راهنمای خرید داکت و ترانکینگ شبکه

راهنمای خرید داکت و ترانکینگ شبکه (Duct and network trunking purchase guide) مناسب به شما کمک می‌کند که بهترین انتخاب را داشته باشید. کیفیت تجهیزات شبکه بسیار اهمیت دارد، عمر شبکه را افزایش می‌دهد و هزینه نگهداری و تعمیر شبکه را به‌شدت کم می‌کند برای اینکه بدانید تجهیزات شبکه شامل چه مواردی است نوشته تجهیزات شبکه چیست را مطالعه کنید. همان‌طور که می‌دانید داکت و ترانک شبکه به شما کمک می‌کند که به شبکه نظم دهید و سیم‌ها را به‌درستی سامان‌دهی کنید و در مقابل آسیب‌های خارجی از شبکه محافظت می‌کند. در راهنمای خرید داکت و ترانک به مزایا استفاده از داکت و ترانک، دلایل تأثیرگذار در انتخاب، و برندهای تولیدکننده داکت و ترانک می‌پردازیم تا بتوانید یک خرید مناسب داشته باشید.

مزایا خرید داکت و ترانکینگ

داکت کانال‌های انتقال کابل است که روی دیوار و سقف نصب می‌شود و امکان نصب داخل زمین هم دارد. ترانکیگ هم دقیقاً همانند داکت است با این تفاوت که ترانکیگ برای  پریز برق و شبکه کانال ورودی و خروجی دارد و نصب راحتری روی دیوار دارد. مزایای استفاده از داکت و ترانکیگ در شبکه این است که سیم و کابل‌های شبکه را منظم می‌کند و ظاهر مناسبی به ساختار آن داده و به چشم بد جلوه نمی‌کند، همچنین باعث جلوگیری از آسیب محیطی از جمله حرارت و طوربت شده همچنین از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که دارد کاهش نویز و قطعی است. همانطور که در مقاله راهنمای خرید سوئیچ شبکه و راهنمای خرید تجهیزات اکتیو شبکه بیان شد توجه به جزئیات در خرید میتواند مزایای زیادی داشته باشد و باید به آن توجه شود.

نکات اساسی در راهنمایی خرید داکت و ترانکیگ

در خرید داکت شبکه و ترانک شبکه باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بهترین خرید را داشته باشید تا بتوانید ارتباط درست و پایداری در شبکه داشته باشید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در هنگام خرید داکت و ترانکینگ، باید به اندازه و انواع کابل‌ شبکه و تعداد کابلی که باید از آن عبور کند توجه کرد. مثلا اگر حجم کابل‌ها کم است باید از داکت استفاده کرد و در صورت زیاد بودن تعداد و حجم کابل‌ها، ترانکینگ مناسب‌تر است‌.
  • توجه به تعداد اتصالات و محل‌های عبور آن‌ها نیز، یکی از مسائلی است که حین خرید داکت و ترانکینگ باید به آن توجه شود. مثلا اگر محل نصب کابل‌ها زاویه‌های زیادی دارد، باید از ترانکینگ استفاده کرد.
  • بررسی جنس و کیفیت داکت و ترانکینگ نیز در زمان خرید آن‌ها اهمیت دارد. این محفظه‌ها باید منعطف و با‌کیفیت باشند تا در زمان کابل کشی دچار آسیب و شکستگی نشوند.
  • امکان نصب پریز شبکه 
  • کیفیت محصول و استاندارد بودن آن

همچنین در ادامه راهنمای جامع خرید داکت و ترانک در فروشگاه آلتون نتورک در مورد چگونگی انتخاب برند این تجهیزات و صحبت خواهد شد.

راهنمای خرید داکت و ترانکینگ شبکه

در خرید داکت و ترانکیگ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

با توجه به اینکه داکت در عمر شبکه بسیار مهم است باری کاهش هزینه ها باید با توجه به گستردگی شبکه و اندازه های آن از داکت یا ترانکیگ استفاده شود.

داکت و ترانکینگ چه فرقی باهم دارند؟

ترانکینگ برای شبکه‌های بزرگ‌تر استفاده می‌شود، ورودی و خروجی دارند و در هر فضایی نصب می‌شوند همچنین بدنه‌ی ترانکینگ نسبت به داکت مقاومت بیشتری دارد و برای فضاهای خارجی انتخاب بهتری هستند.

4.2/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “راهنمای خرید داکت و ترانکینگ شبکه

  1. آراد جعفری گفت:

    ممنون از مقاله خوبتون، فقط یک سوال آیا برای محیط های کوچک از کدام استفاده کنیم؟آیا استفاده از ترانکینگ برای محیط هیا کوچک هم مناسب است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟