گیت کنترل تردد الکترونیکی چیست

گیت کنترل تردد الکترونیکی چیست؟ انواع گیت کنترل تردد الکترونیکی چیست؟

گیت کنترل تردد الکترونیکی یکی از انواع گیت‌های کنترل رفت و آمد است که به منظور مدیریت تردد افراد در سازمان‌ها و مجموعه‌های متعدد به کار گرفته می‌شود.

گیت کنترل تردد الکترونیک به منظور مدیریت دقیق تردد افراد و مدیریت سطح دسترسی افراد به نقاط مختلف مجموعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از انواع گیت کنترل تردد الکترونیکی باعث می‌شود که فقط افراد مجاز و مورد صلاحیت به مجموعه تردد داشته باشند که هر کدام از قابلیت و کارکردهای متفاوت برخوردار می‌باشند تا به نیاز مشتریان در شرایط مختلف بهترین پاسخ را داده باشند.

انواع گیت کنترل تردد الکترونیکی

گیت کنترل تردد الکترونیکی وابسته به نوع نیاز مشتری و شرایط محیط کاربری دارای دسته بندی می‌باشند که در ادامه مختصرا به توضیح هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

گیت کنترل تردد الکترونیکی میله‌ای

گیت کنترل تردد میله ای دارای عناوین مختلفی همچون گیت خورشیدی، گیت شاخه‌ای، گیت اهرمی و… است که در ساختار آن از دو یا چند میله به عنوان مانع استفاده شده که به میله اهرم مرکزی متصل می‌باشند.

گیت کنترل تردد الکترونیکی شاخه‌ای در اندازه‌های متفاوت طراحی شده است که قابل استفاده در محیط‌هایی با عرض عبوری کم یا زیاد و مناسب استفاده در فضای داخلی یا بیرونی ساختمان نیز می‌باشند.

جنس بدنه گیت کنترل تردد الکترونیکی میله‌ای بطور معمول، استیل با کیفیت‌های متفاوت است.

عملکرد گیت دسترسی میله‌ای

عملکرد گیت الکترونیکی شاخه‌ای به دو حالت صورت می‌پذیرد که در هر کدام از آن‌ها، نوع نیروی محرکه متفاوت است.

در حالت اول پس از تایید احراز هویت فرد، اهرم‌هایی که به عنوان مانع مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ با نیروی وارده از سمت

کاربر به حرکت درآمده و میله‌ها از سمت بالا به سمت پایین حرکت می‌کنند.

پس از عبور فرد اهرم‌ها مجددا قفل می‌شوند و این روند ادامه خواهد داشت.

در حالت دوم بعد از تایید هویت فرد، اهرم‌ها با استفاده از نیروی محرکه منبع تغذیه تعبیه شده در بدنه گیت شاخه‌ای، به حرکت درآمده و اجازه عبور فرد را صادر می‌کند.

پس از عبور فرد نیز اهرم‌ها مجددا به حالت سابق برگشته و این فرآیند تکرار می‌شود.

عملکرد نسبتا ساده گیت کنترل تردد خورشیدی سبب محبوبیت و استقبال از سمت مشتریان شده است.

از مزیت‌های استفاده از گیت الکترونیکی اهرمی، امکان ایجاد طراحی‌های متفاوت و شخصی سازی در بدنه گیت است.

دیگر مزیت استفاده از گیت الکترونیکی میله‌ای، برخورداری از طیف قیمتی متنوع و سهولت تعمیر و ارزان بودن خدمات سرویس دهی دستگاه است.

گیت کنترل تردد الکترونیکی گردان

گیت الکترونیکی گردان را با عناوین دیگر همانند گیت کنترل دسترسی چرخان، گیت تردد دورانی یا گیت کنترل تردد الکترونیکی چرخشی نیز می‌شناسند.

بدلیل امکان شخصی سازی طرح و جنس بدنه در گیت چرخان، استفاده از گیت کنترل تردد الکترونیکی گردان را در محیط‌هایی که اولویت مجموعه، ایجاد امنیت و زیبا سازی محیط است، رواج بیشتری دارد.

گیت الکترونیکی گردان را وابسته به نوع نیاز کارفرما در دو حالت نیمه قد و تمام قد، طراحی می‌کنند که مختصرا به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

  • گیت کنترل تردد الکترونیکی چرخشی تمام قد

از گیت تردد الکترونیکی چرخشی تمام قد، عموما در مکان‌ها و مجموعه‌هایی با کاربری خاص استفاده می‌کنند که نیازمند برقراری امنیت در سطح بالا است.

در حالت کلی، افراد برای عبور و تایید صلاحیت خود در مواجهه با گیت کنترل تردد الکترونیکی چرخشی تمام قد، نیازمند رمز یا کارت عبور هستند.

بدلیل طراحی خاص گیت الکترونیکی تمام قد، امکان تقلب و دور زدن گیت تردد نزدیک به صفر است؛ چرا که امکان پریدن از بالای گیت یا خزش از زیر گیت وجود ندارد.

  • گیت کنترل تردد چرخشی الکترونیکی نیمه قد

در مواجه با گیت کنترل تردد الکترونیکی نیمه قد، افراد پس از احراز هویت با یکی از روش‌های موجود نظیر استفاده از کارت تردد، رمز عبور و… به بدنه گیت وارد شده و با فعالیت سنسورهای موجود در بدنه گیت الکترونیکی نیمه قد، عبور فرد شناسایی شده و چرخش موانع انجام می‌شود که پس از عبور فرد، به حالت اولیه باز می‌گردد.

همانطور که متوجه شدید عملکرد گیت الکترونیکی چرخان، بصورت چرخش موانع است که قابل تنظیم به صورت دو طرفه و یک طرفه است.

گیت کنترل دسترسی الکترونیک گردان، قابلیت اتصال به انواع دستگاه حضور و غیاب را داراست.

در بدنه گیت الکترونیک چرخان می‌توان از شیشه، استیل و یا چوب استفاده کرد که این موضوع، آن را به یکی از زیبا ترین انواع گیت کنترل دسترسی الکترونیکی تبدیل کرده است.

گیت کنترل تردد الکترونیکی کشویی

گیت کنترل تردد الکترونیکی کشویی را با عناوین دیگر نظیر گیت الکترونیک اسلایدی، گیت مترویی و … می‌شناسند که عموما در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تردد افراد در حجم بالا و سرعت زیاد اتفاق می‌افتد.

از اصلی ترین ویژگی‌های گیت تردد الکترونیک اسلایدینگ، سرعت بالای باز و بسته شدن موانع و فرآیند احراز هویت و تردد افراد است.  

 نحوه عملکرد گیت کنترل دسترسی الکترونیکی مترویی بدین صورت است که پس از احراز هویت افراد و مجاز شناخته شدن تردد آنان، افراد به گیت وارد شده و با فعال شدن سنسورهای تعبیه شده در بدنه گیت الکترونیک کشویی، تردد افراد صورت گرفته و باله‌ها حرکت می‌کنند و پس از عبور فرد، باله‌ها به حالت اولیه باز خواهند گشت.

از مهم ترین مزیت‌های استفاده از گیت کنترل تردد الکترونیکی اسلایدینگ، سرعت بالای ثبت تردد افراد، بکارگیری سنسورهای هوشمند، قیمت مناسب، بدنه مقاوم و… است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر نسبت به انواع گیت کنترل تردد الکترونیکی و عملکرد آن، ارائه مشاوره رایگان و…

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟