دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چیست

از بهترین راه‌ها برای حضور وغیاب نیروی انسانی، می‌توان به استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک اشاره کرد. دستگاه حضور و غیاب بیومتریک با استفاده از روش‌های مختلفی که همگی به ویژگی‌ها ذاتی انسان دارد، سعی می‌کند روند شناسایی افراد را به خوبی انجام دهد.

وجود ویژگی‌هایی مانند امنیت بالا، جلوگیری از هک و همچنین سرعت بالا در پاسخگویی به افراد باعث شده است که شرکت‌های مختلفی دست به خرید دستگاه حضور و غیاب بیومتریک بزنند. با شرکت میانپرداز همراه باشید.

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چیه؟

یکی از انواع دستگاه حضور و غیاب دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است. در این دستگاه‌ها با استفاده از روش‌هایی که اصولا در هر فرد به صورت طبیعی وجود دارد، برای شناسایی افراد و تعیین هویت آن‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب بایومتریک به ویژه در پاندمی‌ها و همچنین بیماری‌هایی که همه‌گیری عمومی وجود دارد، خیلی کار ساز است.

دستگاه‌های بایومتریک حضور و غیاب دارای انواع مختلفی هستند که از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
  • دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی
  • دستگاه حضور  و غیاب عنبیه چشم
  • دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست
  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا
  • دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست

هر دستگاه وابسته به نوع کارایی و همچنین شیوه تعیین هویت افراد، می‌توانند در محیط‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

در حال حاضر استفاده از نوع اثر انگشتی و تشخیص چهره کاربرد فراوانی دارد.

ویژگی‌های سیستم حضور و غیاب بایومتریک

سیستم‌های بیومتریک به نسبت دیگر روش‌ها مانند استفاده از دستگاه حضور و غیاب پانچی یا دستگاه حضور و غیاب کارتی دارای ویژگی‌ها و همچنین کارایی بیشتری است. از جمله این ویژگی‌ها به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

کاربری آسان سیستم بیومتریک حضور و غیاب

کاربری آسان و نبودن مشکلات استفاده از دستگاه حضور و غیاب اول موردی است باعث شده است از دستگاه‌های حضور و غیاب بایومتریک استفاده بیش از پیشی شود.

فرض کنید شما تنها با قرار گرفتن در مقابل دستگاه حضور و غیاب چشمی تعیین هویت می‌شوید و دیگر نیازی به استفاده از هیچ مورد دیگری نیست.

امنیت بالا در هویت سنجی

استفاده از روش‌های بایومتریک برای تعیین هویت در دستگاه‌های حضور و غیاب باعث شده است که دور زدن دستگاه حضور و غیاب به میزان قابل توجه‌ای کاهش پیدا کند.  

امنیت در یک سیستم حضور و غیاب مسئله مهم و حیاتی است.

سرعت بالا در پاسخگویی

یکی دیگر از ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب بیومتریک را می‌توان سرعت بالا در پاسخگویی در نظر گرفت. این دستگاه‌ها با استفاده از روش‌های تشخیصی و همچنین سنسورهایی که دارند به خوبی می‌توانند تعداد افراد بالایی را در مدت زمان کوتاهی هویت سنجی کنند و در نرم افزار حضور و غیاب حرفه‌ای  خود ذخیره سازی کنند.

قیمت دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

هزینه سیستم حضور و غیاب بیومتریک به پارامترهای مختلفی وابسته است که از جمله این پارامترها می‌توان به نوع روش تشخیصی دستگاه اشاره کرد. به عنوان مثال تشخیص با اثر انگشت با تشخیص از طریق دوربین متفاوت است. در حالت کلی می‌توان گفت که مبلغ دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چیزی حدود 1.000.000 تومان تا 10.000.000 تومان می‌تواند باشد.

Rate this post
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟