راهنمای خرید سوئیچ شبکه

Network Switch Buying Guide

راهنمای خرید سوئیچ شبکه (Network switch buying guide) از جایی حائز اهمیت است که در صورت انتخاب اشتباه، راه‌اندازی شبکه به مشکل روبه‌رو خواهد شد. سوئیچ ها یکی از تجهیزات مهم و پرکاربرد در شبکه هستند. سوئیچ‌ها برندهای مختلفی دارد اینکه کدام برند برای چه کاربری استفاده می‌شود و هرکدام دارای چه ویژگی است جزو نکاتی است که شما باید هنگام خرید بدانید. در مقاله سوئیچ شبکه چیست به‌صورت مفصل درمورد میزان اهمیت و انواع سوئیچ صحبت شده است.

  • قبل از خرید سوئیچ شبکه، باید زیرساخت‌های شبکه از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بررسی شود.
  • توجه به گستردگی شبکه، نیز در هنگام خرید سوئیچ اهمیت دارد. مثلا اگر شبکه مورد نظر، حدود 60 عدد کاربر را پوشش می‌دهد؛ یک عدد سوئیچ برای آن کافی است.
  • بررسی نیاز کاربران نیز از جمله مهم‌ترین مسئله‌ای است که باید به آن توجه کرد، در صورتی که کاربران به یک شبکه پر سرعت نیاز دارند باید از سوئیچ‌هایی با پورت گیگابیتی استفاده کرد.
  • تعداد کاربران شبکه نیز یکی از مواردی بوده، که زمان خرید سوئیچ لازم است از آن آگاهی داشت. به عنوان مثال برای شبکه سازمانی که 6 کارمند در آن حضور دارند، یک سوئیچ 8 پورتی کفایت می‌کند.
  • بررسی سرعت و پتانسیل سوئیچ نیز یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

راهنمای جامع خرید سوئیچ شبکه

از مزایا سوئیچ شبکه و کاربردهای مهم آن در مکان‌های مختلف، ارتباط بین دستگاه‌ها با یکدیگر است. به‌عنوان‌مثال اتصال کامپیوتر، پرینتر، تلفن، فکس و … به یکدیگر است که از طریق سوئیچ به یکدیگر متصل می‌شوند. مهم‌ترین عامل در خرید مدل و نوع سوئیچ وسعت شبکه است. اما عوامل دیگری نیز تاثیر گذار هستند.

راهنمای خرید سوئیچ مدیریتی

انواع سوئیچ شبکه بسیار گسترده است و بر اساس ویژگی دسته بندی های متفاوتی دارد که اصلی‌ترین دسته بندی آنها مدیریتی و غیر مدیریتی است که در قابلیت  پیکیربندی عملکرد سوئییچ است. اگر به دنبال اجرای همزمان بسیاری از برنامه‌های کاربردی با پهنای باند فشرده هستیند و اولیت دادن به داده هیا شبکه LAN مهم است باید به دنبال خرید سوئیچ مدیریتی باشید.

راهنمای خرید سوئییچ با قابلیت اتصال

اگر قصد دارید چندین سوئیچ را به شبکه وصل کنید  باید مدل‌هایی را انتخاب کنید که دارای پورت آپلینک SEP هستند و با استفاده از کابل فیبر نوری سوئیچ هارا به یکدیگر متصل کنید.

راهنمای خرید سوئیچ شبکه

بهترین سوئیچ شبکه را چگونه باید انتخاب کرد؟

با توجه به هدفی کهدارید و سخت افزاری که سوئییچ دارد و همچنین نکاتی که در مقاله بیان شده است می‌توانید بهترین سوئیچ ار انتخاب کنید.

سوئیچ دولایه با سه لایهچه تفاوتی با هم دارند؟

سوئیچ شبکه دولایه می‌تواند تا دو لایه و مدل لایه ای OSI را بفهمد اما سوئیچ شبکه سه لایه توانایی فهم تا لایه سوم و فهم ماهیت IP را دارد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟