دستگاه حضور و غیاب استارت آپ

دستگاه حضور و غیاب استارت آپ

دستگاه حضور و غیاب استارت آپ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب استارت آپی چه مزایایی به همراه خواهد داشت؟ دستگاه‌های حضور و غیاب همانطور که از نامشان پیداست جهت ذخیره ساعات ورود و خروج کارمندان و پرسنل مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بسیاری از شرکت‌های استارت اپی با وجود تخصص بالای کارمندان، مدیریت نظم و ورود خروج پرسنل کاری مشکل است. کنترل نظم در محیط استارت اپ یکی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند بازدهی را افزایش دهد. استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب یکی از بهترین راه‌ها برای مدیریت نظم و کنترل ورود و خروج به موقع کارمندان است. استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب به ویژه در شرکت‌هایی که در چندین شیفت فعالیت دارند بسیار لازم و ضروری است.

دستگاه حضور و غیاب استارت آپ (start-up attendance device) برای شرکت‌هایی مورداستفاده قرار می‌گیرد که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. این سیستم که در زیرمجموعه دستگاه‌های حضور و غیاب قرار می‌گیرد؛ می‌تواند به صاحبین کسب و کارهایی که اخیرا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند؛ کمک کند تا بتوانند رفت و آمد پرسنل خود را کنترل کنند و گزارش‌های جامعی از تردد آنها به صورت ماهیانه یا سالیانه، دریافت کنند. استفاده از این دستگاه حضور و غیاب، مزایا زیادی دارد که برخی از آنها به شرح زیر هستند:

  • قدرت تشخیص بالا افراد مختلف
  • قابلیت ثبت و کنترل تردد
  • امکان دریافت گزارش رفت و آمد پرسنل
  • قابلیت ثبت اطلاعات تعداد بالا افراد در حافظه دستگاه
  • کنترل اصولی و دقیق تردد در شرکت

دستگاه حضور و غیاب استارت آپ، سه نوع مختلف بیومتریک، رمزی و کارتی دارد که هر یک از آنها برای انواع مختلفی از شرکت‌ها قابل استفاده هستند. دقت داشته باشید که خرید بهترین سیستم حضور و غیاب استارت آپ، می‌تواند به شما کمک کند تا به بهترین نحو، کنترل تردد در شرکت خود را زیرنظر بگیرید و از همان روزهای آغازین شروع فعالیت خود، نظارت دقیقی بر رفت و آمد پرسنل و کارمندان خود داشته باشید.

دستگاه حضور و غیاب استارت آپ در انواع گوناگونی تولید می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به دستگاه‌های رمزی، کارتی، اثر انگشتی، و بیومتریک اشاره داشت. بسیاری از شرکت‌های استارت اپی از دستگاه‌های رمزی به دلیل هزینه پایین‌تر استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی بیش‌تر دستگاه حضور و غیاب برای استارت اپ‌ها و مزایای استفاده از این دستگاه‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

مزایای دستگاه حضور و غیاب استارت آپ چیست؟

استارت آپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با ایده‌های جدید آغاز به فعالیت می‌کنند. یکی از نیازمندی‌های مهم برای استات اپ‌ها دستگاه حضور و غیاب است. دستگاه حضور و غیاب همانطور که از نامش پیداست دستگاهی برای ثبت حضور و عدم حضور کارمندان و همچنین ذخیره ساعت ورود و خروج آنان است. استفاده از دستگاه حضور و غیاب استارت اپ می‌تواند نظم شرکت را افزایش داده و انگیزه کارمندان را برای فعالیت منظم و برنامه‌ریزی مناسب افزایش دهد.

برخی از استارت اپ‌ها جهت بهره‌گیری بیش‌تر از سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند سیستمی برای پاداش و جریمه کارمندان نیز طراحی می‌کنند. بدین ترتیب مدیران می‌توانند بر اساس ساعات حضور کارمندان میزان حقوق دریافتی آنان را تعیین کنند. استفاده از دستگاه‌ حضور و غیاب استارتاپ به مدیران کمک خواهد کرد که به جای صرف زمان برای کنترل تردد پرسنل و کارمندان، زمان خود را برای رسیدگی به امور مهم‌تر صرف کنند. استفاده از دستگاه حضور و غیاب استارت اپ به ویژه برای شرکت‌هایی که در شیفت‌های متعدد فعالیت دارند راه حلی فوق‌العاده مفید خواهد بود.

ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب استارت آپ

دستگاه‌های حضور و غیاب در انواع گوناگونی تولید می‌شوند که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب برای شرکت استارتاپی خود را دارید بهتر است متناسب با نیازهای شرکت از بهترین دستگاه موجود در بازار استفاده کنید. بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب استارت اپی قادرند زمان حضور هر شخص در شرکت را به صورت ماهانه محاسبه کرده و زحمت مدیران را کم‌تر کنند. مدیران و مسئولان شرکت می‌توانند با استفاده از نرم‌افزارهای ارائه شده تمامی اطلاعات مربوط به حضور کارکنان را دریافت کرده و سیستم پرداخت حقوق را مطابق با آن تنظیم کنند.

از دیگر ویژگی‌های مفید دستگاه حضور و غیاب استارت اپ می‌توان به امکان تعریف مرخصی اشاره داشت. بدین ترتیب مدیران دیگر نیازی به نگرانی درباره روزها و ساعات مرخصی کارمندان نداشته و می‌توانند تمام وظایف و محاسبات مربوطه را به سیستم حضور و غیاب بسپارند. البته یاداوری می‌شود که هر دستگاه حضور و غیاب بسته به نوع خود امکانات و ویژگی‌های مخصوصی را خواهد داشت.

انواع دستگاه حضور و غیاب استارت اپ

در گذشته بیش‌تر از سیستم‌های حضور و غیاب رمزی یا کارتی استفاده می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی انواع گوناگونی از دستگاه‌های حضور و غیاب ارائه شدند که علاوه بر کارایی بیش‌تر، امنیت بیش‌تری را نیز فراهم می‌کنند. از جمله انواع دستگاه‌های حضور و غیاب استارت اپی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

دستگاه حضور و غیاب استارت اپ رمزی

ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع دستگاه حضور و غیاب دستگاه‌های رمزی هستند. در این دستگاه‌ها هر یک از کارمندان می‌توانند با وارد کردن رمزی مخصوص زمان ورود و خروج خود را ثبت کنند. بسیاری از شرکت‌های استارت اپی به دلیل بودجه محدود از این نوع دستگاه استفاده می‌کنند. البته واضح است که با در اختیار گذاشتن رمز می‌توان به راحتی در استفاده از این دستگاه تقلب کرد. 

دستگاه حضور و غیاب استارت اپ کارتی

در دستگاه‌های کارتی همانطور که از نامشان پیداست هر یک از کارمندان یک کارت مخصوص دارند که می‌توانند با استفاده از آن زمان ورود و خروج خود را ثبت کنند. این سیستم به دلیل نیاز به کارت‌های مخصوص به هزینه بیش‌تری نیاز خواهد داشت. با این وجود بسیاری از استارت اپ‌ها از این نوع دستگاه حضور و غیاب استقبال می‌کنند.

دستگاه حضور و غیاب استارت اپ اثر انگشتی

دستگاه‌های اثر انگشتی از دیگر انواع دستگاه‌های حضور و غیاب هستند که با دریافت اثر انگشت کارمندان هویت آنان را تشخیص داده و زمان ورود و خروج را ثبت می‌کنند. دستگاه‌های اثر انگشتی نسبت به نمونه‌های قبلی گران‌قیمت‌تر هستند؛ اما می‌توانند امنیت بیش‌تری به همراه داشته باشند. تقلب در استفاده از این دستگاه‌ها به دلیل لزوم استفاده از اثر انگشت مشکل‌تر خواهد بود.

دستگاه حضور و غیاب استارت اپ بیومتریک

دستگاه‌های بیومتریک از ویژگی‌های فیزیکی و رفتاری انسان جهت تشخیص هویت استفاده می‌کنند. از جمله دستگاه‌های بیومتریک می‌توان به دستگاه تشخیص چهره اشاره داشت. معمولاً استارت اپ‌ها به دلیل هزینه بالای سیستم‌های بیومتریک تمایلی به استفاده از این نوع دستگاه نشان نمی‌دهند. با این وجود تکنولوژی به کار رفته و امنیت دستگاه‌های بیومتریک از دیگر دستگاه‌ها بیش‌تر است.

به طور خلاصه

همانطور که گفته شد، یکی از نیازهای مهم در هر شرکت استارت اپی کنترل نظم و مدیریت ورود و خروج کارکنان و پرسنل است. یکی از بهترین روش‌ها برای مدیریت ورود و خروج کارکنان استفاده از دستگاه حضور و غیاب استارت آپ است. دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توانند زمان ورود و خروج تمام کارمندان را ذخیره کرده و بر اساس ان مجموع ساعات حضور را در اختیار مدیران قرار دهند. از جمله انواع دستگاه‌های حضور و غیاب استارت اپ می‌توان به دستگاه‌های رمزی، کارتی، اثر انگشتی، و بیومتریک اشاره داشت. در این میان استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب رمزی هزینه کم‌تری داشته و به همین دلیل هم مورد استفاده بسیاری از شرکت‌های استارت اپی قرار می‌گیرند.

4.8/5 - (6 امتیاز)
مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “دستگاه حضور و غیاب استارت آپ

  1. حسین گفت:

    سلام وقت بخیر احتمال خطای دستگاه چقدر هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟