تاریخچه سیستم اعلام حریق

لازمه استفاده از سیستم اعلام حریق، امروزه آشکار شده است و به دلیل پیچیدگی های ساختمانی و مسکونی یکی از نیاز های مهم هر ساختمان است. تاریخچه سیستم اعلام حریق (History of fire alarm system)، به چند قرن پیش باز می گردد. در گذشته افراد برای شناسایی و اطلاع رسانی حریق از زنگ های دستی استفاده می کرده اند. نگهبانان هنگامی که از وجود حریق یا آتش مطلع می شدند، زنگ های دستی را به صدا در می آوردند. با به صدا در آمدن آژیر های مکان، افراد به دنبال آتش نشان ها می رفتند.

تاریخچه اولین سیستم اعلام حریق به چه زمانی بر می گردد؟

سال 1847 میلادی در نیویورک، اولین سیستم اعلام حریق ساخته شد. این سیستم اعلام حریق با استفاده از خط تلگراف برای اطلاع رسانی هشدارهای حریق ایجاد شد. این سیستم از اطلاع رسانی هشدار های اعلام حریق اشتباه جلوگیری می کرد. علاوه بر آن، در تلاش بودند که هشدار و آژیر سیستم اعلام حریق را در تمام شهر ها با سرعت بالا ارسال کنند. سرعت بالای سیستم اعلام حریق، موجب شده بود تا هزینه های سالانه شهرها کاهش پیداکند و مخارجی که برای نصب، تعمیر یا نگهداری استفاده می شود از دولت حذف شود.

پس از اختراع اولین سیستم اعلام حریق چه اتفاقی افتاد؟

پس از معرفی اولین سیستم اعلام حریق، استقبال گسترده ای از آن شکل گرفت. سپس در مارس 1851 یک دکتر جوان اهل بوستون، نوعی سیستم ساخت که به عنوان زنگ شهری عمل کند. این سیستم اعلام حریق دارای 40 جعبه سیگنال و 19 زنگ بود که در بخش های مختلف شهر از جمله کلیساها، مدارس و آتش نشانی نصب می شد.

اولین سیستم اعلام حریق چه زمانی ساخته شد؟

طبق تاریخچه سیستم اعلام حریق، اولین سیستم در سال 1847 ساخته شد.

سیستم های اولیه اعلام حریق به چه شکلی بود؟

تنها دارای جعبه سیگنال و زنگ بود. اولین سیستم توسط خط تلگراف صورت می گرفت.

3/5 - (3 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟