اینترنت چیست و چه کاربردی در زندگی دارد؟

اینترنت چیست و چه کاربردی دارد؟ به شبکه‌ای که از چندین شبکه عمومی و خصوصی تشکیل شده است، اینترنت می‌گویند. این شبکه‌ها در مقیاس‌های مختلف قابل تنظیم هستند، یعنی شبکه‌هایی که در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌شود؛ در مقیاس محلی تا مقیاس جهانی وجود دارد. در حال حاضر نقش این شبکه در زندگی بشر بسیار پر رنگ است، زیرا بسیاری از فعالیت‌های روزانه و کاری خود را به کمک آن انجام می‌دهد.

برای راه‌اندازی و استفاده از شبکه‌های اینترنت و داشتن یک شبکه قدرتمند، به چند نوع نرم افزار  و سخت افزار نیاز داریم که به آن‌ها تجهیزات شبکه می‌گویند. این تجهیزات بر روی کیفیت و سرعت انتقال داده‌ها نیز تاثیر می‌گذارند و به دو گروه زیر تقسیم می‌شوند:

  1. تجهیزات اکتیو یا فعال شبکه ( Active Network ) که معمولا وظیفه برقراری ارتباط و انتقال، نگهداری، مدیریت و ذخیره سازی اطلاعات را بر عهده دارند.
  2. تجهیزات پسیو یا غیر فعال شبکه ( Passive Network ) که وظیفه دارند به سیستم کمک کنند تا به شبکه متصل شود، این تجهیزات معمولا بر روی سرعت و کیفیت اتصال تاثیر می‌گذارند.

همانطور که گفتیم امروزه شبکه‌های اینترنت نقش پررنگی در راه‌اندازی کسب و کارها دارند و برای داشتن یک شبکه قدرتمند به تجهیزات خاصی نیاز داریم. در راهنمای خرید تجهیزات اکتیو شبکه، می‌خواهیم به معرفی این تجهیزات  بپردازیم، تا در هنگام خرید و استفاده از آن‌ها آگاهی لازم را داشته باشید.

4/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟