راهنمای خرید تجهیزات پسیو شبکه

اگر قصد خرید تجهیزات پسیو شبکه را دارید حتما در راهنمای خرید تجهیزات پسیو شبکه همراه ما در وب سایت آلتون نتورک باشید. تجهیزات پسیو شبکه یکی از دو بخش اصلی تجهیزات شبکه است. در حالت کلی تجهیزات شبکه به دو بخش پسیو و تجهیزات اکتیو شبکه تقسیم بندی می‌شوند.

در این مطلب قصد داریم در رابطه با راهنمای  خرید تجهیزات شبکه از نوع پسیو اطلاعاتی را بیان کنیم تا بتوانید در زمان خرید هر نوع تجهیزی برای شبکه خود، به این مطلب رجوع کنید و بدون دردسر کار خرید را انجام دهید.

موارد و پارامترهای گوناگونی برای یک خرید موفق تجهیزات پسیو شبکه وجود دارد که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

  • شرکت تولید کننده تجهیزات شبکه
  • گارانتی تجهیزات شبکه
  • خدمات پس از فروش فروشگاه
  • کیفیت محصولات
  • نوع کاربری محصول
  • کشور سازنده تجهیزات شبکه
  • و…

در ادامه این مطلب از سری مقالات راهنمای خرید انواع تجهیزات شبکه اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

امروزه بخش عظیمی از ارتباط و فعالیت‌های روزمره بشر به کمک اینترنت انجام می‌شود. از به هم پیوستن چند شبکه عمومی و خصوصی، اینترنت به وجود می‌آید؛ که این شبکه‌ها می‌توانند در مقیاس‌های محلی یا جهانی باشند.

برای ایجاد شبکه و انتقال داده‌ها، به نرم افزارها و سخت افزارهای مختلفی نیاز داریم که به آن‌ها تجهیزات شبکه گفته می‌شود؛ معمولا کیفیت و سرعت انتقال داده‌ها، به آن‌ها بستگی دارد. تجهیزات شبکه به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند‌:

  1. تجهیزات پسیو یا غیر فعال شبکه ( Passive Network ): وظیفه اصلی این دسته برقراری اتصال بین سیستم‌ها به یکدیگر و به شبکه است و می‌توانند بر روی روی سرعت اشتراک‌گذاری داده‌ها و کیفیت اتصال تاثیر داشته باشند.
  2. تجهیزات اکتیو یا فعال شبکه ( Active Network ): این دسته از تجهیزات وظیفه برقراری ارتباط، انتقال داده‌ها و همچنین نگهداری، مدیریت و ذخیره سازی اطلاعات است.

برای درک دقیق تفاوت تجهیزات اکتیو و پسیو مقاله تفاوت تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه را مطالعه کنید.

اینترنت و شبکه‌ها نقش پر‌رنگی در راه‌اندازی کسب و کارها دارند، در نتیجه اولین قدم برای موفقیت در هر  تجارتی؛ به شبکه‌های اینترنت نیاز داریم. برای پایداری بیشتر شبکه باید تجهیزات مورد استفاده در آن نیز کیفیت و عملکرد مطلوبی داشته باشند.  در  این مقاله راهنمایی خرید تجهیزات پسیو شبکه، در نظر داریم ویژگی‌های تجهیزات پسیو شبکه را بررسی نماییم.

نکات مهم هنگام خرید تجهیزات پسیو شبکه

توجه به یک سری موارد در هنگام خرید تجهیزات پسیو شبکه یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در زمان خرید این تجهیزات به آن توجه داشته باشید. عدم توجه به قیمت تجهیزات شبکه، نوع کارکرد، برند تجهیزات شبکه، نوع گارانتی تجهیزات شبکه، کیفیت محصولی و از این دست موارد می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در خرید لوازم شبکه داشته باشد.  برای اینکه بتوانید عملکرد بهتری در خرید تجهیزات passive داشته باشید لازم است نکات زیر درباره هر یک از قطعات را مورد توجه قرار دهید.

آنچه در راهنمای خرید تجهیزات پسیو شبکه بیان شد

اینترنت تشکیل شده از چند شبکه مختلف است. شبکه زمانی ایجاد می‌شود که چند دستگاه مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اطلاعاتی میان آن‌ها رد و بدل شود. برای پایداری این ارتباطات هر یک از وسایل یا تجهیزات شبکه باید کار خود را به درستی انجام دهند. تجهیزات شبکه با توجه به ویژگی‌ها و عملکردی که دارند به دو دسته اکتیو و پسیو تقسیم می‌شوند. اختلال یا نبود هر کدام از این وسایل سبب از بین رفتن شبکه می‌شود، پس باید اصولی و به درستی انتخاب شوند.

در  این مطلب، تجهیزاتی که در دسته تجهیزات پسیو شبکه قرار دارند، را به شما معرفی کردیم و ویژگی‌هایی که باید داشته باشند را بررسی نمودیم. هدف ما از ارائه راهنمای خرید تجهیزات پسیو شبکه، افزایش اطلاعات شما در حوزه شبکه و بسترهای اینترنت است.

4/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟