دستگاه حضور و غیاب باشگاه

دستگاه حضور و غیاب باشگاه چیست و چه اهمیتی دارد؟ مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاه چیست؟ بهترین دستگاه حضور و غیاب باشگاه را چگونه انتخاب کنیم؟ دستگاه حضور و غیاب که با نام دستگاه ورود و خروج نیز شناخته می‌شود همانطور که از نامش پیداست دستگاهی است که می‌تواند تمامی زمان‌های ورود و خروج هر یک از پرسنل را ذخیره کرده و در اختیار مدیریت قرار دهد. باشگاه‌ها از جمله مجموعه‌هایی هستند که نظم و دقت پرسنل و کارکنان در آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به ویژه در سال‌های اخیر که بسیاری از افراد برای زیبایی اندام و حفظ سلامتی به باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی مراجعه می‌کنند. استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاه یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش بار کاری مدیریت و افزایش دقت و نظم پرسنل است.

دستگاه حضور و غیاب باشگاه می‌تواند علاوه بر ذخیره‌سازی زمان‌های ورود و خروج، حقوق هر یک از پرسنل را نیز بر اساس داده‌های از پیش ذخیره شده محاسبه کرده و در پایان ماه در اختیار مدیریت قرار دهد. توجه داشته باشید که  دستگاه حضور و غیاب باشگاه در انواع گوناگونی ارائه می‌شود که باید بهترین نوع را با توجه به فعالیت و ظرفیت مجموعه انتخاب و خریداری کنید.  

چرا استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاه مهم است؟

همانطور که می‌دانید امروزه افراد بیش‌تری به اهمیت بالای سلامتی و فعالیت‌های مناسب فیزیکی پی برده و بدین منظور برای شرکت در کلاس‌های ورزشی و استفاده از امکانات مناسب به باشگاه‌های ورزشی مراجعه می‌‌کنند. در چنین شرایطی بسیاری از باشگاه‌های ورزشی با ازدحام روبرو می‌شوند. واضح است که با کمک گرفتن از نیروی انسانی، کیفیت خدمات‌دهی به هنگام شلوغی و ازدحام کاهش خواهد یافت. در چنین شرایطی کار مدیریت نیز بسیار دشوارتر خواهد شد. یکی از بهترین راه حل‌ها برای رفع این مشکل و بهبود کیفیت خدمات‌دهی استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاهی است.

دستگاه حضور و غیاب باشگاه دستگاهی است که می‌تواند داده‌های مربوط به زمان ورود و خروجی تمامی پرسنل کارکنان، و مربیان را ذخیره کرده و در اختیار مدیر و مسئولان مربوطه قرار دهد. همچنین این سیستم به دلیل هوشمند بودن می‌تواند بخش بزرگی از نظم‌دهی به باشگاه ورزشی را بر عهده داشته و بار کاری مدیریت و خطاهای انسانی را کاهش دهد. دستگاه حضور و غیاب باشگاهی همانند دیگر سیستم‌های حضور و غیاب تردد است؛ اما برخی از ویژگی‌ها و عملکردهای آن متناسب با نیازهای باشگاه‌های ورزشی تغییر یافته است.

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاه چیست؟

دستگاه حضور و غیاب باشگاه مطابق با به روزترین تکنولوژی‌های پیشرفته در دنیا طراحی و ساخته شده است و به همین دلیل هم می‌تواند به تمامی نیازهای مدیران باشگاه‌ها به خوبی پاسخ دهد. از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از این سیستم می‌توان به امکان ارائه گزارشات کامل اشاره داشت. در واقع این دستگاه قادر است تمامی اطلاعات از جمله برنامه زمانی باشگاه، زمان ورود و خروج هر یک از پرسنل، و همچنین میزان حقوق هر یک از کارکنان و مربیان را ذخیره کرده و آن‌ها را در فرمت مناسب در اختیار مدیریت قرار دهد. مدیران مجموعه می‌توانند با استفاده از نرم‌افزاری که به همراه دستگاه ارائه می‌شود در هر زمان و مکانی به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. همچنین این سیستم قادر است بر اساس پایه حقوق و ساعات حضور هر یک از پرسنل، حقوق پرداختی به هر یک را در پایان ماه محاسبه کند.

از دیگر مزایای مهم دستگاه حضور و غیاب باشگاه می‌‌توان به افزایش انگیزه و روحیه پرسنل و کارکنان اشاره داشت. مدیران و مسئولان مجموعه می‌توانند با استفاده از سیستم‌های پاداش و جریمه مناسب این انگیزه را در کارکنان خود افزایش دهند. بدین ترتیب پرسنل به ورود و خروج خود به مجموعه توجه بیش‌تری نشان داده و نظم محیط باشگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب باشگاه کدام است؟

یکی از نکاتی که باید در خرید دستگاه حضور و غیاب باشگاه به آن توجه داشته باشید نوع دستگاه است. دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد در انواع گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند که هر یک ویژگی‌ها و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. از جمله انواع بسیار معروف این دستگاه‌های می‌توان به سیستم‌های کارتی، رمزی، اثر انگشتی و همچنین تشخیص چهره اشاره داشت. سیستم‌های کارتی و رمزی با قیمت کم‌تری ارائه می‌شوند، اما در مقابل امنیت کم‌تری نیز نسبت به دیگر انواع سیستم‌های کنترل تردد ارائه می‌دهند. در این سیستم‌ها هر یک از پرسنل باید از کارت یا رمز مخصوص خود استفاده کنند تا دستگاه بتواند هویت آنان را تشخیص داده و بر این اساس زمان ورود و خروج هر فرد را ثبت کند.

دستگاه حضور و غیاب باشگاه اثر انگشتی و تشخیص چهره از دیگر انواع سیستم‌های کنترل تردد هستند که امنیت بسیار بالایی را ارائه می‌کنند. این دستگاه‌ها همانطور که از نامشان پیداست با دریافت اثر انگشتر و یا تصویر چهره فرد قادر به تشخیص هویت وی خواهند بود. بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب باشگاه را باید با توجه به ظرفیت باشگاه و همچنین نیازهای خود تهیه کنید. توجه داشته باشید که نرم‌افزارهای مختلفی با امکانات گوناگون به همراه دستگاه‌های حضور و غیاب ارائه می‌شوند که باید در انتخاب این مورد نیز توجه کافی داشته باشید.

به طور خلاصه

همانطور که گفته شد، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی از جمله مجموعه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر با استقبال بالایی از سوی علاقمندان مواجه شده‌اند. این استقبال موجب شلوغ‌تر شدن محیط باشگاه‌ها و ایجاد ازدحام شده است. در چنین شرایطی مدیریت باشگاه برای نیروهای انسانی و مدیریت کاری مشکل‌تر خواهد بود. یکی از بهترین راه‌ها برای رفع این مشکل استفاده از دستگاه حضور و غیاب باشگاه است. دستگاه حضور و غیاب باشگاه دستگاهی است که قادر خواهد بود زمان ورود و خروج تمامی پرسنل و کارکنان را دریافت کرده و با فرمت مناسب ذخیره کند. بدین ترتیب مدیر مجموعه می‌تواند در زمان دلخواه و در هر مکانی این داده‌ها را دریافت کند. همچنین این سیستم می‌تواند میزان حقوق پرداختی هر یک از پرسنل را نیز محاسبه کرده و در پایان ماه در اختیار مدیریت قرار دهد. همچنین استفاده از این سیستم می‌تواند انگیزه پرسنل برای حضور به موقع و رعایت نظم در مجموعه را نیز افزایش دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟