دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب کارتی چیست؟ کارت‌ها در سیستم‌های حضور و غیاب کارتی چه کارکردی دارند؟ استفاده از حضور و غیاب با کارت آیا در حال حاضر رایج است؟ شیوه‌های گوناگونی برای اعتبار سنجی و هویت سنجی نیروی انسانی وجود دارد. استفاده از دستگاه‌های کارتی حضور و غیاب یکی از رایج‌ترین راه‌ها در 5 سال گذشته بوده است.

سیستم‌های کارتی حضور و غیاب با استفاده از کارت‌هایی که تولید کننده دستگاه در اختیار افراد قرار می‌دهد، روند حضور و غیاب تمامی افراد حاضر در یک شرکت یا یک کارخانه را انجام می‌دهد.

از مشکلات سیستم‌های حضور و غیاب کارتی می‌توان به گم شدن کارت‌ها، کم بودن تعداد کارت‌ها و ایجاد مشکل در کارت‌ها اشاره کرد.

نکته مهم: در حال حاضر استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب کارتی بسیار رایج نیست و استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب اثر انگشتی و تشخیص چهره رواج بیشتری دارد.

وابسته به آن که دستگاه شامل پشتیبانی حضور و غیاب شود و تعمیرگاه دستگاه حضور و غیاب برای این برند فراهم باشد، هزینه نهایی دستگاه می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شود. با شرکت میانپرداز همراه باشید.

دستگاه حضور و غیاب کارتی چیست؟

یکی از انواع دستگاه حضور و غیاب، دستگاه حضور و غیاب کارتی است. استفاده از دستگاه‌های کارتی در گذشته طرافداران بیشتری داشت، در حال حاضر با روی کار آمدن دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک استفاده از دستگاه کارتی تقریبا خیلی کم است. اما می‌توان از قابلیت کارت، در دستگاه حضور و غیاب ترکیبی برای راحتی بیشتر کاربران و استفاده کنندگان استفاده کرد.

شیوه کارکرد دستگاه حضور و غیاب با کارت

در سیستم‌های حضور و غیاب کارتی، وابسته به برند دستگاه حضور و غیاب، یک سری کارت همراه دستگاه ارائه می‌شود که هر کارت دارای یک سری اطلاعات است که با ثبت و نزدیک کردن کارت به دستگاه، ساعت ورود یا خروج فرد در سیستم ذخیره می‌شود.

به این صورت حضور و غیاب فرد مورد نظر در دستگاه حضور و غیاب ثبت می‌شود.

دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی در حال حاضر کاربرد خاصی ندارند و استفاده از آن در سیستم‌های حضور و غیاب ترکیبی رایج است.

ویژگی‌های سیستم حضور و غیاب کارتی

سیستم‌های حضور و غیابی که با کارت کار می‌کنند عموما در محیط‌‌هایی با تعداد نیرو پایین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از جمله ویژگی‌های این نوع سیستم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سرعت مناسب در پردازش هر کارت
  • امکان ارائه کارت اضافه بر تعداد اولیه
  • قیمت مناسب و ارزان
  • و…

قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی

وابسته به آن که تعداد کارت‌های سیستم حضور و غیاب انتخابی شما چه تعداد باشد، شرکت تولید کننده چه سابقه‌ای در ساخت دستگاه حضور و غیاب داشته باشد و مواردی از این دست، هزینه دستگاه حضور و غیاب می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شود.

Rate this post
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟