هیچ محصولی یافت نشد.

خرید درب اتوماتیک

درب‌ اتوماتیک به درب‌هایی گرفته می‌شود که بدون به کارگیری نیروی انسان و با استفاده از ابزارهایی مانند ریموت کنترل‌های الکترونیکی و یا چشمی‌های حساس به حرکت و نور باز و بسته می‌شوند. امروزه در بسیاری از سازمان‌ها، شرکت‌ها، ساختمان‌های مسکونی و تجاری، و… از درب‌های اتوماتیک به جای درب‌های سنتی استفاده می‌شود که این امر باعث افزایش سرعت و راحتی و همچنین امنیت مصرف‌کنندگان شده است. بهرتین درهای اتوماتیک را از فروشگاه آلتون نتورک بخواهید.

درب‌های اتوماتیک جایگاه مهمی برای خود در صنعت ساختمان پیدا کرده‌اند و به میزان زیادی با اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این درب‌ها را می‌توانید در بسیاری از ساختمان‌ها، اماکن تجاری، مراکز درمانی مانند بیمارستان‌ها، مراکز صنعتی و کارخانجات، و همچنین هتل‌ها یافت کنید. یکی دیگر از مزایای مهم این درب‌ها کاهش مصرف انرژی است. درب‌های اتوماتیک می‌توانند در راستای محور طولی و عرضی حرکت کنند که با توجه به مکان استفاده و کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع درب اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک در انواع گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند که هر یک در مکانی خاص و برای اهدافی مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر از درب‌های بی‌کیفیت و یا اشتباه برای ساختمان‌ استفاده کنید به طور قطع عمکلرد مناسبی دریافت نکرده و در آینده‌ای نزدیک ناچار به صرف هزینه‌های سنگین خواهید شد. از جمله انواع گوناگون درب‌های اتوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

درب اتوماتیک کرکره‌ای

از جمله رایج‌ترین درب‌های اتوماتیک که می‌توانید آن را در بسیاری از نقاط شهر مشاهده کنید کرکره‌ها هستند. از جمله مهم‌ترین کاربردهای درب‌های کرکره‌ای می‌توان به درب مغازه‌ها اشاره داشت. اما گاه می‌توانید استفاده از کرکره‌ها را برای ورودی حیاط و درب پارکینگ نیز مشاهده کنید. یکی از مزایای مهم درب‌های کرکره‌ای این است که به دلیل آنکه در بالای ورودی به صورت گرد جمع می‌شوند فضای اندکی را اشغال می‌کنند. با استفاده از این درب‌ها هیچ نیازی به فضای اضافی یا عرض بیش‌تر نخواهید داشت. بسیاری از درب‌های کرکره‌ای اتوماتیک با استفاده از یک ریموت کنترل الکترونیکی قابل کنترل و باز و بسته شدن خواهند بود.

درب اتوماتیک کشویی

از دیگر انواع درب‌های اتوماتیک که کاربرد وسیعی در انواع مجتمع‌های تجاری و فروشگاه‌ها دارد درب اتوماتیک کشویی شیشه‌ای است. این درب‌ها عمدتاً نفررو بوده و باز شدن اتوماتیک آن‌ها می‌تواند باعث تکریم مراجعه‌کنندگان شده و احساس خوشایندی در آن‌ها ایجاد کند. در ساخت و تولید این درب‌ها از شیشه و فریم‌های آلومینیومی استفاده می‌شود که می‌تواند به دکوراتورها و طراحان این امکان را بدهد که از این درب‌ها در ساختمان‌های اداری و مسکونی، فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، هتل‌ها، و… استفاده کنند.

یکی از مزایای بسیار مهم این درب‌ها این است که می‌توانند هدررفت انرژی گرمایشی و سرمایشی را تا حتی 70 درصد نیز کاهش دهند. علاوه بر این به دلیل وجود درزگیرها‌ی مویی و لاستیکی میان فریم‌ها از نفوذ گرد و غبار، صدا، و حشرات نیز جلوگیری خواهد شد. نکته دیگر این است که برای باز کردن این درب‌ها به دستگیره نیازی نخواهد بود که این ویژگی می‌تواند تاثیر زیادی در جلوگیری از انتشار انواع ویروس و بیماری‌ها داشته باشد.

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب‌های تلسکوپی از انواع دیگر درب‌های اتوماتیک هستند که بیش‌تر در ورودی‌هایی که نیاز به بازشوی بیش‌تری دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال استفاده از این درب‌ها را می‌توانید در بسیاری از مراکز تجاری و اماکن عمومی که در آن‌ها افراد زیادی عبور و مرور می‌کنند مشاهده کنید. این درب‌ها نیز همانند درب‌های کشویی عملکردی خطی دارند؛ با این تفاوت که در درب‌های تلسکوپی 4 لنگه متحرک به صورت تلسکوپی عمل باز و بسته شدن درب را انجام می‌دهند. این تفاوت موجب افزایش 30 درصدی بازشو نسبت به مدل‌های کشویی دولنگه شده است. این درب‌ها را می‌توانید به صورت یک‌طرفه نیز اجرا کنید. با درب‌های تلسکوپی می‌توانید ورودی‌هایی با عرض 3.5 متر و ارتفاع 2.5 متر نیز ایجاد کنید.

این درب‌ها می‌توانند با استفاده از شیشه‌های 10 یا 20 میلی‌متری تولید و اجرا شوند. با استفاده از درب‌های تلسکوپی می‌توانید حالت‌هایی مانند دائم باز، دائم بسته، حالت اتوماتیک، حالت زمستانی یا نیمه باز را نیز به اجرا درآورید. علاوه بر این می‌توانید از سیستم‌های کنترل تردد و همچنین برنامه‌های زمانبندی نیز استفاده کنید تا بتوانید ورود و خروج کاربران را به راحتی کنترل کنید. وجود سیستم‌های ایمنی میان درب‌ها و کنترلرهای کاملاً هوشمند می‌تواند امکان برخوردهای احتمالی درب با عابرین را به صفر برساند.

درب اتوماتیک منحنی

درب‌های اتوماتیک منحنی را می‌توان از زیباترین و شیک‌ترین درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای دانست که با در نظر گرفتن معماری و طراحی فضا به صورت دایره کامل و یا نیم‌دایره قابل سفارش و خریداری هستند. معمولاً از این درب‌ها در ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که در معماری ان‌ها از ترکیبات منحنی استفاده شده است تا هارمونی و زیبایی فضا دوچندان شود. علاوه بر این نصب این درب‌ها به صورت دایره کامل می‌تواند فضایی استوانه‌ای ایجاد کند که تبادل هوای داخل با بیرون را به حداقل می‌رساند و می‌تواند از اتلاف انرژی و نفوذ گرد و غبار به داخل ساختمان نیز جلوگیری کند.

درب اتوماتیک زیرسقفی

از دیگر انواع درب‌های اتوماتیک‌ درب‌های زیرسقفی هستند که از عایق‌بندی و ایمنی مناسبی برخوردار بوده و می‌توانند در برابر رطوبت و نوسانات دما مقاومت خوبی از خود نشان دهند. این درب‌ها از چند پنل تشکیل شده‌اند که توسط لولاهای فولادی به یکدیگر وصل شده‌اند. درب‌های زیرسقفی قادرند با استفاده از ریل‌های جانبی از حالت عمودی در حالت بسته به حالت افقی و موازی با سقف در حالت باز درآیند. این نحوه عملکرد می‌تواند موجب بهترین بازشو در عرض و ارتفاع شود. این شیوه باز و بسته شدن موجب شده است که این درب‌ها با نام زیرسقفی شناخته شوند. از این درب‌ها بیش‌تر برای پارکینگ‌هایی با تردد بالا استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب‌های خروج اضطراری در شرایطی مورد استفاده قرار می‌گیرند که لازم باشد عرض کامل ورودی برای ورود یا خروج افراد مورد استفاده قرار گیرد. درب‌های اتوماتیک خروج اضطراری به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در شرایط بروز خطر مانند آتش‌سوزی با فشار اندکی درب‌ها به پهلو جمع شده و کل عرض ورودی را آزاد می‌کنند. علاوه بر این در مکان‌هایی مانند نمایشگاه‌های خودرو و پارکینگ‌ها که ورود و خروج خودرو‌ها و افراد از یک در صورت می‌پذیرد از این نوع درب استفاده می‌شود. همچنین نصب این فریم‌ها بر روی انواع اپراتورهای درب‌های کشویی نیز امکان‌پذیر خواهد بود.