راهنمای خرید تجهیزات خانه هوشمند

روشن و خاموش شدن سیستم روشنایی و گرمایی خانه، به صورت خودکار یا از راه دور، تا همین چند سال پیش کمی عجیب و غیر‌قابل باور به نظر می‌رسید. در صورتی که امروزه با ظهور فناوری‌های جدید، کنترل این سیستم‌ها از راه دور یک مسئله کاملا طبیعی است. البته باید گفت که خانه هوشمند فقط محدود به کنترل سیستم‌های روشنایی و گرمایی از راه دور نیست، بلکه امکانات و قابلیت‌های متفاوتی را برای افراد فراهم می‌کند.

شاید برخی‌ تصور کنند که استفاده از امکانات خانه هوشمند، سخت بوده و نیاز به دانش خاصی دارد؛ اما باید گفت که با داشتن یک تلفن همراه هوشمند که دارای نرم افزارهای مخصوص است؛ به راحتی می‌توان سیستم‌های مختلف خانه کنترل کرد.

بهینه‌سازی مصرف انرژی، آسایش و امنیت بیشتر از جمله مهم‌ترین دستاوردهای هوشمند سازی خانه‌ها است. به همین منظور در راهنمای خرید تجهیزات خانه هوشمند، به معرفی تجهیزات و قابلیت‌های این نوع خانه می‌پردازیم. همچنین به نکاتی که در زمان تجهیزات، باید به آن توجه شود را بررسی می‌نماییم. پس اگر به فکر هوشمند سازی خانه یا محل کار خود هستید، تا انتهای این راهنمای خرید همراه ما بمانید.

نکات مهم درباره خرید تجهیزات خانه هوشمند

در بخش‌های قبلی راهنمای خرید تجهیزات خانه هوشمند، به طور خلاصه با تجهیزات مورد نیاز آشنا شدیم. در این بخش می‌خواهیم تمامی نکاتی که در زمان خرید این تجهیزات اهمیت دارد را بررسی نماییم، چون هر یک از آن‌ها نقش بسیار مهمی در هوشمند سازی خانه و محل کار دارند.

  • خرید با توجه به نیاز

قبل از هر چیزی بهتر است نیازهای خود و خانه را بشناسید. مثلا شاید فرد به دلیل مشغله کاری زیادی فرصت غذا درست کردن را نداشته باشد‌. با خرید یک گاز هوشمند و نصب تجهیزات کنترلگر می‌تواند صبح قبل از رفتن به محل کار غذای خود را روی گاز گذاشته و پس از گذشت دو یا سه ساعت از راه دور زیر قابلمه را خاموش نماید.

  • تهیه لوازم مورد‌نیاز

پس از آن که نیازهای خود را بررسی کردید، باید به قابلیت‌های لوازمی که دارید نیز توجه کنید به عنوان مثال اگر می‌‌‌خواهید گاز خانه خود را از راه دور روشن با خاموش نمایید، اجاق گاز باید قابلیت اتصال به سنسور و ترموستات هوشمند را داشته باشد.

  • توجه به برند و کیفیت تجهیزات

اگر سری به فروشگاه‌های تجهیزات هوشمند سازی بزنید، با تنوع بسیار گسترده‌ای روبرو خواهید شد، چون شرکت‌های مختلفی این تجهیزات را تولید و عرضه می‌نماید. در نتیجه قبل از خرید در مورد امکانات و کیفیت آن‌ها را به طور دقیق و کامل بررسی کنید. چون نامرغوب بودن هر یک از این تجهیزات می‌تواند باعث ایجاد یک اتفاق ناگوار مانند آتش‌سوزی شود.

  • بررسی خدمات پس از فروش تجهیزات

ارائه خدمات پس از فروش یکی از مسئله بسیار مهم و ضروری‌ است، زیرا ممکن است این تجهیزات بر اثر

نوسانات برق شهر دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشند.

  • نصب و کاربری ساده

برخی از مردم به دلیل پیچیدگی سیستم‌ها و تجهیزات، از خرید آن‌ها منصرف می‌شوند، اما بسیاری از سازندگان سعی دارند تا تجهیزات تولیدی خود را طوری تولید نمایند که استفاده از آن‌ها به دانش خاصی نیاز نداشته باشد. در صورتی که اطلاعات فنی زیادی ندارید، بهتر است تجهیزاتی را انتخاب نمایید که کاربری بسیار ساده داشته باشند.

آنچه در مقاله راهنمای خرید تجهیزات خانه هوشمند

بدون شک همه ما زمانی که به سفر می‌رویم یا به طور کلی در محل کار یا منزل حضور نداریم، دائما نگران مواردی همچون آبیاری گیاهان، روشن ماندن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، خاموش بودن چراغ‌ها در شب و… هستیم. در صورتی که با هوشمند سازی خانه یا محل کار به وسیله یک گوشی هوشمند، از طریق نرم‌افزارهای خاص می‌توان تمام این کارها را انجام داد.

هوشمند سازی خانه‌ها و محل کار، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آسایش بیشتر می‌شود، چون حتی زمانی که در منزل یا محل کار حضور ندارید؛ می‌توانید به تمامی قسمت‌ها نظارت و کنترل داشته باشید. در نتیجه با داشتن یک خانه‌ی هوشمند با خیال راحت می‌توانید از منزل خارج شوید، زیرا از راه دور به تمام امور نظارت دارید.

در این مطلب به بررسی امکانات و تجهیزات مورد نیاز خانه‌های هوشمند پرداختیم. همچنین به چند نکته مهمی اشاره کردیم که در زمان خرید این تجهیزات باید به آن توجه شود. امیدواریم پس از مطالعه راهنمای خرید تجهیزات خانه هوشمند، اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب کرده باشید.

Rate this post
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟