نحوه‌ کار دستگاه حضور و غیاب رمزی

دستگاه حضور و غیاب رمزی، یکی از ارزان ترین دستگاه‌های حضور و غیاب است و به خاطر فناوری ساده به کار رفته در ساخت این دستگاه، هزینه تعمیر و خرابی این دستگاه نیز پایین تر و مقرون به صرفه تر از سایر دستگاه حضور و غیاب است.

نحوه‌ کار دستگاه حضور و غیاب رمزی، طرز استفاده بسیار ساده و راحتی دارد.

در همه دستگاه‌های حضور و غیاب رمزی یک صفحه کلید وجود دارد که پرسنل از طریق آن، کدها و رمزهای خود را در دستگاه وارد می‌کنند؛ سپس این کدها و اعداد در پردازنده دستگاه مورد پردازش قرار می‌گیرند.

دستگاه حضور و غیاب رمزی به دلیل آسان بودن نحوه عملکرد، می‌توانند در بسیاری از مکان‌ها حتی در مکان‌هایی که مخاطبان و پرسنل آنان اغلب دارای تحصیلات ابتدایی هستند، نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

در واقع در نحوه‌ کار دستگاه حضور و غیاب رمزی، این گونه است که پرسنل را از طریق اعداد و رمزهایی که در حافظه داخلی خود ذخیره کرده، شناسایی می‌کند.

دستگاه ثبت تردد افراد رمزی، مقدمه‌ای برای ساخت دستگاه‌های حضور و غیاب پیچیده تر مانند دستگاه‌ حضور و غیاب بیومتریک بوده است.

دستگاه حضور و غیاب رمزی، سابقه و قدمتی حدودا صد ساله دارند و هنوز نیز به خاطر استقبال مردم در بازار حضور داشته و در کارخانه‌ها تولید می‌شوند.

مزیت استفاده از دستگاه حضور وغیاب رمزی

هنوز هم، بسیاری از ادارات و مجموعه‌ها از سیستم حضور و غیاب رمزی استفاده می‌کنند.

قیمت پایین این دستگاه نسبت به سایر دستگاه‌های حضور و غیاب، همچنین هزینه پایین تعمیرات و قیمت پایین قطعات آن، از دلایل  استقبال و خرید مردم از دستگاه حضور و غیاب رمزی است.

استفاده راحت و آسان بودن طرز کار دستگاه ثبت تردد پرسنل رمزی، هم‌چنین قابلیت متصل شدن دستگاه به انواع نرم افزارهای حضور و غیاب یکی دیگر از دلایل استقبال مردم از دستگاه حضور و غیاب رمزی بوده است.

اگر شما بین خرید دستگاه حضور و غیاب پانچی و دستگاه حضور و غیاب رمزی در حال تصمیم

گیری هستید، بهتر و عاقلانه تر این است که دستگاه حضور و غیاب رمزی را خریداری کنید.

به این خاطر که دستگاه حضور و غیاب رمزی، نسبت به دستگاه‌های حضور و غیاب پانچی، در مدت زمان کوتاه‌تری، هویت افراد را شناسایی می‌کند.

هم‌چنین در صورت استفاده از دستگاه حضور و غیاب رمزی، هیچ نیازی به استفاده از کارت‌های تردد یا کارت های پرسنلی ندارید.

معایب استفاده از دستگاه حضور و غیاب رمزی

یکی از معایب دستگاه حضور و غیاب رمزی این است که افراد می‌توانند به جای یکدیگر، کد متعلق به یکدیگر را وارد کنند.

متاسفانه در نحوه‌ کار دستگاه حضور و غیاب رمزی، فقط اعداد قابل خوانش هستند و هیچ راه شناسایی دیگری وجود ندارد.

در واقع، یکی از معایب غیر قابل چشم پوشی دستگاه حضور و غیاب رمزی همین نکته است که این دستگاه، امنیت بالایی نداشته و کارمندان به راحتی می‌توانند دستگاه کنترل ثبت ورود و خروج کارکنان رمزی را دور بزنند و به جای یکدیگر کارت بزنند.

کاربرد دستگاه حضور و غیاب رمزی

واضح است که با اهمیت ترین دلیلی که ادارات، مجموعه‌ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های زیادی از دستگاه حضور و غیاب رمزی برای کنترل تردد کارمندان خود، بیشتر از دستگاه‌های حضور و غیاب ترکیبی استفاده می‌کنند؛ همین نکته است که دستگاه حضور و غیاب رمزی، قیمت مناسب تری دارند و این دستگاه را می‌توان با انواع نرم افزارهای کنترل تردد متصل و هماهنگ کرد.

به طور خلاصه، دستگاه حضور و غیاب رمزی، هر یک از پرسنل را بر اساس رمزی که در ابتدا به حافظه دستگاه داده شده است، شناسایی می‌کند.

هر یک از پرسنل بایستی در ابتدا برای خود رمزی را انتخاب کنند و در هنگام ورود و خروج، آن رمز را در دستگاه بزنند تا در شروع یا پایان هر روز، ساعت ورود یا خروج فرد در سیستم ذخیره شود.

دستگاه حضور و غیاب رمزی، افراد را بر اساس کدها و رمز عبور آنان شناسایی می‌کند.

علاوه بر ویژگی‌هایی چون ارزان بودن و راحتی نحوه‌ کار دستگاه حضور و غیاب رمزی، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم دستگاه ثبت حضور وغیاب رمزی، وابسته نبودن به انواع کارت‌ تردد یا کارت‌ پرسنلی است.

در مدل‌های پیشرفته تر دستگاه حضور و غیاب رمزی، امکان ذخیره کردن تعداد بیشتر رمز، وجود دارد.

هم‌چنین در این مدل از دستگاه حضور و غیاب، در صورت فراموش کردن رمز پرسنلی، می‌توانید رمز خود را بازیابی کنید.

این مدل از دستگاه حضور و غیاب، قابلیت متصل شدن به پورت‌های یو.اس.بی را نیز دارد.

بنابراین می‌توان اطلاعات مربوط به رفت و آمد پرسنل را از طریق پورت‌های یو اس بی نیز منتقل کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت آلتون نتورک در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟