راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب

برای دستگاه حضور و غیاب نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما در ادامه­‌ی مقاله راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب همراه باشید تا به بررسی انواع دستگاه­های حضور و غیاب و نوع کارکرد آن­ها و انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب برای سازمان و سیستم­های اداری خود بپردازیم.

دستگاه­ حضور و غیاب یک دستگاه الکترونیکی با کاربردهای بسیار بالاست که به مدیران کسب و کارها، شرکت­ها و در کل مجموعه­هایی که با سیستم­های اداری سروکار دارند، می­توانند زمان دقیق ورود و خروج پرسنل، زمان حضور، میزان کار، اضافه­کاری­ها و کسری­ها را محاسبه کرده و طی گزارش­های ثبت شده در اختیار داشته باشند.

از مزایای دستگاه­های حضور و غیاب می‌­توان به برقراری انضباط در سازمان و پایین آمدن ضریب خطا در محاسبه ساعات کارکرد پرسنل اشاره کرد. همچنین با ارجاع داده­های ثبت شده توسط دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار حقوق و دستمزد، برآوردهای مالی را به صورت دقیق محاسبه کرد. توجه به نوع باطری دستگاه حضور و غیاب، برند دستگاه حضور و غیاب، گارانتی دستگاه حضور و غیاب و… می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در این مورد داشته باشد.  سیستم‌ حضور و غیاب پانچی نیز وجود دارند که در حال حاضر کاربردی ندارد و فردی دیگر از این نوع دستگاه‌های حضور و غیاب استفاده نمی‌کند.

 همانطور که می‌دانید امروزه هر سازمان یا شرکتی ممکن است دارای ده‌ها نفر نیرو و پرسنل باشد. حال پرسنل هر سازمان بر اساس ساعاتی که در محل کار خود حضور دارند، حقوق دریافت می‌نمایند. اما برخی از کارکنان به علت مشکلاتی طبیعی مثل ترافیک، بیماری، خواب ماندن و ….یا اصلا به سر کار نمی‌روند، یا بسیار تاخیر دارند. حال وقتی هم از آن‌ها در این خصوص سوال شود، با بهانه‌های مختلف سعی به توجیح خود دارند تا این تاخیر به پای آن‌ها نوشته نشود. در اینجاست که هر سازمان نیاز به استفاده از یک سیستم حضور و غیاب خواهد داشت. سیستم حضور و غیاب دستگاهی الکترونیکی است که اطلاعات ورود و خروج کارکنان و پرسنل سازمان‌ها را ثبت و ذخیره می‌کند. امروزه استفاده از این دستگاه‌ها در تمام محیط‌های کاری بسیار رایج شده است. استفاده نمودن از سیستم های حضور و غیاب می‌تواند، در پایان هر ماه محاسبه حقوق کارکنان را برای مدیران یک سازمان بسیار ساده‌تر کند.

چون هرگاه پرسنل در زمان ورود و خروج از این دستگاه استفاده می‌کنند، اطلاعاتشان دقیق به ثبت می‌رسد. حال سیستم بر ‌اساس این اطلاعات میزان ساعات  اضافه کاری، تاخیر کارمندان و ….را محاسبه می‌کند. در نتیجه بر اساس این موارد به محاسبه دقیق میزان حقوق آن‌ها خواهد پرداخت. این سیستم‌های پیشرفته الکترونیکی با نام‌های مختلفی از جمله سیستم کنترل تردد، نرم افزار حضور و غیاب، سیستم ورود و خروج، دستگاه ساعت زنی و ….شناخته می‌شوند.

راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب برندها

همان‌طور که برای خرید یک وسیله برقی تحقیقات لازم را انجام می‌دهیم و بر اساس یک سری پارامتر دستگاه برقی مناسب را انتخاب می‌کنیم، برای خرید دستگاه حضوروغیاب نیز باید یک سری پارامتر هاری در نظر گرفت و باتوجه‌به آنها دستگاه حضوروغیاب را انتخاب کرد. از جمله این پارامترها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت

تکنولوژی شناسایی دستگاه کنترل تردد

دستگاه‌ها روش‌های مختلفی برای شناسایی افراد دارند، بعضی از دستگاه‌ها از سنسور تشخیص چهره استفاده می‌کنند، بعضی‌ها از سنسور انگشت نوری استفاده می‌کنند، درهرصورت نیاز هست که این تکنولوژی به‌روز باشد و آنها را بشناسید.

ظرفیت سیستم حضوروغیاب

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مواردی که در خرید دستگاه حضوروغیاب باید به آن توجه داشت مقدار ظرفیت حافظه آن است. اینکه سیستم چقدر ظرفیت ذخیره داده‌های اولیه و همچنین ظرفیت ذخیره داده‌های روزانه دارد  یکی از مهم‌ترین نکات در خرید سیستم حضوروغیاب است.

روش ارتباط دستگاه حضوروغیاب

اینکه چگونه می‌توان خروجی داده‌های ثبت شده روزانه را از دستگاه کنترل تردد دریافت کنید یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. بعضی از دستگاه‌ها به‌صورت usb  و بعضی‌ها به‌صورت بی‌سیم متصل می‌شوند.

تکنولوژی‌های جانبی دستگاه کنترل تردد

سخت‌افزارهای داخل دستگاه، باتری، سرورها و … همگی از  قابلیت‌هایی است که می‌تواند بر اساس نیاز شما متفاوت باشد و باید در هنگام خرید به آنها توجه داشته باشید. به عنوان مثال تمام نکات مورد نیاز برای انتخاب سرور در مقاله راهنمای خرید سرور برای شما بیان شده است.

شرکت افق فراویژن یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید انواع دستگاه حضور و غیاب است، برای خرید دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن می‌توانید به وب سایت این شرکت سر بزنید.

چه نوع سیستم‌های حضور و غیاب داریم؟

همانطور که در بالا نیز گفتیم دستگاه‌های حضور و غیاب توسط برند‌های حضور و غیاب مختلفی با قابلیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. به همین علت اگر از یک راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب مطمئن کمک نگیرید این تنوع می‌تواند موجب سر درگمی شما شود. حال شاید این پرسش در ذهنتان مطرح شود که کدام دستگاه حضور و غیاب بهتر است؟ در پاسخ باید بگوییم در واقع همه انواع سیستم‌های حضور و غیاب نمی‌توانند برای سازمان شما گزینه مناسبی باشند و می‌بايست دستگاهی را خریداری کنید که بتواند در درجه اول نیازهای شما را برطرف سازد.

در اینجاست که شناخت انواع دستگاه‌های حضور و غیاب در بازار می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.دستگاه حضور و غیاب انواع مختلفی دارد که آشنایی با انواع دستگاه حضور و غیاب به شما در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب کمک می­کند. . به همین علت در زیر به معرفی بهترین انواع سیستم‌های کنترل تردد در بازار پرداخته‌ایم:

در این نوع از دستگاه­ها احراز هویت با ثبت اثر انگشت پرسنل انجام می­شود. به این صورت که هر یک از پرسنل در ابتدا باید اثر انگشت خو را بر روی سنسور اثر انگشتی دستگاه قرار دهد تا اثر انگشت هر یک بر روی سیستم تعریف شود. از آن پس سیستم حضور و غیاب سازمان او را به عنوان یک ی از پرسنل مجموعه می­شناسد و با هر بار قرار دادن اثر انگشت بر روی سنسورهای دستگاه حضور و غیاب، ساعات ورود و خروج و حضور او در سیستم ثبت می­شود.

نکته­ی دیگری که در این دستگاه­ها وجود دارد، امکان ثبت بیش از یک انگشت برای هر پرسنل است چرا که اگر هر یک از اثر انگشت­ها برای سیستم ناخوانا بود، احراز هویت و ثبت ساعات ورود و خروج از طریق سایر اثرهای انگشت­هایی که برای دستگاه تعریف شده انجام شود.

کیفیت اثر انگشت ثبت شده در این نوع از دستگاه­های حضور و غیاب بسیار مهم است زیرا دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی حساسیت بالایی به گرمای دست و خطوط اثر انگشت دارد و همین میزان حساسیت، ضریب خطا را به صفر می­رساند و امکان دور زدن دستگاه وجود نخواهد داشت. با ما در ادامه راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب همراه باشید تا به معرفی انواع دیگر دستگاه­های تردد یا همان دستگاه­های حضور و غیاب بپردازیم.

این نوع از دستگاه­های حضور و غیاب که سرعت بالایی در عملکرد و شناسایی دارند، از طریق سنسورهای تشخیص چهره یا کف دست اقدام به شناسایی پرسنل می­کنند. مرحله اول شناخت و معرفی چهره از طریق نقاط بیومتریک صورت یا کف دست انجام می­شود، نقاط بیومتریک نقاط ثابتی از چهره یا خطوط کف دست هستند که در هر شرایطی مثل استفاده از لنز و عینک و … برای دستگاه قابل تشخیص­اند، مانند فاصله­ی بین دو چشم، نقاط مشخص در پیشانی و بینی و اگر شناسایی از طریق سنسورهای کف دست انجام شود، المان­های تشخیص به جای فواصل ثابت صورت خطوط ثابت کف دست خواهند بود.

از دلایل دیگر محبوبیت این نوع از دستگاه­های حضور و غیاب، علاوه بر سرعت و عملکرد دقیق تکنولوژی بیومتریک در شناسایی، عدم نیاز به لمس مستقیم دستگاه است که از نظر بهداشتی به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا بسیار ایمن عمل می­کند.

 • دستگاه حضور و غیاب کارتی

این نوع از دستگاه­ها از قدیمی­‌ترین دستگاه­های حضور و غیاب هستند که ما در این راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب به معرفی آن­ها می­پردازیم. این دستگاه­ها که نسل اول دستگاه­های حضور و غیاب دیجیتال هم به حساب می­آیند به­وسیله مکانیزم دستگاه­ حضور و غیاب کارتخوان بدون تماس کار می­کنند. هر یک از پرسنل شرکت یا سازمان کارتی با کد شخصی از نوع مغناطیسی، بارکدی یا RFID دارد. سیستم کارت خوان دستگاه از طریق امواج الکترومغناطیسی اقدام به شناسایی و ثبت مشخصات هر کارت می­کند. به این صورت هویت هر فرد با نزدیک کردن یا تماس کارت خود به دستگاه حضور و غیاب کارت خوان، شناسایی و ساعات تردد و حضور او ثبت می­شود.

این نوع سیستم حضور و غیاب برای شرکت­ها با تعداد پرسنل بالا بسیار مناسب و مقرون به صرفه است چون هزینه کمتری برای خرید و تعمیر را به خود اختصاص می­دهند. امکان هک کردن دستگاه حضور و غیاب یا تغییر اطلاعات در این دستگاه­های حضور و غیاب بسیار کم است اما این سیستم حضور و غیاب مشکلاتی هم دارد. اگر کسی بر روی دستگاه حضور و غیاب نظارت نداشته باشد، امکان تقلب در آن بسیار بالاست به این صورت که افراد با در اختیار داشتن کارت پرسنل دیگر می­توانند به جای یکدیگر ثبت حضور کرده و دستگاه را دور بزنند، همچنین اگر کارت مفقود یا شکسته شود، امکان احراز هویت تا صدور کارت جدید وجود نخواهد داشت. با این حال این دستگاه در سیستم­های اداری سازمان بزرگ با تعداد کارکنان بالاهمچنان مورد استفاده است.

این نوع از دستگاه­های حضور و غیاب که در راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب آن را معرفی می­کنیم، عملکرد بسیار ساده­ای دارند. در این سیستم، تردد هر یک از پرسنل به­وسیله کدی که به او اختصاص داده شده است، ثبت می­شود. راه­اندازی این دستگاه حضور و غیاب از سایر دستگاه­ها ارزان­تر است. این دستگاه پیچیدگی خاصی ندارد و به کمک یک صفحه کلید برای وارد کردن رمز کار می­کند. رمز ورود هر یک از کارکنان با دیگری فرق دارد و معمولا به صورت عددی یا ترکیبی از حروف و اعداد است. امکان هک یا دستکاری اطلاعات در این دستگاه وجود دارد. فراموش کردن رمزها، از دیگر معایب این سیستم حضور و غیاب است.

 • دستگاه حضور و غیاب اسکن خطوط کف دست

این نوع دستگاه  شکل خطوط کف دست افراد را در سی ثانیه ذخیره سازی می‌کند. هر فرد خطوط کف دست متفاوتی دارد، و تقریبا می‌توان گفت احتمال شباهت خطوط کف دست افراد با یکدیگر صفر است. حال پرسنل باید هر روز کف دست خود را برروی دستگاه قرار دهند، تا اطلاعات ورود و خروج به ثبت برسد. در این شیوه نیز احتمال بروز خطا صفر است. برای اطلاع از شیوه کارکرد دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست به صفحه لینک شده مراجعه کنید.

مهمترین معیارها هنگام انتخاب دستگاه‌های حضور و غیاب

همانطور که گفتیم کمک گرفتن از یک راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب، می‌تواند در انتخاب بهترین گزینه به‌ شما بسیار کمک  کند. حال شاید برایتان سوال شود که چگونه بهترین دستگاه ورود و خروج  بخریم؟ در پاسخ باید بگوییمشما تنها می‌بايست در حین خرید این نوع دستگاه به برخی معیار‌های مهم توجه نمایید.  این دستگاه‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند، و همین انتخاب را دشوارتر می‌سازد. به همین علت می‌بايست با در نظر گیری این معیارها انتخاب را برای خود ساده‌تر نمایید. در زیر مهمترین ویژگی و معیارها هنگام انتخاب یا خرید دستگاه حضور و غیاب حرفه‌ایرا نام برده‌ایم:

 • سهولت استفاده

تقریبا مهمترین معیار برای انتخاب سیستم حضور و غیاب سهولت استفاده از آن است. سیستمی که انتخاب می‌کنید، می‌بايست  رابط کاربری ساده‌ای داشته باشد، و به هیچ عنوان کار کردن با آن پیچیده نباشد. یعنی هر کدام از پرسنل باید بتوانند در کمتر از چند دقیقه، نحوه ثبت اطلاعات تردد خود با سیستم را یاد بگیرند.

 • هشدارهای فعال

هشدار دادن نیز می‌تواند یک معیار مهم در حین خرید این نوع سیستم به حساب بیاید. اگر سیستم به این قابلیت مجهز باشد، وقتی کارکنان ورود و خروج خود را ثبت نکرده‌اند، یا به ساعات اضافه کاری نزدیک شده‌اند هشدار می‌دهد. این هشدار به منظور آگاه‌سازی مدیران سازمان است.

 • وجود گزینه‌های متنوع برای ثبت تردد

بهتر است سیستم شما گزینه‌های متنوعی برای ثبت تردد داشته باشد. مثلا یک سیستم می‌تواند هزینه‌های مختلفی مثل اثر انگشت، کارت، آنالیز صورت و …..را برای ثبت اطلاعات کارکنان داشته باشد.

 • ظرفیت

دیگر معیار مهم هنگام انتخاب دستگاه‌های حضور و غیاب ظرفیت آن‌ها است. همانطور که می‌دانید یک دستگاه کنترل تردد عالی می‌بايست داده‌ها و اطلاعات فراوانی را ذخیره و ثبت کند‌. حال هرچقدر که ظرفیت ذخیره‌سازی دستگاه بیشتر باشد، قطعا می‌تواند اطلاعات بیشتری را ذخیره کند. پس اگر تعداد پرسنل زیادی دارید، حتما میزان ظرفیت دستگاه را مد نظر قرار دهید.

به عنوان مثال در یک استارت آپ استفاده از دستگاه حضور و غیاب ویژه استارت آپ با ظرفیت کم می‌تواند منطقی باشد چرا که تعداد افراد کم است.

 • سرعت

سرعت این دستگاه نیز ویژگی بسیار مهمی است. سیستم‌های حضور غیاب می‌بايست دارای پردازنده قدرتمندی باشند، تا بتوانند اطلاعات را به سرعت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به ثبت برسانند. چون اگر سرعت دستگاه کم باشد، ثبت اطلاعات توسط کارکنان بسیار طول می‌کشد و دیر تر می‌توانند برای شروع کار وارد سازمان شوند. در نتیجه این به ضرر کارفرما خواهد بود.

 • دقت بالا

سیستم حضور و غیاب باید بسیار دقیق عمل کند، و به هیچ عنوان هنگام ثبت اطلاعات دچار هنگی نشود. چون تنها در این صورت است که می‌توانید به محاسبات انجام شده توسط آن اعتماد کنید.

 • نوع برنامه حضور و غیاب

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در زمان انتخاب دستگاه حضور و غیاب به آن توجه داشته باشید، نرم افزار حضور و غیاب است. نرم افزارهای حضور و غیاب دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آن می‌توان به 3 نوع نرم افزار حضور و غیاب حرفه‌ای اشاره کرد.

 • نرم افزار حضور و غیاب تحت وب
 • نرم افزار حضور و غیاب اندروید
 • نرم افزار حضور و غیاب ای او اس

نکات مهم هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب

نکات و مواردی وجود دارد که لازم است در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب یا انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب به آن باید توجه کرد. در ادامه این مقاله از وب سایت آلتون نتورک به توضیح نکات مهم در زمان انتخاب دستگاه حضور و غیاب می‌پردازیم. و به سوال هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب باید به چه نکاتی دقت کنم؟ پاسخ می‌دهیم.

 • قیمت دستگاه حضور و غیاب و تعمیرات آن

هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب یکی از مهم­ترین پارامترها، هزینه تهیه دستگاه و تعمیرات آن در صورت خرابی است. در این راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب، به شما کمک می­کنیم تا قیمت انواع دستگاه­های حضور و غیاب را با هم مقایسه کنید.

در بین دستگاه­های حضور و غیاب، دستگاه­های کارتی و رمزی از سایر دستگاه­ها ارزان­تراند، البته با توجه به این نکته که بعد از خرید دستگاه تردد کارتی، هزینه کارت­ها به صورت مجزا محاسبه می­شود. دستگاه­های حضور و غیاب اثر انگشتی از لحاظ میزان هزینه در جایگاه بعدی قرار می­گیرند، همچنین تعمیر سنسورهای اثر انگشت در صورت خرابی کمی هزینه­بر است. دستگاه­ حضور و غیاب تشخیص چهره هزینه‌ا­ی بیشتری را به خود اختصاص می­دهند و هزینه تعمیر آن­ها در صورت خراب شدن سنسور تشخیص چهره کمی بالاست.

 • سرعت عملکرد دستگاه

یکی از پارامترهای مهم هنگام انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب، سرعت بالای دستگاه هنگام تشخیص و احراز هویت است. در دستگاه­های رمزی، چند ثانیه زمان می­برد تا پرسنل رمز خود را وارد سیستم کنند اما در دستگاه­های کارت خوان فقط با نزدیک کردن کارت به دستگاه، ثبت تردد انجام می­شود. احراز هویت در دستگاه­هایی که به سنسورهای اثرانگشتی مجهزند در کمتر از یک ثانیه انجام می­شود اما در سیستم­هایی که با دستگاه­های تشخیص چهره کار می­کنند، چند ثانیه طول می­کشد تا شخص در زاویه مناسب دوربین دستگاه قرار بگیرد و هویت او توسط دستگاه تایید شود.

 • درصد خطای دستگاه

مطمئنا درصد خطاهای دستگاه برای هر خریداری مهم است. در دستگاه­ای حضور و غیاب رمزی تا کارکنان رمز خود را فراموش نکنند، خطایی رخ نمی­دهد. در دستگاه­های تردد کارتی، اگر کارتی خراب شود، سیستم مختل شده و خطا رخ می­دهد، در دستگاه­های حضور و غیاب اثرانگشتی و تشخیص چهره درصد خطا به الگوریتم نرم افزار حضور و غیاب مورد استفاده بستگی دارد اما احتمال خطا در دستگاه­های حضور و غیاب تشخیص چهره وجود دارد، چرا که نور کم یا زیاد یا قرار گرفتن در نقاط خارج از دید دوربین، می­تواند تشخیص چهره را با مشکل مواجه کند.

 • امکان تقلب در ثبت تردد و دور زدن دستگاه

در دستگاه­های تردد اثرانگشتی و تشخیص چهره امکان هیچگونه تقلبی وجد ندارد و احراز هویت هر فرد فقط با حضور خود شخص ممکن است اما در دستگاه­های تردد کارتی و رمزی امکان هک دستگاه و تقلب وجود دارد و افراد می­توانند با در اختیار داشتن کارت یا رمز فرد دیگر، حضور او را ثبت کنند. به نوعی می‌توان گفت که امنیت دستگاه حضور و غیاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 • حافظه داخلی دستگاه حضور و غیاب

حافظه دستگاه هم پارامتر مهمی درانتخاب دستگاه مورد نظر است. فضای ذخیره­سازی دستگاه برای ثبت داده و تهیه گزارش باید به قدری باشد که سیستم در ثبت و شناسایی و احراز هویت با محدودیتی رو به رو نشود.

در پایان به میزان اهمیت سیستم نرم افزاری که دستگاه از آن پشتیبانی می­کند اشاره می­کنیم. سیستم نرم افزاری مناسب در خرید دستگاه اهمیت بسیار بالایی دارد.

 • خرید از مراکز معتبر

حتما این دستگاه را از مراکز معتبر خریداری نمایید. چون تنها در این صورت است که می‌توانید از اصالت و کیفیت آن نهایت اطمینان را داشته باشید. پس قبل از خرید حتما در خصوص مرکز فروش مورد نظر تحقیق کنید.

 • دریافت مشاوره

دریافت مشاوره نیز می‌تواند نکته بسیار مهمی در خصوص خرید این نوع دستگاه محسوب شود. شما هرچقدر هم که در خصوص سیستم‌های حضور غیاب اطلاعات داشته باشید، بازهم نیاز به دریافت مشاوره از فروشندگان خواهید داشت، تا بر اساس نیاز خود بهترین مورد را خریداری نمایید. فروشنده می‌تواند بهترین راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب برای شما باشد، و بهترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهد.

 • گارانتی و ضمانت

دستگاه‌های کنترل تردد معمولا قیمت بسیار بالایی دارند. به همین علت باید حتما به ضمانت و گارانتی‌دار بودن آن‌ها توجه نمایید. گارانتی دستگاه حضور و غیاب به پارامترهای مختلفی وابسته است و کارکرد صحیح دستگاه را به نوعی می‌تواند تامین کند. به این علت که با وجود گارانتی می‌توانید در صورت خرابی یا بروز هرگونه مشکلی، از خدمات پس از فروش آن‌ها استفاده کنید. چون در این صورت استفاده از این خدمات تا مدت زمان مشخصی، کاملا رایگان خواهد بود. پس تا حد امکان دستگاه‌های دارای گارانتی را خریداری نمایید.

 • در نظر گیری نیازها

در نظر داشتن و توجه به نیازهای سازمان نیز، از مهمترین نکات در حین خرید سیستم‌های حضور و غیاب محسوب می‌شود. ممکن است دستگاه‌های کنترل تردد کارتی برای برخی سازمان‌ها مناسب‌ترین گزینه باشند. اما برای سازمان یا مجموعه شما دستگاه‌های تشخیص چهره انتخاب ایده‌آل‌تری باشند. پس قبل از هر چیزی بهتر است به نیازهای سازمان خود توجه نمایید، و این مورد را جز اولویت هایتان قرار دهید.

راهنما خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

در راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب به صورت کامل توضیح دادیم که روش خرید یک دستگاه حضور و غیاب به چه صورتی است و باید به چه مواردی توجه داشته باشید. در این مقاله از سری مقالات آموزش خرید قصد داریم در رابطه با راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص دهنده صدا اطلاعاتی را بیان کنیم.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص دهنده صدا با استفاده از الگوی ضبط شده صدا، ورود یا خروج کارکنان را ثبت می‌کند.

به بیان بهتر برای استفاده از این دستگاه باید یک نمونه از صدای هر یک از کارکنان در سیستم آن ذخیره شود تا با شنیدن صدای آن فرد، دستگاه به تحلیل پرداخته و ورود یا خروج ایشان را ثبت کند.

این سیستم حساسیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین نباید در محیطی پر سر و صدا از آن بهره برد بلکه محیط‌های آرام برای استفاده از این دستگاه بهترین گزینه‌ هستند.

4.4/5 - (12 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟