نرم افزار حضور و غیاب چیست؟

نرم افزار حضور و غیاب یا اپلیکیشن حضور و غیاب در نقش همراه و مکمل دستگاه حضور و غیاب فعالیت می‌کند بدین صورت که در دستگاه ساعت زنی به هنگام ثبت ساعت تردد، نرم افزار به ثبت و پردازش اطلاعات می‌پردازد. با کمک نرم افزار حضورو غیاب می‌توان اطلاعات حضور و غیاب کارکنان خود را مستند کنید. وجود یک نرم افزار حضور غیاب مناسب می‌تواند باعث شود که دستگاه حضور و غیاب کارکرد بهتری از خود نشان دهد. وابسته به الگوریتم و همچنین شیوه برنامه نویسی برنامه حضور و غیاب، کارایی متفاوتی خواهد داشت.  برنامه‌های حضور و غیاب دارای انواع متنوعی هستند که وابسته به نوع کارایی و همچنین موقعیتی که می‌خواهند مورد استفاده قرار گیرند، ساختار، کاربرد، قابلیت و مواردی از این دست دارند.

چرا باید از نرم‌افزارهای حضوروغیاب استفاده کرد؟

استفاده از سیستم حضور و غیاب امری ضروری برای شرکت‌ها محسوب می‌شود.

اما با پیشرفت تکنولوژی و توجه به مسائلی مثل همیشه در دسترس‌ بودن ‌خدمات، استفاده ‌آسان، مقرون‌ به ‌صرفه ‌بودن و داشتن ‌آسایش ‌و امنیت ‌خاطر به ‌هنگام انجام ‌فعالیت‌ها همان‌گونه که در انواع فضاهای ‌شغلی و غیرشغلی شاهد هستیم، این سامانه نیز درهمین‌ راستا پا به فضای ‌وب و نرم ‌افزاری گذاشته‌ است و همان کار هایی که نیازمند صرف‌ هزینه، تجهیزات، فضا برای‌ ‍‎بهره‌وری از آن‌ها و استفاده از پرسنل‌ متعدد برای افزایش بهره‌وری و کنترل وقایع بوده ‌است را به شکل بسیار ساده‌ تر و با پرداختن بهای بسیارکمتر که برای  انجام ‌فعالیت‌ها مورد نیاز بوده ‌است را در دسترس کارفرمایان و کارمندان قرار داده ‌است تا امکان لذت‌ بردن از فضای ‌شغلی را ایجاد کند.

نرم افزار حضور و غیاب باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟

برای این‌که بتوانیم از نرم ‌افزار حضور و غیاب بهره‌وری بیشتری داشته ‌باشیم، باید دقت کنیم که امکان یکپارچه‌ سازی میان ساعات ‌تردد ‌کارکنان با سیستم‌حقوقی ‌و درآمد وجود داشته ‌باشد.

در حالت‌های ‌بهتر، امکان ‌استفاده همزمان توسط چند کاربر(کارفرما)و یا در دسترس‌ بودن در فضاهای ‌مختلف در آنها وجود داشته باشد. در مراحل‌ بعدی می‌توان امکان برقراری گفتگوهای ‌درون‌سازمانی یا صدور فیش‌های‌ حقوقی با در نظرگرفتن اضافه‌کاری، مرخصی و یا کسر از حقوق را به‌ عنوان ویژگی‌های موردنیاز برای سهولت هرچه‌ بیشتر در بحث منابع‌ انسانی را در نظر بگیریم.

انواع دسته‌بندی نرم‌افزار حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب وابسته به فضایی که دستگاه ساعت زنی در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و نوع کاربری مورد نیاز کارفرمایان در سه دسته بندی، استفاده می‌گردد.

نرم افزار حضور و غیاب تحت‌وب

از ویژگی‌های نرم افزار حضور و غیاب تحت وب می‌توان به این‌که

  • نیاز به نصب ندارند
  • به‌آسانی از طریق استفاده ‌از مرورگر قابل‌ دسترس است
  • فضا و حافظه خاصی را اشغال‌نمی کند
  • امکان دسترسی‌آسان درلحظه و درهرمکان را دارد
  • امکان استفاده‌همزمان برای چندکاربر را فراهم کرده و از سیستم‌ ماژولار بهره می برد

اشاره‌ کرد.

نرم افزار حضور و غیاب آنلاین

هر چند که با نرم‌افزار حضور و غیاب‌ تحت‌ وب شباهت بسیاری دارد؛ اما موردی که آن را متمایز می‌کند، امکان ثبت ‌بی‌نهایت ‌مکان است. به ‌این ‌معنی که می‌توان با تلفن ‌همراه در مکان‌ها و شرایط ‌‌مختلف از نرم‌افزار حضور و غیاب‌ آنلاین استفاده کرد و اما مهم‌ترین مزیت آن این‌ است که می‌توان به ‌صورت‌ دائمی و از طریق ‌اینترنت از نرم‌افزار حضور و غیاب استفاده کرد و عمدتا مناسب شغل‌هایی است که وابسته به مکان ‌خاصی نیستند که در اکثر نرم‌افزارهای سازمانی نیز وجود دارد.

نرم افزار حضور و غیاب سیستم عاملی

نرم افزار حضور و غیاب سیستم عاملی قابلیت نصب در گوشی‌های‌ هوشمند را دارا است و از مهم‌ترین مزیت‌های آن می‌توان به قابلیت استفاده از آن در هنگام عدم ‌دسترسی کارمندان به سیستم ‌حضور و غیاب در شرکت اشاره کرد.

بهترین نرم افزار حضور و غیاب

هر نرم افزار وابسته به کارایی و همچنین کاربردی که دارد می‌تواند با عنوان بهترین برنامه حضور و غیاب مورد استفاده قرار گیرد. برای پیدا کردن برترین نرم افزار حضور و غیاب برای انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب مثل سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی کلیک کنید.

چرا به برنامه حضور و غیاب نیاز داریم؟

نرم افزارهای برندهای مختلف دستگاه حضور و غیاب کارکردهای متفاوتی دارند، اما آنچه که برای کارکرد یک نرم افزار ثبت تردد کارمندان مهم است، ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی است که دارد.

5/5 - (2 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟