راهنمای خرید رک شبکه

اگر قصد خرید رک دارید در مقاله راهنمای خرید رک شبکه با وب سایت آلتون نتورک همراه باشید. رک یکی از تجهیزات شبکه است که وظیفه نگهداری از تجهیزات شبکه درون خود را بر عهده دارد. رک‌ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند، اگر قصد دارید با انواع رک شبکه آشنا شوید روی لینک کلیک کنید. در این مطلب قصد داریم در رابطه با رک شبکه و راهنمای خرید رک شبکه اطلاعاتی را بیان کنیم.

پارامترها و موارد گوناگونی برای انتخاب رک شبکه وجود دارد که قصد دارم در این مطلب به آن به صورت دقیق پردازیم. مواردی از قبیل نوع رک شبکه در دو نوع رک ایستاده شبکه و رک دیواری شبکه طراحی و تولید می‌شوند. همچنین تعداد تجهیزات قابل نصب درون یک رک، نوع اتصالات رک، امنیت رک شبکه، میزان دمای داخل رک شبک و… از جمله مواردی است که باید قبل از خرید رک به آن توجه کافی داشت.

در زمان خرید رک به چه مواردی باید دقت کنیم؟

موارد مختلفی وجود دارد که باید در هنگام خرید یک رک مناسب برای شبکه مورد نظرمان، باید به آن دقت کافی داشته باشیم. توجه داشته باشید که عدم توجه به پارامترهای نام برده شده برای خرید رک می‌تواند یکی از مهم‌ترین مواردی باشد که باعث کاهش میزان اثرگذاری رک شبکه شود. مواردی از قبیل نوع رک، نوع اتصالات رک، تعداد تجهیزات قابل نصب روی رک، امنیت رک، دمای داخلی رک، قیمت رک شبکه و… حتما باید در زمان خرید به آن توجه شود.

نوع رک شبکه

رک‌ها دارای دو نوع دیواری و ایستاده هستند، هنگام خرید آن‌ها باید به شرایط و اندازه محیط توجه کرد. ارتفاع و اندازه رک را باید، بر اساس اندازه محیط انتخاب کرد.

تعداد تجهیزات قابل نصب در رک شبکه

مسئله‌ دیگری که در زمان خرید و انتخاب رک اهمیت دارد، تعداد تجهیزات شبکه است. یعنی اندازه و ابعاد رک، باید با توجه به تعداد و ابعاد تجهیزاتی که قرار است در آن قرار بگیرد، انتخاب شود.

نوع اتصالات رک

اتصالات رک معمولا در دو نوع پیچ و مهره‌ای و جوش خورده در بازار موجود است. استفاده و جا‌به‌جایی رک‌های پیچ و مهره‌ای ساده‌تر بوده، در نتیجه بهتر است نوع پیچ و مهره‌ای انتخاب شود.

وزن رک مورد استفاده برای شبکه

میزان وزنی که رک می‌تواند تحمل کند نیز یکی از مسائل مهمی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. به عنوان مثال اگر وزن تجهیزات 25 کیلوگرم است، نباید آستانه تحمل وزن رک 20 کیلوگرم باشد.

امنیت رک شبکه

میزان امنیت رک، از دیگر مواردی که هنگام خرید رک باید به آن دقت کرد. معمولا به منظور جلوگیری از سرقت تجهیزات شبکه، رک‌ها دارای قفل هستند. هر چه کیفیت و امنیت قفل بیشتر باشد، ایمنی رک بیشتر است.

دما و حرارت در رک شبکه

دما تجهیزات شبکه معمولا حین کار افزایش پیدا می‌کند، یا به اصطلاح داغ می‌‌شوند. در نتیجه رک باید فن خنک کننده داشته باشد، تا دمای تجهیزات شبکه را کاهش دهد.

5/5 - (2 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟