نصب دستگاه حضور و غیاب 

نصب دستگاه حضور و غیاب (Install the attendance device) باید به چه صورتی باشد؟ بهترین روش برای نصب دستگاه حضور و غیاب باید به چه صورتی باشد. ثبت و گزارش فعالیت پرسنل یک سازمان آن هم به شیوه خودکار و الکترونیکی به نظم و بهبود عملکرد آن مجتمع کمک بسیاری می‌کند. در صورتی که هنوز اقدام به خرید دستگاه حضور و غیاب نکرده اید، می توانید با کمک مقاله ” راهنما خرید دستگاه حضور و غیاب ” سیستم موردنیاز خود را بیابید.

برخی سازمان یا استارتاپ ها به دلیل کم کردن هزینه های ابتدایی اقدام به خرید نرم افزار حضور و غیاب می کنند. نرم افزار های حضور و غیاب، به چند دسته تقسیم می شوند. این دسته ها شامل نرم افزار حضور و غیاب اندروید، نرم افزار حضور و غیاب ای او اس، نرم افزار حضور و غیاب تحت وب و نرم افزار حضور و غیاب تحت ویندوز هستند.  سازمان های بزرگ ممکن است با استفاده از  نرم افزار های حضور و غیاب نتوانند مدیریت و کنترل کارکنان خود را داشته باشند. اگر اقدام به خرید دستگاه حضور و غیاب کرده اید، می توانید با استفاده از این مراحل نصب را انجام دهید. 

مراحل نصب دستگاه حضور و غیاب 

برای نصب دستگاه حضور و غیاب با دوربین در مجموعه کاری خود مطابق مسیر زیر اقدام کنید تا به راحتی و در کمترین زمان ممکن از آن بهره ببرید.

 • ابتدا باید نرم افزار اولیه آن را راه‌اندازی و نصب کنید.
 • سپس برای درج اطلاعات هر یک از کارکنان خود باید فایل اسکلتی را ایجاد کنید.
 • در مرحله سوم باید اطلاعات هر یک از کارکنان را وارد کنید.
 • سپس مطابق تنظیمات شیفت را انجام دهید. با این کار می‌توانید ساعت دقیق ورود و خروج و همان طور میزان ساعت اضافه‌کاری یا استراحت پرسنل را ثبت شود.
 • سپس در آخر نوبت به پردازش و تحلیل داده‌هایی است که در دستگاه درج و ثبت کرده‌اید؛ می‌رسد. در این مرحله کارفرما با کلیک بر روی گزینه خروجی می‌تواند گزارش هر یک از پرسنل خود را مشاهده کند.

نصب دستگاه حضور و غیاب کارتی(Installation of card attendance device) باید به چه صورتی انجام شود؟ بهترین محل برای نصب دستگاه حضور و غیاب کارتی کدام قسمت است؟

دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی یکی از انواع دستگاه حضور و غیاب است که امروزه به دلیل کاربرد بسیاری بالایی که دارند، نیاز به آموزش در رابطه با نصب دستگاه حضور و غیاب لازم و ضروری است. ما در این مقاله از وب سایت آلتون نتورک قصد داریم در رابطه با نصب دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی اطلاعاتی برایتان شرح دهیم.

می‌دانیم که دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی به دو سیستم حضور و غیاب کارتی بدون تماس و سیستم حضور و غیاب کارتی تماسی تقسیم بندی می‌شوند.

مراحل نصب دستگاه حضور و غیاب کارتی

در این قسمت از مقاله نصب دستگاه حضور و غیاب کارتی قصد داریم به صورت دقیق قدم به قدم در رابطه با نصب دستگاه حضور و غیاب کارتی اطلاعاتی را برایتان شرح‌ دهیم.

باید توجه داشته باشید که محل مناسب برای نصب دستگاه مورد نظر کجا است. بهترین مکان برای نصب سیستم حضور و غیاب کارتی مسیرهایی است که تردد پرسنل در آن به ‌راحتی انجام می‌گیرد. با این کار وقت پرسنل برای ثبت ورود و خروج هدر نمی‌رود.

علاوه بر این باید ارتفاع مناسبی را برای  نصب در نظر بگیرید. زمانی‌که شما دستگاه را در ارتفاع مناسب خود نصب نکنید، اختلالاتی در ثبت و کنترل تردد ایجاد می‌شود. سعی کنید دستگاه را در نزدیکی محل پریز برق به ‌عنوان منبع تغذیه نصب کنید.

همچنین برای مراقبت هرچه بیشتر از دستگاه کارت‌زنی آن را از تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت، گرد و خاک، آلودگی و غبار، دوده و امواج مغناطیسی قوی دور نگه دارید. علاوه بر این دستگاه‌ها را در کنار وسایل گرمایشی نصب نکنید، هچنین هیچ مایعی نباید با دستگاه مورد نظر در تماس قرار گیرد.

سیستم‌های حضور و غیاب (attendance device) را هر چند وقت یک ‌بار در بازه‌های منظم زمانی یک یا دو هفته‌ای با پارچه نرم و نمناک تمیز کنید.

در حالت کلی می‌توان مراحل نصب دستگاه حضور و غیاب کارتی را صورت زیر بیان کرد:

 1. آنباکسینگ دستگاه حضور و غیاب کارتی
 2. خواندن فایل راهنمای نصب دستگاه حضور و غیاب کارتی
 3. پیدا کردن محلی برای اتصال دستگاه
 4. انتخاب محل ورودی اصلی محیط
 5. وصل کردن دستگاه به برق
 6. اتصال دستگاه حضور و غیاب به نرم افزار
 7. انتخاب محلی که دستگاه به نرم افزار حضور و غیاب یا همان کامپیوتر نزدیک باشد.

مسیر راه اندازی دستگاه حضور و غیاب به چه شکل است؟

تمامی مسیر از ابتدا تا انتها در مقاله ذکر شده است.

نصب هر مدل از دستگاه های حضور و غیاب با دیگری متفاوت است؟

خیر، راه اندازی دستگاه های حضور و غیاب با هم تفاوتی ندارد.

4.7/5 - (3 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟