نحوه عملکرد اس ام اس کنترلر

همانطور که گفتیم با استفاده از این دستگاه می‌توانید رله‌های خروجی را تنها توسط نرم‌افزاری در گوشی موبایل و یا ارسال پیامک از فاصله صدها کیلومتر و بدون نیاز به ارتباط به اینترنت کنترل کنید. بدین ترتیب کاربر می‌تواند انواع تجهیزات برقی را از فاصله دور به راحتی کنترل کند. به طور مثال می‌توانید با ارسال یک پیامک به دستگاه کنترلر پیامکی درخواست روشن شدن دستگاه 1، خاموش شدن دستگاه 2، و اعلام وضعیت دستگاه 3 را داشته باشید که انجام تمام این کارها تنها با ارسال یک اس ام اس ممکن خواهد بود. در برخی از مدل‌های این دستگاه امکان دسترسی به مقادیر سنسورهای رطوبت و دما و همچنین دریافت هشدار از تجهیزات محافظتی نیز وجود دارد.

برخی دیگر از انواع این دستگاه‌ها با استفاده از تماس تلفنی نیز قابل کنترل هستند. یکی از مزیت‌های عالی این دستگاه‌ها امنیت بالای آن‌ها است. این دستگاه‌ها به دلیل آن که از اینترنت استفاده نمی‌کنند دیگر مشکلاتی نظیر هک شدن یا قطعی ارتباط را ندارند.

اعلام هشدارهای پیامکی با اس ام اس کنترلرها

همانطور که اشاره شد تجیهزات کنترل از راه دور پیامکی امکان هشداردهی را نیز دارند. در واقع علاوه بر خروجی‌هایی که برای انجام فرامین کاربران در دستگاه تعبیه شده‌اند، ورودی‌هایی نیز در دستگاه قرار دارند که با اتصال به حسگرهای مخصوص می‌توانند در صورت تحریک سنسورها به کاربر اطلاع داده و یا یکی از خروجی‌هایی که به ورودی‌های متصل شده‌اند را قطع یا وصل کنند. به طور مثال در یک کارگاه یا کارخانه با بروز حادثه‌ای ناگوار مانند آتش‌سوزی و تشخیص آن توسط حسگرهای حریق، مسئولان کارخانه می‌توانند بلافاصله با دریافت یک پیامک از بروز حادثه مطلع شوند. همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند به هنگام سرقت از یک خانه صاحب ملک را به وسیله پیامک و یا تماسی تلفنی مطلع کنند؛ و یا ممکن است طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی به محض فعال شدن سنسور آژیر دزدگیر که به یکی از خروجی‌ها متصل شده است به صدا درآید.

در ابتدا ممکن است انجام و مدیریت این کارها بدون استفاده از دوربین‌های مداربسته  و یا حضور حداقل یک اپراتور در کنار دستگاه‌های برقی ناممکن و یا بسیار پرهزینه به نظر برسد. این در حالی است که می‌توانید کنترل از راه دور را با ساده‌ترین، کم‌هزینه‌ترین، و در دسترس‌ترین ابزارها مانند موبایل انجام دهید. تنها کافیست یکی از دستگاه‌های اس ام اس کنترلر را تهیه کنید تا بتوانید تمام دستگاه‌های برقی را به راحتی و با استفاده از موبایل خود کنترل کنید. بدین ترتیب با استفاده از سیستم پیامک و تماس نه تنها می‌توانید امور مربوط به کار و زندگی خود را آسان‌تر کنید، بلکه می‌توانید امنیت بیش‌تری نیز برای محل کار و زندگی خود فراهم آورید.

3/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟