نحوه کار دستگاه حضور و غیاب ترکیبی

دستگاه حضور و غیاب ترکیبی یک دستگاه کنترل ورود و خروج است که از چند سنسور و از چند روش برای شناسایی افراد استفاده می‌کند.

به همین خاطر است که به دستگاه حضور و غیاب ترکیبی، دستگاه حضور و غیاب چند منظوره نیز می‌گویند.

نحوه کار دستگاه حضور و غیاب ترکیبی در ابتدا به این صورت است که هر یک از پرسنل به دلخواه و با توجه به میزان آگاهی و سواد خود، می‌توانند یکی از روش‌های احراز هویت را برای خود انتخاب کنند.

نحوه کار دستگاه حضور و غیاب ترکیبی بسیار آسان و راحت است و فقط در زمان شناسایی اولیه کمی زمان بیشتر می‌برد.

طولانی بودن شناسایی اولیه به سریع بودن عمل شناسایی و احراز هویت در روزهای بعدی می‌ارزد.

نحوه کار دستگاه حضور و غیاب ترکیبی چگونه است؟

برای دانستن نحوه کار دستگاه حضور و غیاب ترکیبی لازم است که هر یک از پرسنل به چند روش، خود را به دستگاه حضور و غیاب ترکیبی، معرفی کنند.

برای مثال در صورت استفاده از دستگاه ورود و خروج ترکیبی که دارای یک سنسور تشخیص چهره است، لازم است که چند عکس از زوایای مختلف از فرد کارمند گرفته شود تا در هنگام استفاده از سنسور چهره، مشکلی در مطابقت و احراز هویت هیچ یک از کارمندان ایجاد نشود.

در روشی دیگر افراد با چند لهجه و گویش خاص، خود را به دستگاه معرفی می‌کنند تا دستگاه ساعت زنی ترکیبی در هنگام شناسایی صدا با مشکلی مواجه نشود.

یک ویژگی مهم رهبران کسب و کارها و استارتاپ‌ها، دادن حق انتخاب به کارمندان و کارگران است.

اگر شما مدیر یک مجموعه یا موسسه هستید؛ با خرید دستگاه حضور و غیاب ترکیبی به پرسنل خود برای احراز هویت و ثبت ساعت ورود و خروج، حق انتخاب داده اید.

بطور مثال اگر برای انگشتان بعضی از کارگران کارخانه مشکلی به وجود آمد، آن کارگر می‌تواند از طریق تشخیص چهره اقدام به احراز هویت و ساعت زنی کند.

پرسنل مجموعه‌ها و اداراتی که از دستگاه حضور و غیاب ترکیبی استفاده می‌کنند؛ مجبور نیستند فقط از یک راه اقدام به احراز هویت و ثبت ساعت ورود و خروج کنند.

پرسنل در این وضعیت می‌توانند از راه‌های مختلف، مثلا از طریق تشخیص صدا یا تشخیص چهره یا اثر انگشت اقدام به احراز هویت و ساعت زنی کنند.

دستگاه حضور و غیاب ترکیبی، چون از چند روش متفاوت برای شناسایی و احراز هویت استفاده می‌کند، به نام دستگاه حضور و غیاب چند منظوره نیز شناخته می‌شود.

با خرید یک دستگاه حضور و غیاب ترکیبی، خیالتان نسبت به ساعت زنی و ثبت ساعت ورود و خروج و مدیریت تردد پرسنل راحت خواهد بود.

در نحوه کار دستگاه حضور و غیاب ترکیبی در صورت ایجاد مشکل در هر یک از روش‌های احراز هویت، از روش دیگری اقدام به ثبت ساعت ورود و خروج کارمندان می‌کنند.

برای مثال اگر دستگاه حضور و غیاب ترکیبی از طریق تشخیص چهره موفق به احراز هویت کارمند نشود، هویت او را از طریق سنسورهای صدا مورد شناسایی قرار می‌دهد و به این ترتیب، هویت وی را احراز و ساعت ورود یا خروج او را در سیستم، ثبت می‌کند.

معایب استفاده از دستگاه ساعت زنی ترکیبی

یکی از معایب دستگاه حضور و غیاب چند منظوره، قیمت بالای آن است.

هم‌چنین هزینه‌های جانبی دستگاه حضور و غیاب چند منظوره بالاست و در صورت خراب شدن هر یک از سنسورهای صدا یا چهره یا اثر انگشت باید هزینه تعمیر نسبتا زیادی برای رفع عیب پرداخت کنید.

بنابراین دستگاه حضور و غیاب ترکیبی برای مجموعه‌ها و سازمان‌های بزرگ با تعداد بالای پرسنل، مناسب است.

در این‌گونه سازمان‌ها به دلیل بالا بودن تعداد پرسنل، مدیریت تردد پرسنل امری مهم و ضروری است و احراز هویت و شناسایی پرسنل و ثبت ساعت ورود و خروج آن ها باید در مدت زمان کوتاه تر از یک ثانیه انجام شود.  

مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب ترکیبی

دستگاه حضور و غیاب ترکیبی، مدل‌های مختلفی دارند که هر کدام طراحی و کاربرد و قیمت متفاوتی دارند.

نکته ای که بسیاری از مجموعه‌ها و سازمان‌ها را به خرید دستگاه حضور و غیاب ترکیبی ترغیب کرده است این نکته است که با خرید یک دستگاه حضور و غیاب، هم از امکانات دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره استفاده می‌کنند و هم از امکانات دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا بهره مند می‌شوند.

سرعت بالا در شناسایی و احراز هویت، هم‌چنین امنیت و دقت بالای این دستگاه، از مهم‌ترین علل استقبال زیاد خریداران دستگاه حضور و غیاب ترکیبی بوده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما در شرکت آلتون نتورک در ارتباط باشید.

Rate this post
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟