دستگاه حضور و غیاب بیمارستان

دستگاه حضور و غیاب بیمارستان

استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیمارستان چه اهمیتی دارد؟ فواید بهره‌گیری از دستگاه حضور و غیاب بیمارستان چیست؟ چگونه می‌توانیم بهترین دستگاه حضور و غیاب بیمارستان را انتخاب کنیم؟ سیستم‌های کنترل تردد که با نام دستگاه حضور و غیاب نیز شناخته می‌شوند سیستم‌هایی هستند که برای کنترل ورود و خروج و ذخیره داده‌های مربوطه طراحی شده‌اند. بیمارستان‌ها از جمله حساس‌ترین ساختمان‌هایی هستند که کیفیت ارائه خدمات در آن‎ها باید به بهترین شکل ممکن و با نظم بالا انجام شود. یکی از بهترین راه‌ها استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیمارستان است. این دستگاه می‌تواند تمامی ورود و خروجی‌های پرسنل را دریافت و ذخیره کرده و بدین وسیله نظم را در محیط بیمارستان افزایش دهد.

اتوماسیون حضور و غیاب بیمارستان در زیرمجموعه دستگاه‌های حضور و غیاب قرار دارد که با بهره‌گیری از برترین تکنولوژی‌های روز دنیا، می‌تواند کمک شایانی برای کنترل تردد پرسنل بیمارستان باشد. در محیط بیمارستان، به علت تراکم بالا جمعیت و رفت و آمد زیاد، ممکن است بررسی تردد پرسنل با مشکلات زیادی روبه‌رو شود که در صورت استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیمارستان، از بروز این اختلالات جلوگیری خواهد شد. همچنین به کارگیری این سیستم، مزایا فراوان دیگری نیز دارد که به شرح زیر هستند:

 • قدرت شناسایی بالا در تشخیص پرسنل
 • ثبت ورود و خروج به صورت دقیق
 • سرعت بالا
 • امکان مدیریت بهتر کارمندان
 • کیفیت مناسب
 • ثبت تعداد زیاد کاربر در حافظه دستگاه
 • یادگیری آسان
 • نصب راحت

دقت داشته باشید که استفاده از این دستگاه ممکن است معایبی نیز داشته باشد که در صورت خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب بیمارستان موجود در بازار، می‌‌توانید تا حد زیادی از بروز این مشکلات و معایب بکاهید. شما می‌توانید با بررسی نظر کارشناسان مختلف، از صحت سخنان فروشگاه موردنظر خود مطمئن شوید و بهترین تصمیم را برای خرید بگیرید. تشخیص و ثبت دقیق اطلاعات، یادگیری آسان و نصب راحت این سیستم موجب شده است که افراد زیادی بتوانند از این دستگاه حضور و غیاب برای کنترل تردد در محیط‌های درمانی استفاده کنند و فضایی آسوده برای کار کردن به وجود آورند.

از جمله فواید و مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیمارستان می‌توان به ارائه گزارشات دقیق در فرمت مناسب، افزایش نظم و انگیزه کارکنان و پرسنل، و همچنین امکان محاسبه دقیق حقوق هر یک از کارمندان در انتهای ماه اشاره داشت. توجه داشته باشید که دستگاه حضور و غیاب بیمارستان در انواع گوناگونی ارائه می‌شود که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. شما باید با توجه به نیازها و ظرفیت مجموعه بهترین دستگاه را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی بیش‌تر انواع دستگاه حضور و غیاب بیمارستان و اهمیت استفاده از سیستم‌های مشابه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اهمیت دستگاه حضور و غیاب بیمارستان چیست؟

بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله مکان‌های بسیار مهمی هستند که باید خدمات خود را به صورت کاملاً منظم ارائه دهند. معمولاً مراکز درمانی به ویژه بیمارستان‌ها دارای شیفت‌های چرخشی و نامنظم برای هر یک از پزشکان و پرستاران هستند. به همین دلیل هم گاه مدیریت بیمارستان و شیفت پرسنل به دلیل ازدحام بالا بسیار مشکل بوده و گاها با خطا همراه است. به دلیل حساس بودن فعالیت بیمارستان‌ها حتی خطاهای کوچک نیز ممکن است به بروز مشکلات جبران‌ناپذیری منجر شود. از جمله بهترین و به روزترین راه‌ها برای رفع این دسته از مشکلات در مراکز درمانی استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیمارستان است.

دستگاه حضور و غیاب بیمارستان می‌تواند تمامی امور مربوط به ورود و خروج پرسنل و کارکنان را اتومات کرده و اشتباهات انسانی را به حداقل کاهش دهد. استفاده از این دست سیستم‌ها در زمان‌های شلوغی و پیک مراجعه به ویژه در بیمارستان‌هایی که دارای بخش‌های مختلفی هستند به مدیریت بهتر شرایط کمک کرده و نظم را در محیط افزایش خواهد داد. همچنین معمولاً در کنار دستگاه حضور و غیاب بیمارستان یک سیستم نرم‌افزاری مناسب نیز ارائه می‌شود که مدیران می‌توانند با استفاده از آن تمامی اطلاعات و داده‌های مورد نیاز را به درستی مدیریت کنند.

دستگاه حضور و غیاب بیمارستان چه مزایایی دارد؟

سیستم‌های حضور و غیاب تمامی امور مربوط به کنترل تردد و ورود و خروج را اتومات کرده و نیاز به نیروی انسانی را به حداقل کاهش می‌دهند. از این رو مدیریت محیط بیمارستان و مراکز درمانی توسط مسئولان مربوطه به سرعت و با راحتی بیش‌تری انجام خواهد شد. همچنین همانطور که اشاره شد سیستم‌های کنترل تردد معمولاً با نرم‌افزارهای مناسب ارائه می‌شوند. نرم‌افزار دستگاه حضور و غیاب بیمارستان قادر است تمامی زمان‌های ورود و خروج هر یک از پرسنل و کارکنان را ذخیره کرده و آن‌ها را در فرمت مناسب در اختیار مدیریت قرار دهد. همچنین برخی از انواع نرم‌افزارها قادرند میزان حقوق پرداختی هر یک از پرسنل را نیز به صورت اتوماتیک محاسبه کنند.

شما می‌توانید با استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیمارستان تمامی گروه‌های کاری مجموعه را در سیستم تعریف کرده و اطلاعات مربوط به زمان‌ها و شیفت‌های کاری را نیز ذخیره کنید. همچنین با در اختیار داشتن نرم‌افزار مربوطه می‌توانید در لحظه فعال یا غیرفعال بودن هر یک پرسنل را نیز مشاهده کنید.

بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب بیمارستان کدام است؟

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید انواع دستگاه‌های کنترل تردد و حضور و غیاب هستند. امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی می‌توان انواع گوناگونی از این دست سیستم‌ها را در بازار مشاهده کرد که هر یک ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارند. از جمله انواع دستگاه حضور و غیاب بیمارستان می‌توان به دستگاه‌های کارتی، رمزی، و بیومتریک اشاره داشت. برای استفاده از دستگاه‌های کارتی و رمزی همانطور که از نامشان پیداست باید از یک رمز یا کارت مخصوص استفاده کرد تا سیستم بتواند هویت فرد را تشخیص داده و زمان ورود یا خروج را ثبت کند. توجه داشته باشید که این دستگاه‌ها علارغم قیمت پایین نسبت به دیگر انواع سیستم‌های حضور و غیاب امنیت بالایی ارائه نمی‌دهند. به همین دلیل هم توصیه ما به شما استفاده از دستگاه‌های بیومتریک در مراکز درمانی است.

دستگاه‌های بیومتریک به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که از خصوصیات و ویژگی‌های انسان برای تشخیص هویت استفاده می‌کنند. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به سیستم‌های تشخیص چهره و اثر انگشت اشاره داشت. واضح است که دریافت اثر انگشت نسبت به دریافت رمز یا کارت از امنیت بسیار بیش‌تری برخوردار است. برای انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب بیمارستان باید به فاکتورهای گوناگونی از جمله بودجه مجموعه، میزان امنیت لازم، کارایی‌های مورد انتظار، و همچنین ظرفیت مجموعه توجه داشته باشید. شما می‌توانید با خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب بیمارستان از کمک همکاران و پشتیبانان ما نیز بهرمند شده و تمام اصول لازم برای به کارگیری این سیستم را فراگیرید.

به طور خلاصه

همانطور که گفته شد، دستگاه‌های حضور و غیاب یا کنترل تردد دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند زمان ورود و خروج تمامی پرسنل و کارکنان را ذخیره کرده و اطلاعات را در فرمتی مناسب به مدیر مجموعه ارائه دهند. استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بهترین روش برای کنترل نظم و مدیریت خواهد بود. مدیریت بیمارستان قادر است با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای ارائه شده به همراه دستگاه حضور و غیاب بیمارستان شرایط و زمان حضور تمامی پرسنل را در لحظه مشاهده کند. همچنین بسیاری از سیستم‌های ورود و خروج بیمارستان امکان محاسبه حقوق برای هر یک از پرسنل در انتهای ماه را نیز ارائه می‌دهند. این دستگاه‌ها در انواع گوناگونی طراحی و تولید می‌شوند. توصیه ما به شما خرید دستگاه حضور و غیاب بیمارستان بیومتریک است. این نوع سیستم قادر خواهد بود امنیت بیش‌تری برای مجموعه فراهم آورد.

5/5 - (3 امتیاز)
مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “دستگاه حضور و غیاب بیمارستان

 1. زینب امیری گفت:

  ممنون از توضیحات دقیق فقط به چه صورتی حضورغیاب میکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟