استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس

استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس(Using a contactless card attendance device) را بلد هستید؟ تریک‌های استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس را در این مقاله از وب سایت آلتون نتورک ببینید. ابزار و وسیله‌های مختلف به مرور زمان دست خوش تغییرات و پیشرفت‌هایی می‌شوند؛ دستگاه حضور و غیاب کارتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به عبارتی نوع دیگری از این دستگاه‌ها به تازگی به بازار عرضه شده که قابلیت اسکن بدون تماس فیزیکی کارت با اسکنر دستگاه را دارد. دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی به دو دسته دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی و دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس تقسیم بندی می‌شوند.

توجه به نوع نرم افزار حضور و غیاب در زمان خرید و استفاده کردن از دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس مهم و اساسی است.

روش استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس

دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس از ویژگی‌های بیولوژیک انسان‌ برای کنترل تردد بهره نمی‌برد بلکه با استفاده از یک سری تکنولوژی‌های خاص ورود و خروج کارکنان را بررسی می‌کند.

این سیستم‌ها با استفاده از فناوری پیشرفته RFID حضور و غیاب کارکنان را بررسی می‌کنند. باید توجه داشت که این دستگاه‌ها از لحاظ تولید فرکانس‌ به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • دستگاه با فرکانس کم (LF)
  • دستگاه با فرنکانس بالا (HF)
  • دستگاه با فرکانس خیلی بالا (UHF)

همان‌گونه که مشخص است این دستگاه‌ها قابلیت‌های مخصوص به خود را دارند، اما به صورت کلی هر چه مقدار فرکانس تولید شده بیشتر باشد، مقدار فاصله‌ای که دستگاه قادر به خواندن کارت تردد شناسایی شده است نیز بالاتر می‌رود؛ به عبارتی دستگاه می‌تواند تا فواصل دورتری را ثبت کرده و ساعت بزند.

همین امر موجب شده تا دستگاه‌ حضور و غیاب کارتی بدون تماس برای موارد پیچیده‌تری از جمله صورت برداری از اجناس نیز مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

لازم است بدانید که این نوع از دستگاه‌ها با استفاده از یک نوع کارت مخصوص RF برای ثبت ورود و خروج کارکنان بهره می‌برند.

در انتهای مقاله پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب حرفه‌ای دارید، حتما قبل از خرید مقاله راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب را مطالعه کنید.

فرق دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی با بدون تماس چیست؟

دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس از فناوری RFID استفاده کرده اند و از فاصله تقریبا 10 سانتی متری امکان ثبت ورود و خروج وجود دارد.

بین دستگاه حضور و غیاب تماسی با بدون تماس کدام یک بهتر است؟

این دو دستگاه تفاوت زیادی با هم ندارند. می توان گفت که دستگاه حضور و غیاب بدون تماس پیشرفته تر است.

Rate this post
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟