روش‌های کنترل رفت و آمد خودرو

عدم امنیت در پارکینگ‌ ساختمان‌ها

پارکینگ‌ها به دلایل مختلفی می‌توانند به مکان‌های غیر امن تبدیل شوند و امنیت کل ساختمان را در خطر بیندازند. محیط پارکینگ، محیطی کم تردد و عموما خلوت است که به راحتی می‌تواند مکانی ناامن را برای افراد ایجاد کند. در صورت ورود ماشین ناشناس به پارکینگ و با استفاده از محیط خلوت این مکان، امکان سواستفاده افراد سودجو وجود دارد زیرا این اشخاص می‌توانند اموال گران قیمت و سنگین را به آسانی در ماشین پنهان و آنها را جابجا کنند. همچنین قیمت خودروهای پارک شده در پارکینگ هم بسیار بالاست که این خود می‌تواند دلیلی محکم برای ورود افراد ناشناس باشد.

انواع روش‌های کنترل رفت و آمد خودرو

با توجه به لزوم وجود سیستمی قوی برای کنترل تردد خودروها، انواع مختلفی از این دستگاه‌ها به بازار ارائه شده‌اند که هریک مزایا و معایب خود را دارند. این سیستم‌ها همگی با یک هدف معلوم اما به روش‌های مختلفی کار می‌کنند تا محیطی ایمن در محوطه‌ی پارکینگ، ایجاد شود.

کنترل تردد خودرو به وسیله باز شدن در از راه دور

در این سیستم، شناسه‌هایی که با استفاده از امواج رادیویی کار می‌کنند، در قسمت بالایی درب ورودی پارکینگ نصب می‌شوند. یک شناسه نیز مخصوص هر خودرو تهیه می‌شود تا با خوانده شدن کد این شناسه و برقراری ارتباط با گیت ورودی پارکینگ، درب از فاصله‌ی پنج تا هشت کیلومتری، باز شود.

کنترل تردد خودرو برد کوتاه

این سیستم بیشتر مخصوص به پارکینگ‌های مجتمع‌های تجاری و مراکزی است که مبلغی را برای ورود و پارک خودرو در پارکینگ دریافت می‌کنند. این سیستم شامل یک سیستم کارت خوان بدون تماس، نرم‌افزار کنترل خودرو برای ثبت رفت و آمد و کارت است. به محض عبور هر ماشین، ورود آن به پارکینگ ثبت می‌شود و کارتی به صاحب وسیله نقلیه تحویل داده می‌شود. هنگام خروج، با تحویل دادن کارت به مسئول گیشه، مبلغ موردنظر براساس زمان حضور خودرو در پارکینگ، حساب می‌شود و این مبلغ باید توسط راننده پرداخت شود.

کنترل تردد خودرو برد بلند

هدف استفاده از این مدل، عدم نیاز به نیروی انسانی برای کنترل تردد است. سیستم‌های کنترل از راه دور امکان این را فراهم می‌کنند که به صورت اتوماتیک و بدون دخالت فردی دیگر، اطلاعات ورود و خروج را در نرم‌افزار مرتبط با دستگاه ثبت کنند. سرعت عمل بالا از مهم‌ترین مزایا این نوع سیستم‌ها است که می‌توانند با خواندن شناسه‌ی روی خودرو، درب را به طور اتوماتیک باز کنند.

سیستم کنترل تردد با خواندن پلاک

این سیستم به وسیله‌ی دوربین‌ها مرتبط با سیستم کار می‌کند. هنگام عبور هر خودرو، تصویری از پلاک ماشین گرفته و در سیستم ثبت می‌شود تا با بررسی در نرم‌افزار، تشخیص داده شود که این خودرو اجازه‌ی ورود به پارکینگ را دارد یا خیر؟!

5/5 - (2 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟