سیستم اعلام حریق مراکز خرید

سیستم اعلام حریق مراکز خرید (Shopping center fire alarm system)، از مهم ترین مسائلی است که باید مدیریت یک پاساژ یا مرکز خرید در نظر داشته باشد. فرقی نمی کند فروشگاهی کوچک باشد یا بزرگ؛ چونخ در هر دو فروشگاه افرادی برای خرید و افرادی به عنوان پرسنل مشغول فعالیت هستند. پاساژ و مراکز خرید اصولا از مشتریان و انسان ها پر است. در نتیجه نمی توان ریسک نصب نکردن سیستم اعلام حریق را در مراکز خرید به دوش کشید. علاوه بر خرید، برخی از پاساژ ها دارای رستوران و وسایل سرگرمی هستند که اهمیت نصب سیستم اعلام حریق را بالاتر می برد.آلتون نتورک در جهت آشنایی بیشتر با سیستم اعلام حریق در مراکز خرید، اطلاعاتی را در اختیار شما گذاشته است.

اهمیت نصب سیستم اعلام حریق در مراکز خرید

مرکز های خرید و پاساژ ها اکثر اوقات مملو از جمعیت هستند. کودکان، کارمندان، سالمندان، فروشندگان و … از دسته افرادی هستند که اکثر اوقات در مراکز خرید حضور دارند. حضور انسان ها در مراکز خرید موجب شده است تا سیستم اعلام حریق دارای اهمیت شود. خطر آتش سوزی های بزرگ در مراکز خرید وجود دارد، در نتیجه سیستم اعلام حریق باید با کیفیت بالا در مراکز خرید تعبیه شود.

نکته ی قابل توجهی که در مراکز خرید وجود دارد، این است که برخی از پاساژ ها دارای رستوران و غذاخوری هستند. در نتیجه چربی، اجاق گاز و کوره های موجود در رستوران برای مدار های الکتریکی خطرناک است و درصد احتمال آتش سوزی را بالا می برد زیرا مدار ها می توانند به سرعت آتش بگیرند و پخش شوند.

بخش دیگر مربوط به مواد شیمیایی موجود در پاساژ است. برخی از مغازه ها ممکن است فروش مواد شیمیایی تمیزکننده داشته باشند یا در انبار پاساژ موجود باشد. مواد شیمیایی تمیز کننده منجر به حریق و آتش سوزی می شود. وجود مواد شیمیایی در پاساژ با افتادن یک کبریت یا سیگار کاملا روشن، می تواند موجب آتش سوزی ناگهانی شود.

در مرکز خرید چه نوع سیستم اعلام حریق لازم است؟

مراکز خرید نیازمند سیستم های اعلام حریقی هستند که کارایی و توانایی زیادی برای اعلام حریق داشته باشند. سیستم های اعلام حریق مراکز خرید، باید از نوع آدرس پذیر باشند. سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر دقت و سرعت بالایی دارند. همچنین با نصب چند پنل تکرار کننده سیستم اعلام حریق می توانید در پاساژ های بزرگ از ان استفاده کنید.

سیستم اعلام حریق در مراکز خرید بهتر است از چه نوعی باشد؟

سیستم اعلام حریق در مرکز های خرید و پاساژ ها بهتر است از نوع آدرس پذیر باشد.

چرا نصب سیستم اعلام حریق در مراکز خرید اهمیت دارد؟

مراکز خرید در اکثر اوقات مملو از فروشندگان، کودکان، رهگذران و … است.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟