نصب گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد در مکان‌هایی که سازماندهی رفت و آمد افراد در آن از اهمیت بالایی برخوردار است و یا نیاز به تامین امنیت در محیط احساس می‌شود؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

گیت کنترل دسترسی به منظور کنترل ورود و خروج افراد تائید صلاحیت شده به منطقه‌ای که مورد حفاظت واقع شده است؛ مورد استفاده قرار گرفته و از ورود افراد غیر مجاز به آن منطقه جلوگیری می‌کند.

گیت کنترل تردد با در نظر گرفتن نوع کاربری مورد نیاز و محیطی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در انواع متعدد طراحی شده است تا از برطرف ساختن نیاز سازمان‌ها و ادارات مختلف در امر کنترل دسترسی، اطمینان لازم حاصل شود.

ضرورت نصب گیت کنترل تردد

برای این‌که به اهمیت استفاده و نصب گیت کنترل تردد واقف شوید؛ بهتر است به مثال ذیل توجه داشته باشید.

اگر تا به حال به حرم مطهر رضوی، داخل شده باشید، قطعا متوجه استفاده از انواع گیت کنترل دسترسی در تمامی ورودی‌های مختلف آستان قدس شده اید.

در برخی از ورودی‌ها با گیت کنترل تردد شیشه‌ای روبرو شده اید.

همانند آنچه که در سالن‌های مترو وجود دارد.

در برخی دیگر از مناطق ورودی با گیت کنترل تردد میله ای و در برخی دیگر نیز ممکن است گیت کنترل تردد قدی را نیز مشاهد کرده باشید.

به نظر شما چرا باید از گیت کنترل تردد در این اماکن استفاده شود؟

مهم‌ترین دلیل نصب گیت کنترل تردد، برقراری امنیت در محیط است.

اگر از گیت کنترل تردد در اماکنی همچون حرم مطهر، بانک‌ها، مراکز نظامی و.. استفاده شود، امکان بروز حادثه هایی که جان و اموال شهروندان و دولت را به خطر بیندازد؛ به شدت قابل کاهش پیدا می‌کند.

این حوادث می‌تواند شامل سرقت، بمب‌ گذاری، ترور شخصیت‌، هک انواع سیستم‌ها و… را شامل شود.

تمامی این حوادث می‌تواند به سادگی و با صرف هزینه بسیار پایین در مقایسه با میزان خسارت وارده احتمالی نسبت به بروز حوادث مختلف، تا میزان بسیار زیادی رفع شده و از بروز آن‌ها جلوگیری بعمل آید.

در نتیجه نمی‌توان از اهمیت نصب گیت کنترل تردد در اماکن مختلف غافل بود.

انواع گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد در انواع مختلف تولید شده است که برخی از مهم‌ترین و پرکاربرد ترین آن‌ها را مختصرا توضیح خواهیم داد.

گیت کنترل تردد میله ای

گیت کنترل دسترسی میله ای در دو نوع دو اهرمی و سه اهرمی ساخته شده و به بازار عرضه شده است.

روش کار با گیت کنترل تردد میله ای بسیار ساده است.

بدین صورت که فرد با فشار وارد کردن بر یکی از دو یا سه اهرمی که به گیت متصل شده است، دستگاه پردازنده ثبت اطلاعات فردی را فعال نموده و با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، که گاه می‌تواند کارت تردد باشد و یا استفاده از رمز عبور و ویژگی‌های مختلف بیومتریکی، با توجه به مجاز بودن دسترسی فرد به منطقه مورد نظر از گیت کنترل تردد میله ای عبور کند.

استفاده از گیت کنترل تردد اهرمی در مکان‌هایی که با تردد زیادی سر و کار داشته و مدیریت تردد افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ پیشنهاد می‌شود.

گیت کنترل تردد شیشه ای

گیت کنترل تردد شیشه ای در اماکن اداری بیشتر از سایر موقعیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که در محیط‌های اداری موضوع مدیریت تردد و مدیریت میزان بهره وری کارکنان از سایر جنبه‌های موجود، از میزان اهمیت بالاتری برخوردار است.

کارکرد گیت کنترل تردد شیشه ای بدین صورت است که فرد به هنگام وارد شدن به گیت کنترل دسترسی، برای احراز هویت خود از روش‌های پیش بینی شده دستگاه احراز هویت متصل بر روی گیت کنترل تردد شیشه ای استفاده کرده و پس از احراز هویت و مجاز شناخته شدن فرد، باله‌های گیت شیشه ای به طرفین کشیده شده و مسیر تردد برای عبور فرد، آزاد می‌شود.

گیت کنترل تردد شیشه ای همانند دیگر گیت‌های کنترل تردد، قابلیت اتصال به انواع دستگاه احراز هویت را دارد و به دلیل زیبایی به‌کار رفته در طراحی و ساخت انواع گیت‌های کنترل تردد شیشه ای و قابلیت تنظیم عرض عبور از گیت کنترل دسترسی، یکی از پرکاربرد ترین انواع گیت کنترل تردد در ادارات و شرکت‌ها می‌باشد.

گیت کنترل تردد تمام قد

از گیت کنترل دسترسی تمام قد و نیمه قد در مراکزی استفاده می‌شود که در آن‌ مکان بحث برقراری امنیت محیط نسبت به سایر جنبه‌ها، مهم‌تر بوده و اولویت موجود در محیط، برقراری هرچه بیشتر امنیت می‌باشد.

استفاده از گیت کنترل تردد تمام قد به این دلیل که امکان عبور از زیر و یا بالای گیت وجود ندارد و تردد افراد تنها در یک محیط بسته صورت می‌گیرد که زمینه کنترل تمام و کمال فرد و ابزارهای همراه وی را در اختیار شخص ناظر قرار می‎دهد، مناسب ترین گزینه برای کنترل تردد و تعیین دسترسی افراد به محیط می‌باشد.

از شناخته شده ترین مکان‌هایی که گیت کنترل تردد تمام قد در آن استفاده می‌شود؛ مراکز نظامی، فرودگاه‌ها، سفارت خانه‌ها و… می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شناخت مناسب ترین گیت کنترل تردد برای محیط مورد نظر شما، با کارشناسان ما در شرکت آلتون نتورک در تماس باشید.

سوالات متداول

  1. نصب گیت کنترل تردد چه الزامی دارد؟

با توجه به تردد های گوناگون صورت گرفته در محیط مورد نظر شما و به منظور برقراری امنیت و کنترل میزان فعالیت کارکنان، استفاده از گیت کنترل تردد پیشنهاد می‌گردد.

  • نصب گیت کنترل تردد، چگونه موجب افزایش امنیت می شود؟

با کنترل ورود و خروج افراد، دسترسی افراد به اماکن

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟