این نوع کابل می‌تواند دیود لیزری و دیور ساطع‌کننده نور باشد.

رک شبکه

رک شبکه قطعه‌ای لازم برای محافظت از سوییچ‌ها و دیگر تجهیزات مهم و حساس شبکه است. در برخی شرایط به دلیل استفاده از چندین سوییچ از رک‌ها برای نگهداری آن‌ها استفاده می‌شود. رک‌ها را می‌توان به دو دسته ایستاده و دیواری تقسیم کرد. ابعاد رک‌ها متفاوت بوده و با توجه به نوع شبکه مشخص می‌شود. به طور مثال در شبکه‌هایی با وسعت پایین از رک‌های 5 تا 6 یونیت استفاده می‌شود. رک‌های شبکه معمولاً از جنس فلز هستند و درب ان‌ها نیز شیشه‌ای است.

پچ پنل

پچ پنل از دیگر تجهیزات شبکه است که در دسته تجهیزات پسیو قرار می‌گیرد. پچ پنل قطعه‌ای مستطیل شکل است که از آن برای مرتب‌سازی و جمع کردن کابل‌های شبکه استفاده می‌شود. استفاده از این قطعه برای حفظ نظم و آراستگی در شبکه‌های بزرگ و شلوغ بسیار لازم و ضروری است.

قیمت انواع تجهیزات شبکه

قیمت انواع تجهیزات در حوزه شبکه با توجه به اینکه شما از چه برندی خرید می‌کنید، برای چه اندازه شبکه خرید می‌کنید متفاوت است. همچینن خرید تجهیزات به یکدیگر مرتبط است. به عنوان مثال شما برای خرید یکی از مدل های سوئیچ شبکه، باید با انواع روتر آشنا باشید و اینکه کدام یک برای شما کاربردی است.

خرید آنلاین لوازم شبکه

خرید آنلاین لوازم شبکه یکی از بهترین راه های تامین نیاز های یک شبکه است. معمولا در فروشگاه های آنلاین ، تمام ویژگی و جزئیات محصولات شبکه ذکر می‌شود اینکه آیا با یکدیگر سازگار هستند یا نه! از مهمترین مواردی که در خرید آنلاین لوازم شبکه باید به آن توجه کرد، ویژگی ها و میزان ساپورت آنها از شبکه است.

سفارش اینترنتی تجهیزات اساسی شبکه

برای سفارش اینترنتی تجهیزات مهم شبکه که در ابتدای مقاله بیان شد، فقط کافی است با مشاوره از یک متخصص شبکه نیاز های یک شبکه سنجیده شود، وسعت و بزرگی آن اندازه گیری شود و سپس نسبت به ثبت سفارش اینترنتی تجهیزات شبکه اقدام کنید. به عنوان مثال باری خرید کابل، بهتر است ابتدا با نکات مهم و ضروری خرید کابل آشنا شوید و سپس به اندازه که در نظر دارید خرید کنید.

خرید بهترین تجهیزات شبکه

خرید بهترین تجهیزات شبکه، به شما کمک می‌کند که داده ها را به صورت امن منتقل کنید و بدون اینکه آسیبی به داده ها وارد شود و یا ارتباطات درون شبکه با نویز و قطعی همراه باشد، از خدمات آن استفاده کنید. به عنوان مثال اگر از انواع کارت شبکه بی کیفیت استفاده کنید، قعطی زیادی در شبکه خواهید داشت.

بهترین برند در تجهیزات شبکه

خرید بهترین برند تجهیزات شبکه به شما کمک خواهد کرد بهترین تجربه ارتباط در سازمان را داشته باشید و اطلاعات را با سرعت بیشتری منتقل شود، نویز و پارازیت به پایین ترین حد خود خواهد رسید، قطعی در در شبکه رخ نخواهد داد.