گیت کنترل تردد مترویی

گیت کنترل تردد مترو، گیت کنترل تردد کشویی (اسلایدینگ) یا همان گیت کنترل تردد مترویی یکی از انواع گیت‌های موجود در بازار است که به دلیل استفاده زیاد در محیط‌های مترو و قطار شهری به این نام معروف شده است.

از اصلی‌ترین ویژگی‌ها یا همان تفاوت گیت‌های کنترل تردد مترویی می‌توان به سرعت بالا در باز و بست شدن آن اشاره کرد. عموما از این نوع از گیت‌ها در محیط‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به تردد سریع افراد وجود دارد و هرگونه اختلال در کاهش سرعت باز و بست شدن گیت می‌تواند چالش‌های متعددی را به وجود آورد.

از اصلی‌ترین مکان‌هایی که این نوع از گیت‌ها در آن نصب می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بانک‌ها
 2. مترو یا قطار شهری
 3. دفاتر مرکزی
 4. بانک‌ها
 5. سازمان‌ها و ادارات
 6. و هر مکان‌ها با تردد زیاد افراد

به این نوع از گیت‌های کنترل تردد گیت کنترل تردد کشویی یا همان گیت کنترل تردد اسلایدینگ نیز گفته می‌شود. دلیل این نام گذاری را هم می‌توان به شیوه اسلاید شدن این نوع از گیت مرتبط دانست.

هزینه گیت کنترل کننده اسلایدی وابستگی بسیار زیادی به نوع گیت و همچنین قطعات مورد استفاده در آن دارد، برای دریافت لیست قیمت و همچنین راهنمایی خرید رایگان کافی است همین حالا با شرکت آلتون نتورک تماس حاصل کنید.

گیت کنترل تردد مترویی چیست؟

یکی از انواع گیت‌ها که امروزه به دلیل سرعت بالا در کنترل کردن تردد افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد، گیت کنترل تردد مترویی است. این گیت به دلیل آن که بیشتر در محیط‌های قطار شهری مورد استفاده قرار گرفته است، با عنوان گیت کنترل تردد مترویی شناخته و نام گذاری شده است.

دلیل این سرعت بالا در تردد افراد به وسیله این گیت‌ها را می‌توان شاسی کشی بسیار عالی و موتور الکتریکی نصب شده در این دستگاه در نظر گرفت.

نحوه کارکرد گیت کنترل کننده مترویی

شیوه کارکرد گیت کنترل تردد مترویی به این صورت است که این گیت، با اتصال به سیستم کنترل تردد و هویت سنجی که در این سیستم انجام می‌شود عمل باز یا بسته شدن گیت را دریافت و اجرا می‌کند.

توجه داشته باشید که گیت‌های کنترل تردد به دو نوع گیت کنترل تردد مترویی با سیستم کنترل تردد و بدون سیستم کنترل تردد تقسیم بندی می‌شوند.

در نوع با سیستم کنترل تردد، دستگاهی با عنوان سیستم کنترل تردد بیرونی وجود ندارد و به این صورت، گیت و دستگاه در یک محیط و در یک باکس قرار دارند.

ویژگی gate کنترل تردد مترویی

از اصلی‌ترین ویژگی این گیت می‌توان به سرعت بالا در کنترل تردد افراد اشاره کرد. در این سیستم، به دلیل نوع موتور و همچنین قطعات به کار رفته در این گیت، سرعت بسیار بالایی را شاهد هستیم. اما در حالت کلی، ویژگی‌های این نوع از گیت‌های پر سرعت را می‌توان موارد زیر در نظر گرفت.

 • سرعت بالا
 • بدنه مستحکم و مقاوم
 • قیمت مناسب و اقتصادی
 • کارکرد با عمر بالا
 • وجود سنسورهای هوشمند
 • و…

قیمت گیت کنترل کننده تردد مترو

این گیت‌ها به دلیل آن که نسبت به دیگر گیت‌ها دارای سرعت بیشتری هستند و همچنین کیفیت کاری بالاتری نسبت به انواع دیگر گیت‌ها از جمله گیت کنترل تردد باشگاه یا دیگر موارد دارند، دارای هزینه بالاتری خواهند بود. توجه داشته باشید که تعرفه گیت کنترل تردد باشگاهی وابستگی بسیار زیادی به ارز و نوسانات ارزی دارد، به همین دلیل پیشنهاد می‌شود لیست قیمت گیت تردد مترویی را از شرکت آلتون نتورک در لحظه دریافت کنید.

گیت‌های مترویی به گیت‌های کشویی نیز مشهور هستند، به دلیل شیوه کشویی و بلند بودن این نوع از گیت‌ها استفاده زیادی در ادارات و مکان‌های گوناگون از این نوع از گیت‌ها می‌شود. گیت‌های کشویی کنترل تردد در دو نوع کوتاه و بلند طراحی و پیاده سازی می‌شوند. که هر کدام از این نوع از گیت‌ها در محیط منحصر به فرد خود نصب و پیاده سازی می‌شود. البته نصب گیت کنترل تردد هم وابسته به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. در صورتی که در نصب گیت با مشکل رو به رو هستید می‌توانید با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

گیت کنترل تردد کشویی چیست؟

گیت کنترل تردد کشویی به همان گیت‌های کنترل تردد مترویی گفته می‌شود. دلیل این نوع از نام گذاری را هم می‌توان نحوه کشویی باز و بست شدن گیت کنترل تردد در نظر گرفت.

گیت کنترل تردد کشویی کوتاه

از این نوع از گیت‌های کنترل تردد اسلایدینگ که با نام گیت کنترل تردد کوتاه نیز شناخته می‌شود، بیشتر در محیط‌هایی شاهدشان هستیم که به دلیل کم بودن فضا، قابلیت نوع بلند این محصول وجود ندارد.

گیت کنترل تردد کشویی بلند

در این نوع از گیت کنترل تردد به دلیل بلند بودن باله‌های کشویی گیت، استفاده کننده این امکان را خواهد داشت که در محیط‌های آزاد‌تر از این نوع محصول استفاده کند.

شیوه تشخیص هویت در گیت کنترل تردد اسلایدینگ

وابسته به آن که این نوع از گیت‌ها دارای چه نوع سیستم تشخیصی باشند، روش تشخیص می‌تواند یکی از موارد زیر باشد.

 • تشخیص چهره
 • تشخیص عنبیه چشم
 • تشخیص اثر انگشت
 • تشخیص به وسیله کارت
 • تشخیص به وسیله صدا
 • تشخیص به وسیله سیگنال‌های مغزی و قلبی

اجزای گیت اسلایدینگ

هر گیت اسلایدنیگ وابسته به آن که قرار است در چه مکان و محیطی نصب شود دارای اجزای مختلفی می‌تواند باشد. از مهم‌ترین بخش‌های هر گیت اسلایدینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سیستم کنترل تردد
 • حسگرهای گیت
 • بردهای الکترونیکی
 • نمایشگر
 • باله‌های متحرک
 • محفظه
 • قفسه گیت
 • و…
 •  

گیت کنترل تردد اسلایدینگ یا شیشه‌ای به آن دسته از انواع گیت کنترل تردد گفته می‌شود که موانع عبوری در آن به صورت کشویی حرکت نموده و فرایند کنترل تردد افراد را اجرا می‌کنند. برخی از انواع گیت کنترل تردد اسلایدینگ عبارتند از:

گیت کنترل تردد کشویی، گیت کنترل تردد شیشه ای، گیت کنترل تردد مترویی، گیت کنترل تردد میله ای، گیت کنترل تردد باله ای و…

برخی مزیت‌های استفاده از گیت کنترل تردد کشویی

استفاده از انواع گیت کنترل تردد اسلایدینگ، بهترین گزینه برای فضاهای پر تردد همانند نهادهای دولتی، بانکها، مراکز آموزشی فرهنگی، کارخانه ها و… است.

 از مهم‌ترین مزیت استفاده از گیت کنترل تردد اسلایدینگ، برقراری نظم و جلوگیری از هر گونه هرج و مرج آن هم به بهترین و کم هزینه ترین شکل ممکن در فضا هایی است که ورود و خروج زیادی در آن صورت می گیرد.

از آن جایی که استفاده از انواع گیت کنترل تردد اسلایدینگ در میان موسسات و شرکت های مختلف رونق پیدا کرده است، معماران و طراحان داخلی برای زیبا سازی مکان هایی که گیت کنترل تردد کشویی در آن استفاده می‌شود؛ می‌توانند از ایده های خلاقانه و زیبا همانند استفاده از روکش‌های چوبی، استیل های متنوع، انواع سنگ مرمر و گرانیت و حتی چرم، برای زیبا سازی بدنه گیت کنترل دسترسی استفاده کنند.

پرکاربرد ترین گیت کنترل تردد اسلایدینگ

از معروف ترین و پرکاربرد ترین انواع گیت کنترل تردد اسلایدینگ، گیت کنترل تردد کشویی یا مترویی است.

گیت کنترل دسترسی کشویی یا مترویی غالبا با استاندارد های مقبول سازمان مترویی ساخته می‌شوند اما بنا به درخواست کارفرما یا مشتری، امکان ساخت گیت در ارتفاعات مختلف و یا جنس بدنه متفاوت بنا به نیاز و سلیقه مشتری فراهم شده است.

گیت کنترل تردد مترویی

گیت کنترل دسترسی کشویی یا مترویی عموما با بدنه استیل و مقاومت بالا ساخته می‌شوند که تحمل فشار و ضربات متععد ناشی از عبور عابرین را در خود دارند که موجب می‌شود استفاده از گیت کنترل تردد مترو در سازمان‌هایی با تردد بالا مقرون به صرفه باشد و در اثر اسهتلاک وارده از سمت عابرین، طول عمر بالاتری نسبت به سایر انواع گیت کنترل تردد داشته باشد.

شیشه مورد استفاده در گیت کنترل تردد مترویی عموما از شیشه سکوریت با ضخامت بالا ساخته می‌شود تا کیفیت گیت کشویی را بالا ببرد.

برخی از ویژگی‌های منحصر بفرد گیت کنترل دسترسی مترویی عبارتند از:

 • امکان شخصی سازی عرض گیت به اندازه دلخواه
 • امکان شخصی سازی بدنه و ارتفاع گیت
 • توانایی منطبق شدن با انواع دستگاه کنترل حضور و غیاب نظیر بیومتریک ها، اثر انگشت، کارتی و پرداخت الکترونیک که ویژگی متمایز کننده این دسته از گیت های کنترل تردد از سایر گیت های کنترل دسترسی می‌باشد.
 • امکان تردد افراد بصورت یک طرفه و دو طرفه

با توجه به مزیت و ویژگی های بیان شده از گیت کنترل دسترسی اسلایدینگ استفاده از گیت کنترل تردد کشویی با استقبال بیشتری از سوی مخاطبین و مشتریان روبرو شده است.

 گیت کنترل تردد باله ای

در گیت کنترل تردد باله ای، موانع به صورت کشویی و عموما با زاویه

45 درجه از پایین به داخل بدنه گیت هدایت می‌شود تا مسیر تردد افراد را هموار سازد و در صورت قصد ایجاد ممانعت در حالت قبلی خود استوار مانده و از عبور فرد ممانعت به عمل خواهد آورد.

البته با توجه به ارتفاع پایین باله ها و فاصله زیاد از سطح زمین، امکان عبور افراد از زیر باله ها وجود داشته و به همین دلیل گیت کنترل تردد باله ای از امنیت نسبتا پایینی برخوردار است.

استفاده از گیت کنترل تردد باله ای بدلیل اینکه برای اطمینان از برقراری امنیت الزاما نیازمند وجود نیروی انسانی می‌باشد؛ با استقبال کمتری از سمت مخاطبان روبرو شده است.

اما به دلیل عملکرد بسیار ساده و استفاده از قطعات کمتر در ساخت گیت کنترل دسترسی باله‌ای، از قیمت و سر و صدای کمتری برخوردار بوده و بالتبع به خدمات سرویس و نگهداری کمتری نیز نیاز دارند.

با توجه به اینکه قابل تلفیق با سیستم‌های جامع کنترل حضور و غیاب افراد و ارباب رجوع می‌باشد، گزینه مناسبی برای استفاده در ادارات است که با مدیریت تردد پرسنل و مراجعین، امنیت سازمان را بهبود خواهد بخشید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟