دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست چیست؟

دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست یکی از انواع دستگاه‌ ساعت زنی بیومتریک است که با استفاده از تکنولوژی بیومتریک تشخیص خطوط کف دست سنجش هویت و حضور و غیاب افراد را انجام می‌دهد. با استفاده از این سیستم ساعت زنی امکان جعل هویت افراد به صفر می‌رسد. این دستگاه عملکردی مشابه با دستگاه حضور و غیاب با اثر انگشت دارد.

استفاده از این شیوه حضور و غیاب در حال حاضر طرفداران زیادی ندارد و به دلیل پیچیدگی و همچنین گران بودن این دستگاه، فقط در مجموعه‌هایی با نوع کاربری متفاوت از این دستگاه‌ حضور و غیاب اسکن کننده کف دست استفاده می‌شود.

سیستم‌های حضور و غیاب بیومتریک عموما به دلیل آن که قابلیت هک کمتری نسبت به دیگر روش‌ها دارند، در مکان‌هایی که میزان امنیت بالا است استفاده از آن‌ها رایج است. شرکت میانپرداز ارائه دهنده انواع سیستم حضور و غیاب حرفه‌ای بیومتریک آماده ارائه انواع خدمات خرید و پس از فروش به شما همراهان گرامی است. راهنمای انتخاب سیستم ساعت زنی به صورت جامع برای شما تهیه شده می‌توانید پیش از خرید با نکات لازم برای خرید سیستم آشنا شوید.

دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست چیست؟

دستگاه ثبت تردد کارمندان با تکنولوژی اسکن کف دست یکی از شیوه‌های بیومتریک برای شناسایی و حضور و غیاب افراد هستند. استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب اسکن کف دست به دلیل آن که گران هستند و صرفه اقتصادی برای مجموعه‌های کوچک با نوع کاربری خاص ندارند، معمولا از این دستگاه‌ها در این مجموعه‌ها خبری نیست و بیشتر از دستگاه حضور و غیاب با کارت استفاده می‌کنند. برای آشنایی با چیستی دستگاه حضور غیاب مقاله پیوست شده را مطالعه نماید.

ویژگی‌های دستگاه‌های حضور و غیاب اسکن کف دست

سیستم‌های حضور و غیاب اسکن کف دست مشابه با سیستم حضور و غیاب تشخیص دهنده چهره، عموما در مکان‌ها با کاربری خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند، دلیل این استفاده را هم می‌توان در شیوه خاص هویت سنجی این سیستم در نظر گرفت.

  • سرعت بالا در پردازش و هویت سنجی
  • کیفیت عالی قطعات مورد استفاده
  • گارانتی و خدمات پس از فروش سیستم حضور و غیاب
  • و…

از مهم‌ترین ویژگی‌های این سیستم بیومتریک می‌توان به کیفیت بالا در هویت سنجی، عدم هک دستگاه حضور و غیاب و… بیان کرد.

قیمت دستگاه حضور و غیاب اسکن کننده کف دست

هزینه سیستم حضور و غیاب اسکن کف دست به پارامترهای گوناگونی وابسته است، از جمله این موارد می‌توان به شرکت دستگاه حضور و غیاب، کیفیت دستگاه، نوع کاربرد، قطعات مورد استفاده و… اشاره کرد. برای دریافت لیست قیمت دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست کافی است همین حالا با شرکت میانپرداز تماس حاصل کنید. اگر بودجه محدودی برای خرید دستگاه حضور و غیاب دارید می‌توانید سفارش دستگاه ساعت زنی دست دوم اسکن کف دست بدهید.

دستگاه حضور و غیاب کف دست به چه صورت کار می‌کند؟

در بدنه اصلی دستگاه حضور و غیاب کف دست، دوربینی تهیه شده است. در هنگام راه‌اندازی سیستم، کارکنان باید دست خود را چند ثانیه در مقابل دوربین نگه دارند تا دستگاه، خطوط کف دست ایشان را شناسایی کرده و در هنگام ورود و خروج، اطلاعات آنان را ثبت کند.

به عبارتی دستگاه دیتای مربوط به اطلاعات این شخص را در حافظه خود ذخیره می‌کند و پس از ثبت اطلاعات، هر زمان که فرد دست خود را در مقابل دوربین قرار دهد، عملیات ساعت‌زنی اتفاق می‌افتد. می‌توان از این سیستم‌های حضور و غیاب در سیستم ثبت تردد ترکیبی استفاده کرد.

نحوه استفاده از دستگاه حضور و غیاب کف دست

استفاده از این دستگاه‌ کار بسیار راحتی است و فرد با قرار دادن کف دست در مقابل دوربین می‌تواند فرایند حضور و غیاب را از سر بگذارند. دستگاه حضور و غیاب مدرسه دانش آموزی می‌تواند این نوع سیستم باشد.

همان‌طور که در بالا اشاره شد، این دستگاه نیاز به لمس فیزیکی ندارد و فقط با قرار گرفتن یک شی در مقابل دوربین آن، سنسورهای شناسایی فعال می‌شوند. این دستگاه به راحتی با نرم افزار ثبت حضور و غیاب سینک می‌شود. اگر هنوز نرم افزار مناسب سیتم حضور و غیاب کف دست خود را انتخاب نکرده‌اید توصیه میکنیم راهنمای انتخاب نرم افزار ساعت زنی را مطالعه کنید.

فناوری استفاده شده در سیستم حضور و غیاب اسکن کف دست چیست؟

دستگاه ثبت تردد اسکن کف دست از فناوری بیومتریک برای ثبت حضور و غیاب کارکنان استفاده میکند.

مزیت استفاده از سیستم ورود و خروج با اسکن کف دست چیست؟

با این سیستم امکان جعل هویت افراد به صفر می‌رسد؛ اتفاقی که در سیستم کنترل حضور و غیاب پسوردی می‌افتد.

5/5 - (4 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟