دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا با استفاده از الگوریتم‌های تشخیص صدا مبتنی بر فناوری بیومتریک، ورود و خروج افراد را ثبت می‌نمایند. استفاده از سیستم ساعت زنی تشخیص صدا در محیط‌های امنیتی و مکان‌هایی که احتمال انتشار آلودگی در آن زیاد است بسیار کاربرد دارد. سیستم‌های حضور و غیاب با تشخیص صدا قابلیت همگام‌سازی با نرم افزارهای حضور و غیاب را دارند.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا با استفاده از شناسایی صدای افراد اقدام به هویت سنجی و ثبت ورود و خروج افراد می‌کند. سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا در زیردسته دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک قرار می‌گیرد.

استفاده از این سیستم‌ها که با عنوان سیستم صدا سنج حضور و غیاب نیز شناخته می‌شود به دلیل نوع کارایی و همچنین کاربردی که دارند عموما برای مکان‌های خاص هستند و کارایی زیادی برای محیط‌های عام مانند شرکت‌ها و ادارات ندارند. برای این مکان‌ها معمولا از سیستم حضور و غیاب مدل کارتی استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها از فناوری بیومتریک برای تشخیص صدای افراد استفاده می‌کند.

در صورتی که برای انتخاب سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا دچار مشکل هستید و دوست دارید بهترین دستگاه حضور و غیاب را تهیه کنید کافی است با شماره‌های موجود در وب سایت میانپرداز تماس حاصل کنید.

دستگاه حضور و غیاب مدل تشخیص صدا چیست؟

سیستم‌‌های گوناگونی برای حضور و غیاب ارائه شده است که یکی از جدیدترین سیستم‌های حضور غیاب را می‌توان سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا در نظر گرفت. این سیستم با استفاده از پایگاه داده‌ای که درون خود دارد و با استفاده از روند تشخیصی که به وسیله الگوریتم‌های خود روی صدا انجام می‌دهد باعث می‌شود تا روند حضور و غیاب افراد انجام شود.

استفاده از این نوع دستگاه‌های حضور و غیاب آنچنان رایج و پرطرفدار نیست دلیل این موضوع را هم می‌توان در بهتر بودن دیگر روش‌های تشخیص هویت و استفاده دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره، سیستم حضور و غیاب کارمندان با اثر انگشت در نظر گرفت.

ویژگی‌های سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا

از مهم‌ترین ویژگی این سیستم می‌توان به الگوریتم‌های تشخیص دهنده صدای قوی اشاره کرد. در این سیستم‌ها به دلیل آن که روند تشخیص صدا نیاز است که با دقت بالا و همچنین به خوبی انجام شود، استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی صدا ضروری و مهم است.

مزایا دستگاه های حضور و غیاب تشخیص صدا 

دستگاه ساعت زنی تشخیص صدا(Voice recognition attendance device) یکی از نوین‌ترین دستگاه حضور و غیاب است و همین موضوع باعث شده تا مزایا دستگاه حضور و غیاب با تشخیص صدا نسبت به دیگر دستگاه ها مثل دستگاه حضور و غیاب پسوردی بیشتر باشد. دستگاه های حضور و غیاب تشخیص صدا در دسته دستگاه حضور و غیاب بیومتریک قرار می گیرد.

از طرفی این دستگاه‌ها نرم‌افزارهای مخصوصی نیز دارند که مدیران مجموعه‌های مختلف می‌توانند با نصب آن‌ها بر روی موبایل خود، در هر کجا که باشند رفت و آمد کارکنان خود را بررسی کنند.

علاوه بر این موارد دستگاه تشخیص صدا به تماس فیزیکی نیازی ندارد و به نوعی از لحاظ بهداشتی یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. در روزگاری که پاندمی کرونا معضل بزرگی برای جوامع شده، سیستم تشخیص صدا از انتقال بی رویه این ویروس جلوگیری می‌کند. برخی از مدارس پیشرفته برای جلوگیری از انتشار ویروس از سیستم‌های حضور و غیاب مدرسه مدل تشخیص صدا استفاده می‌کنند.

نرم افزار سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا بر روی چه پلتفرمی نصب می شود؟

این نرم افزارهای حضور و غیاب برای پلتفرم اندروید یا ای او اس مناسب است.

چرا دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان با تشخیص صدا جزء دستگاه های نوین است؟

زیرا در دسته دستگاه های بیومتریک قرار دارند و امروزه در بازار رواج پیدا کرده اند.

کاربرد دستگاه حضور و غیاب از نوع تشخیص صدا

نقش و کاربرد دستگاه ثبت تردد تشخیص صدا(Application of voice attendance device) متفاوت است. این دستگاه حساسیت بسیار زیادی دارد. از این جهت برای هر مکانی قابل استفاده نیست! هر کدام از انواع دستگاه حضور و غیاب کاربرد و ویژگی هایی خاص دارند.

در نظر داشته باشید که مکان‌های پر سر و صدا قابلیت بهره بردن از دستگاه حضورغیاب تشخیص صدا را ندارند چراکه وجود آلودگی صوتی، در روند ثبت ورود یا خروج سیستم تداخل ایجاد کرده و ثبت را با مشکل مواجه می‌کند.

بهترین مکان‌ها برای استفاده از این نوع دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا، سازمان‌ یا ارگان‌هایی هستند که از لحاظ کاری، دارای ملاحظات و حساسیت‌های بیشتری هستند و از لحاظ امنیتی به دستگاهی احتیاج دارند که امکان تقلب در آن وجود نداشته باشد. از طرفی این سازمان‌ها و… باید در آرامش کامل باشند تا شلوغی بر روی دستگاه تاثیر منفی نگذارد. نکته قابل توجه این است که سیستم ساعت زنی تشخیص صدا در دسته دستگاه حضور و غیاب بیومتریک قرار می گیرد که هوشمندی بسیار بالایی دارد.

چگونه تشخیص دهیم که سیستم حضور و غیاب با تشخیص صدا مناسب سازمان ما هست یا نه؟

می توانید مقاله ” راهنمای خرید سیستم ثبت تردد ” را مطالعه کنید.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا قدیمی است؟

خیر، این دستگاه در دسته دستگاه حضور و غیاب بیومتریک قرار می گیرد و بسیار هوشمند است، اما به دلیل حساسیت سنسور ها به صدا باید در محیطی آرام نصب شود.

طریقه استفاده از دستگاه ثبت ورود و خروج پرسنل با تشخیص صدا

طریقه استفاده از دستگاه حضور و غیاب با شناسایی صدا (How to use the voice recognition attendance device) به چه صورتی است؟ بهترین روش استفاده از سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا کدام روش است؟ آیا می‌توان در سیستم‌های ثبت تردد ترکیبی از سیستم تشخیص صدا استفاده کرد؟ هر دستگاه حضور و غیاب دارای کارکرد و طریقه استفاده متفاوتی است. استفاده از دستگاه ثبت ورد و خروج کارکنان با تشخیص صدا شامل نکات و مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. عدم توجه به این نکات حتی در زمان نصب دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا می‌تواند مشکلات مختلفی برای دستگاه به وجود آورد. اگر نمی‌دانید دستگاه حضور و غیاب از نوع تشخیص صدا چیست و چه کارکردی دارد کافی است همین حالا با مقاله دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا چیست آشنا شوید. وب سایت التون نتورک تمام دستگاه های حضور و غیاب تشخیص صدا را در تمامی برند ها داراست.


همان‌گونه که بیان شد این دستگاه در مدل‌های متفاوت تهیه شده‌اند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد. طبیعتا با توجه به این ویژگی‌ها هزینه هر مدل دستگاه حضور و غیاب نیز متفاوت می‌شود. در صورت محدودیت بودجه می‌توان از دستگاه‌های ساعت زنی مسمتعمل استفاده کنید. امکان سفارش دستگاه‌های حضور و غیاب دست دوم تشخیص صدا در وبسایت آلتون نتورک فراهم است.

به هر صورت برای کار با سیستم‌های حضور و غیاب تشخیص صدا باید در هنگام نصب همه کارکنان مجموعه در محیطی آرام و بدون سر و صدا، یک جمله کوتاه به دستگاه بگویند تا صدای ایشان توسط سیستم ذخیره شود و بر اساس این دیتا ورود یا خروج ایشان به ثبت دستگاه برسد.

توجه داشته باشید که بعضی از این دستگاه‌ها بر اساس جمله‌ای که در ابتدا بیان شده، حضور و غیاب را انجام داده و ساعت می‎زنند.

فرق دستگاه های حضور و غیاب تشخیص صدا در چیست؟

نوعی از دستگاه تشخیص صدا، صدای از قبل ضبط شده شمارا با صدای جدید چک می کند. در نوع دوم جمله ی ثبت شده ی ابتدا را باید تکرار کنید.

استفاده از دستگاه تشخیص صدای حضور و غیاب نیاز به فضای خاصی دارد؟

بهتر است در فضای آرام و ساکت نصب شود تا هنگام صحبت کردن کارکنان مشکلی ایجاد نکند.

انواع دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

انواع دستگاه ساعت زنی تشخیص صدا(types Attendance voice recognition device) چیست؟ بهترین دستگاه حضور و غیاب به کمک تشخیص صدا کدام است؟ آیا با مدل‌های سیستم ساعت زنی از مدل تشخیص صدا آشنایی دارید؟ در مقاله ” سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا چیست ” مواردی را بیان کردیم. در این محتوا ذکر کرده ایم که اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب به کمک تشخیص صدا به همراه نرم افزار مربوطه را دارید کافی است؛ مقاله راهنمای نرم افزار حضور و غیاب تشخیص صدا را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید.دستگاه های حضور و غیاب انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها مناسب یک شرکت است. در صورتی که قصد بررسی دیگر مدل هارا دارید، مقاله ” راهنمای خرید دستگاه های حضور و غیاب” می تواند به شما کمک کند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با 2 نوع از انواع دستگاه ثبت تردد با تشخیص صدا اطلاعاتی را برای شما بیان کنیم.


به طور کلی دستگاه های حضور و غیاب تشخیص صدا در دسته دستگاه های بیومتریک قرار می گیرد. این دستگاه‌ها در 2 نوع متفاوت تهیه و به بازار عرضه می‌شوند که عبارت‌اند از:

دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان به وسیله تشخیص صدا بر اساس الگوی صدا

نوع اول از دستگاه‌ حضور و غیاب تشخیص صدا به الگوی صدای فرد حساسیت نشان می‌دهند به عبارتی صدای ضبط شده توسط کارکنان را برداشته و الگوی صدای ایشان را دنبال می‌کند.

به بیان بهتر کارکنان نیازی نیست تا جمله خاصی را بیان کنند بلکه باید جمله‌ای فی‌البداهه بگویند تا دستگاه صدای آنان را بررسی کرده و ورود یا خروج ایشان را به ثبت برساند.

دستگاه حضور و غیاب با تشخیص صدا بر اساس صدا و جمله اول

نوع دوم از دستگاه‌ حضور و غیاب تشخیص دهنده صدا، به صدای فرد حساسیت نشان می‌دهند اما محدودیتی در آن‌ها وجود دارد! به عبارتی کارکنان برای استفاده از این نوع دستگاه‌ها باید همان جمله ضبط شده توسط دستگاه را برای ثبت ورود یا خروج از مجموعه به کار ببرند.

به عنوان مثال اگر یکی از کارکنان مجموعه، جمله «من کارمند هستم» را در دستگاه ضبط کرده باشد، لازم است تا پایان برای ثبت حضور و غیاب خود از همین جمله استفاده کند تا احراز هویت وی به درستی انجام شود.

در صورتی که قصد خرید و سفارش دستگاه های حضور و غیاب را دارید، می توانید مارک دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا را انتخاب کنید و در وب سایت التون نتورک ثبت کنید.

چگونه می توان دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص صدا را سفارش داد؟

وب سایت التون نتورک امکان خرید اینترنتی را برای شما فراهم کرده است.

کدام نوع از دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا بهتر است؟

دستگاه های تشخیص صدا، تنها در روش استفاده متفاوت هستند. از نظر کیفیت و کاربرد در یک رنج قرار می گیرند.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟