نمایش 1–10 از 271 نتیجه

خرید دستگاه حضور و غیاب

سیستم‌های کنترل تردد از جمله سیستم‌های امنیتی هستند که بر اساس الگوریتم‌ کنترل انعطاف‌پذیر قادرند روی رفت و آمد افراد کنترل داشته و امنیت لازم را در ساختمان برقرار کنند. از جمله مشهورترین سیستم‌هایی کنترل رفت و امد می‌توان به سیستم‌هایی اشاره داشت که برای کنترل درب الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این در بسیاری از سازمان‌های بزرگ و شرکت‌ها از انواع سیستم‌های کنترل ورود و خروج استفاده می‌شود تا ورود یا خروج تمام افراد به داخل و یا خارج سازمان کنترل شده و در سیستم ثبت شوند. بهترین دستگاه حضور و غیاب را از فروشگاه آلتون نتورک بخواهید.

شاید شما هم افرادی را مشاهده کرده باشید که برای ورود به یک ساختمان کارتی را جلوی یک دستگاه قرار می‌دهند. این دستگاه در واقع دارای خواننده‌ای است که می‌تواند تمام اطلاعات روی کارت را خوانده و در صورت مطابقت با اطلاعات بانک اطلاعاتی اجازه باز شدن درب و ورود فرد به سازمان را می‌دهد. البته کارت‌خوان یکی از ساده‌ترین سیستم‌های امنیتی و کنترل ورود و خروج است و نمی‌توان انتظار بالایی برای حفظ امنیت از آن داشت.

انواع دستگاه‌های کنترل تردد

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم یکی از انواع سیستم‌های کنترل ورود و خروج سیستم‌های کارت‌خوان هستند. اما امروزه بر اساس نیاز و کاربری سازمان‌ها انواع گوناگونی از این دستگاه‌ها تولید و عرضه می‌شوند که هر یک به شیوه‌ای خاص مورد استفاده قرار گرفته و سطح مشخصی از امنیت را فراهم می‌‌کنند. برای آنکه بتوانید بهترین سیستم را برای سازمان خود تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید بهتر است با انواع دستگاه‌های کنترل ورود و خروج آشنایی کافی داشته باشید. در ادامه برخی از رایج‌ترین و پرفروش‌ترین این سیستم‌ها را بررسی خواهیم کرد:

کنترل تردد کارتی تماسی

سیستم‌های کارتی را می‌توان از جمله رایج‌ترین و پراستفاده‌ترین سیستم‌های کنترل ورود و خروج در بازار دانست.  این سیستم در بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای این سیستم‌ها کارت‌هایی مغناطیسی طراحی می‌شوند که حاوی اطلاعات لازم و یا کدی مخصوص و یکتا برای هر فرد می‌باشند. برای باز شدن درب و اجرای این سیستم کارت باید با دستگاه تماس پیدا کرده و یا به نوعی داخل دستگاه کشیده شود. زمانی که کارت با دستگاه تماس پیدا می‌کند سیستم قادر خواهد بود اطلاعات مربوط به فرد را خوانده و هویت وی را تشخیص دهد و در صورت لزوم اجازه ورود یا خروج را صادر کند. از جمله مشکلاتی که ممکن است با استفاده از این سیستم به وجود آید می‌توان به گم شدن کارت‌ها اشاره داشت. تولید مجدد کارت‌های ورود و خروج می‌تواند هزینه زیادی برای سازمان به دنبال داشته باشد.

کنترل تردد کارتی غیرتماسی

از دیگر انواع سیستم‌های کنترل ورود و خروج سیستم‌های کارتی غیرتماسی هستند. این سیستم‌ها همانطور که از نامشان پیداست نیازی به تماس کارت نخواهند داشت. برای استفاده از این سیستم کارت‌های مخصوص باید روبروی نقطه خاصی از دستگاه نگه داشته شوند. برای برقراری ارتباط در این سیستم‌ها به امواج رادیویی نیاز خواهد بود. این سیستم علاوه بر مدیریت ورود و خروج ساختمان‌ها برای مدیریت ترافیک و پیشگیری از سرقت اتومبیل‌ها نیز کاربرد دارد. از جمله رایج‌ترین کاربردهای این سیستم را می‌توانید در پارکینگ‌های عمومی مشاهده کنید. در پارکینگ‌های عمومی افرادی قادر به پارک کردن اتومبیل خود خواهند بود که شارژ کافی در کارت خود داشته باشند. این سیستم‌ها یک دستگاه کارت‌خوان غیرتماسی دارند که می‌تواند میزان شارژ کارت را نیز بر روی نمایشگر خود نشان دهد.

کنترل تردد رمزی

از دیگر رایج‌ترین دستگاه‌های کنترل ورود و خروج دستگاه‌های رمزی هستند. این دستگاه‌ها یک صفحه کلید مخصوص دارند که به وسیله آن به هر شخص اجازه می‌دهند رمز مخصوص به خود را در سیستم وارد کند. از جمله معایب بزرگ این سیستم‌ها می‌توان به احتمال افشا شدن رمز و یا فراموشی آن توسط پرسنل اشاره داشت. علاوه بر این هک کردن رمزها کار چندان مشکلی نخواهد بود. بسیاری از افراد برای جلوگیری از بروز این مشکلات رمز خود را به صورت مداوم عوض می‌کنند که خود می‌تواند سردرگمی بیش‌تری به وجود آورد.

کنترل تردد وسایل نقلیه

یکی دیگر از انواع سیستم‌های کنترل ورود خروج سیستم‌های مخصوص وسایل نقلیه هستند که برای سازمان‌های بزرگ و پارکینگ‌های خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. عملکرد این سیستم بدین صورت است که وسیله نقلیه در محدوده مشخصی قرار گرفته و دوربین‌های مخصوص تصویری از خودرو و پلاک مربوط به آن تهیه می‌کنند. تصویر گرفته شده با اطلاعاتی که پیش‌تر در سامانه ثبت شده‌اند مقایسه شده و در صورت مطابقت بر اساس قوانین از پیش تعیین شده اجازه ورود به خودرو داده خواهد شد.

کنترل تردد اثرانگشتی

این سیستم نیز همانطور که نامش پیداست از اثر انگشت افراد برای شناسایی هویت آن‌ها استفاده می‌کند. همانطور که می‌دانید شیارها و اثر انگشت هر فرد کاملا یونیک بوده و با دیگران متفاوت است. همین موضوع موجب افزایش سطح امنیت سیستم‌های اثرانگشتی می‌شود. روش کار این سیستم‌ها نیز کاملا مشخص است. صفحه‌ای کوچک به اندازه انگشت افراد وجود دارد که می‌تواند با استفاده از سنسورهای خود شیارهای موجود بر روی انگشتان را اسکن کند. فرد باید به هنگام ورود یا خروج انگشت خود را بر روی این سنسور قرار دهند تا دستگاه بتواند اسکنی از اثر انگشت وی تهیه کند. دستگاه پس از تهیه اسکن اثر انگشت آن را با تصاویری که از پیش در بانک اطلاعاتی ذخیره شده‌اند مقایسه می‌کند. در نهایت بر اساس نتیجه این مقایسه فرامین لازم به دستگاه داده خواهد شد.

کنترل تردد تشخیص چهره

یکی از پیچیده‌ترین، پرهزینه‌ترین، و البته قدرتمندترین سیستم‌های مدیریت ورود و خروج سیستم‌های تشخیص چهره هستند. در این سیستم همانطور که از نامش پیداست از تصویر چهره افراد برای تشخیص هویت آن‌ها و صدور فرامین مورد نظر استفاده می‌شود. این سیستم قادر است فاصله و موقعیت اجزای صورت را اندازه‌گیری کرده و از این اطلاعات برای تشخیص هویت فرد استفاده کند. برای استفاده از این سیستم لازم است افراد در محدوده خاصی روبروی دوربین قرار بگیرند تا تصویر آن‌ها گرفته شود. سپس الگوریتم‌های تحلیل شروع به کار کرده و مقایسه‌های لازم را انجام می‌دهند. در نهایت سیستم قادر است با مقایسه تصویر چهره فرد با تصاویر موجود در پایگاه داده خود مجوز ورود یا خروج وی را صادر کند. در بسیاری از سازمان‌ها برای امنیت بیش‌تر از این سیستم در کنار سیستم‌های کارتی و رمزی استفاده می‌شود.

شرکت افق فراویژن یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید انواع دستگاه حضور و غیاب است، برای خرید دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن می‌توانید به وب سایت این شرکت سر بزنید.