دستگاه حضور و غیاب شرکت

دستگاه حضور و غیاب اداری چیست و استفاده از آن چه لزومی دارد؟ دستگاه‌های کنترل تردد شرکتی چه امکاناتی دارند؟ بهترین دستگاه حضور و غیاب شرکتی کدام است؟ دستگاه‌های حضور و غیاب همانطور که از نامشان پیداست برای کنترل و مدیریت ورود و خروج و ثبت حضور و غیاب کارکنان و پرسنل سازمان‌ها طراحی شده‌اند. امروزه در بسیاری از کسب و کارهای مدرن از دستگاه‌های کنترل تردد جهت بهبود نظم و افزایش انگیزه کارکنان استفاده می‌شود. دستگاه حضور و غیاب شرکتی متناسب با نیازهای سازمان‌ها و شرکت‌های امروزی طراحی شده و می‌تواند بسیاری از امور مربوط به مدیریت را راحت‌تر کند.

از جمله مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب اداری می‌توان به افزایش نظم و مدیریت بهتر ورود و خروج کارکنان و همچنین افزایش انگیزه پرسنل در نتیجه‌ی ایجاد رقابت اشاره داشت. همچنین بسیاری از نرم‌افزارهای ارائه شده به همراه سیستم‌های کنترل تردد هوشمند امکان محاسبه حقوق تمامی کارکنان در انتهای ماه را نیز ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با توجه به نیازهای مدیریتی و همچنین ظرفیت سازمان از بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب شرکتی با بالاترین امنیت استفاده کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی بیش‌تر دستگاه حضور و غیاب اداری و مزایای استفاده از ان بپردازیم. با ما همراه باشید.

لزوم استفاده از دستگاه حضور و غیاب شرکت چیست؟

یکی از چالش‌های بسیار مهم در دنیای امروزی مدیریت بهتر مجموعه‌های حرفه‌ای و سازمان‌های بزرگ است. با افزایش تعداد پرسنل و کارمندان در سازمان‌های بزرگ مدیریت این مجموعه‌ها نیز با مشکلات فراوانی روبرو شده است. از جمله این چالش‌ها می‌توان به مدیریت ورود و خروج کارکنان و پرسنل اشاره داشت. خوشبختانه امروزه راهکارهای بسیار عالی برای رفع چنین مشکلی ارائه شده است.

از جمله بهترین راهکارها برای مدیریت بهتر شرکت‌ها و اداره‌ها می‌توان به استفاده از دستگاه حضور و غیاب شرکت اشاره داشت. دستگاه حضور و غیاب اداری راهکاری بسیار مناسب برای ثبت تردد کارمندان و پرسنل و همچنین نظارت بر ساعات کاری و وضعیت مرخصی افراد است. با استفاده از سیستم ورود و خروج اداری می‌توانید وضعیت تمامی کارمندان را مستند کرده و بر عملکرد کلی سازمان نظارت داشته باشید.

دستگاه حضور و غیاب اداری آنچنان عملکرد مناسبی از خود نشان داده است که شاید بتوان مدیریت صحیح مجموعه‌ها را بدون استفاده از ان غیرممکن دانست. شما می‌توانید به همراه دستگاه حضور و غیاب شرکت از درب‌های هوشمند و گیت‌های تردد نیز استفاده کنید تا امنیت سازمان نیز افزایش پیدا کند.

 دستگاه حضور و غیاب شرکت چه امکاناتی دارد؟

ممکن است تصور کنید که دستگاه‌های ورود و خروج تنها قادر به ذخیره زمان تردد کارمندان هستند. این در حالی است که این دستگاه‌ها با نرم‌افزارها و سیستم‌های پیچیده‌ای ارائه می‌شوند که امکان ارائه خدمات بسیار متنوع‌تری را دارند. مدیران سازمان‌ها و اداره‌‌های بزرگ می‌توانند با استفاده از دستگاه حضور و غیاب اداری خیال خود را از بابت محاسبه صحیح حقوق هر یک از کارمندان راحت کنند. این دستگاه‌ها می‌توانند بر اساس ساعات حضور کارمندان و اطلاعاتی که پیش‌تر توسط مدیریت در سیستم ذخیره شده است حقوق پرداختی را محاسبه کرده و در اختیار مدیریت سازمان قرار دهند.

همچنین اگر قصد داشته باشید که از سیستم‌های جریمه و پاداش برای افزایش انگیزه و عملکرد کارکنان استفاده کنید نیز می‌توانید از دستگاه حضور و غیاب شرکتی هوشمند بهره ببرید. تنها کافیست داده‌های لازم مربوط به ساعات کاری و میزان پاداش و جریمه را در سیستم ذخیره کنید. دستگاه قادر خواهد بود در انتهای ماه و به هنگام محاسبه حقوق تمامی این موارد را در نظر گرفته و میزان پرداختی مناسب را ارائه دهد. واضح است که استفاده از چنین امکاناتی علاوه بر برقراری نظم بیش‌تر در سازمان انگیزه کارکنان را نیز افزایش خواهد داد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب اداری کدام است؟

توجه داشته باشید که سیستم‌های کنترل تردد و ورود و خروج در انواع بسیار گوناگونی ارائه می‌شوند. از جمله محبوب‌ترین انواع دستگاه حضور و غیاب شرکتی می‌توان به دستگاه‌های رمزی و کارتی اشاره داشت. این دستگاه‌ها همانطور که از نامشان پیداست با دریافت رمز مخصوص یا کارت، هویت فرد را تشخیص داده و بر این اساس اجازه ورود یا خروج را صادر می‌کنند. البته بهتر است اشاره داشته باشیم که امکان تقلب در این دستگاه‌ها بسیار بالا بوده و به همین دلیل هم اطمینان به نتایج دریافتی کمی مشکل خواهد بود.

از دیگر انواع دستگاه حضور و غیاب اداری می‌توان به دستگاه‌های بیومتریک اشاره داشت. این دستگاه‌ها با دریافت ویژگی‌های فردی مانند اثر انگشت و یا تصویر چهره قادر به تشخیص هویت فرد خواهند بود.

واضح است که استفاده از دستگاه حضور و غیاب شرکتی بیومتریک امنیت بیش‌تری را ارائه خواهد داد. با این وجود این دستگاه‌ها به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر با قیمت بالاتری نیز ارائه می‌شوند. در صورتی که قصد دارید بهترین دستگاه حضور و غیاب اداری هوشمند را خریداری کنید باید به فاکتورهای گوناگون از جمله تعداد پرسنل و نیازهای سازمان توجه داشته باشید. همچنین توجه داشته باشید که نرم‌افزارهای ارائه شده به همراه دستگاه نیز امکانات و ویژگی‌های گوناگونی خواهند داشت که بهتر است برای انتخاب ان نیز به نیازهای مدیریت توجه داشته باشید.

در یک کلام

همانطور که خواندید، دستگاه‌های حضور و غیاب که با نام دستگاه ورود و خروج هوشمند نیز شناخته می‌شوند از جمله راهکارهای امروزی و عالی برای مدیریت تردد در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ هستند. استفاده از دستگاه حضور و غیاب اداری امکان مانیتور کامل تردد تمام پرسنل و کارکنان را به مدیریت خواهد داد. مدیران می‌توانند با بهره‌گیری از دستگاه حضور و غیاب شرکتی مقدار زیادی از فشار مدیریت را کاهش داده و امور مربوط به کارمندان را با راحتی و دقت بیش‌تری انجام دهند.

توجه داشته باشید که دستگاه حضور و غیاب شرکتی در انواع گوناگونی طراحی و ساخته می‌شود که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. برای انکه بهترین دستگاه حضور و غیاب شرکت را انتخاب کنید باید به فاکتورهایی از جمله ظرفیت سازمان و نیازهای مدیریتی توجه داشته باشید. نرم‌افزارهای ارائه شده به همراه دستگاه حضور و غیاب شرکتی هوشمند می‌توانند با توجه به داده‌های دریافتی حقوق پرداختی برای هر یک از پرسنل در انتهای ماه را نیز محاسبه کرده و گزارش مربوطه را به مدیریت ارائه دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟