نصب اکسس پوینت

نحوه نصب اکسس پوینت به چه صورتی است؟ روش نصب استاندارد اکسس پوینت چگونه است. به چه روشی می‌توان اکسس پوینت را نصب کرد. در این مقاله از وب سایت آلتون نتورک قصد داریم روش‌های نصب دستگاه اکسس پوینت را به صورت کامل توضیح دهیم. اکسس پوینت‌ها دارای انواع مختلفی هستند که می‌توان گفت که هر نوع اکسس پوینت یک شیوه نصب متفاوت خواهد داشت. اطلاع از روش‌های نصب انواع اکسس پویت‌ها برای شما این خوبی را همراه دارد که راحتی می‌توانید محصول مورد نظر خود را در مدت زمان کوتاهی نصب و فعال سازی کنید.

در سلسله مقالات شبکه سعی کردیم به صورت دقیق به این سوال که اکسس پوینت چیست، کاربرد اکسس پوینت چیست، مزایای اکسس پوینت چیه و مواردی از این دست پاسخ دهیم. در این مقاله روش‌هایی را مورد بررسی قرار داده‌ایم که به واسطه آن می‌توانید نصب دستگاه اکسس پوینت را به راحتی انجام دهید.

تاکنون با دستگاه AP و کاربردهایی که دارد، تا حدودی آشنا شدیم، حال در این بخش می‌خواهیم روش نصب و استفاده از آن را در چند مرحله به شما آموزش دهیم.

آموزش نصب اکسس پوینت

  1. در ابتدا باید کامپیوتر و مودم را خاموش کرد.
  2. اولین چیزی که پس از باز کردن جعبه اکسس پوینت مشاهده می‌نمایید یک کابل اترنت دو سره یا دو طرفه است، که در این مرحله باید یک طرف کابل را به مودم یا روتر و طرف دیگر آن را AP متصل نمود.
  3. حال باید مودم را روشن کرده و حدود دو دقیقه منتظر بمانید، تا راه اندازی شود و به اینترنت متصل شود.
  4. در این مرحله نوبت به متصل کردن آداپتور به پریز می‌رسد. بعد از اتصال نیز باید حدود یک دقیقه منتظر ماند، تا دستگاه راه اندازی شود و به مودم وصل شود تا بتواند امواج وای فای را منتشر کند.
  5. در آخر نیز باید کامپیوتر را روشن کرده و دستگاه AP پیکربندی شود. معمولا در دفترچه راهنمای دستگاه نحوه پیکربندی به طور واضح نوشته شده است.

نکات مهم درباره استفاده از اکسس پوینت

  1. امواج و نویزهای موتورهای الکتریکی می‌توانند سبب ضعیف شدن امواج و اختلال در آن‌ها شوند. پس نباید AP را در نزدیکی آن‌ها قرار داد.
  2. در مدل‌های خانگی و کوچک وجود مانع و دیوار می‌تواند، توان دستگاه را تا 30 درصد کاهش دهد.
  3. قرار دادن دو AP در کنار هم نیز اشتباه است و موجب اختلال در پوشش‌دهی آن‌ها می‌شود.
  4. از Access Point به تنهایی نمی‌توان استفاده کرد و در کنار آن باید حتما یک روتر یا سرور فعالیت داشته باشد.
  5. برای محیط‌های شلوغ و پرتردد باید از مدل‌هایی که قدرت بالایی دارند استفاده کرد.

اگر دوست دارید تفاوت اکسس پوینت با تجهیزات شبکه را بدانید مقاله لینک شده را بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “نصب اکسس پوینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟