تفاوت اکسس پوینت با تجهیزات شبکه

تفاوت اکسس پوینت با دیگر تجهیزات شبکه چیست؟ همانطور که گفتیم شبکه مجموعه‌ای از چند دستگاه مختلف بوده، که هر کدام از آن‌ها دارای یک وظیفه مشخص هستند. برای درک بهتر و شناخت بیشتر اکسس پوینت آن را با تجهیزات دیگری که عملکرد مشابهی دارند مانند مودم و روتر مقایسه می‌نماییم.

در مقالات مختلف دیگری به سوالاتی از قبیل دستگاه اکسس پوینت چیست، کاربرد دستگاه اکسس پوینت، مزایا دستگاه اکسس پوینت و… پاسخ داده‌ایم. پیشنهاد می‌کنم از اگر هنوز با مفهوم اکسس پوینت چیست و چه کاربردی دارد آشنا نیستید قبل از درک تفاوت تجهیزات شبکه با اکسس پوینت این مقالات را مشاهده کنید و مورد مطالعه قرار دهید.

اطلاع داشتن از این تفاوت‌ها که در این مقاله به آن می‌پردازیم باعث می‌شود که در زمان نصب دستگاه اکسس پوینت دچار مشکل یا موردی نشوید.

قبل از خواندن مقاله تفاوت‌های سیستم‌های اکسس پوینت با مودم و روتر لازم است که از انواع اکس پوینت با خبر شوید.

تفاوت اکسس پوینت با تجهیزات شبکه در چیست؟

اکسس پوینت‌ها به دلیل شباهت‌های که در ظاهر و در کارکرد با دستگاهایی مانند مودم و روتر دارند، عموما به اشتباه گاهی اوقابت به جای این تجهیزات شبکه به کار گرفته می‌شوند. که این موضوع می‌تواند مشکلات مختلفی را برای آن شبکه به وجود آورد.

تفاوت مودم با اکسس پوینت

وظیفه مودم اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر و انتقال داده روی خط تلفن است، اما وظیفه Access point، ایجاد شبکه محلی و تقویت سیگنال‌ها است.

تفاوت روتر با اکسس پوینت

وظایف اصلی روتر مدیریت LAN و برقراری ارتباط با سیستم‌های بیرون از شبکه، ارسال داده در جهت‌های مختلف، برقراری امنیت و ایجاد نقطه اتصال است. اما Access point وظیفه دسترسی به شبکه ایجاد شده توسط روتر را دارد.

Rate this post
مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “تفاوت اکسس پوینت با تجهیزات شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟