سیستم اعلام حریق کارخانه

سیستم اعلان حریق کارخانه

سیستم اعلام حریق کارخانه چیست؟محیط های گسترده ای در کسب و کار وجود دارند که نیازمند سیستم اعلام حریق خواهند بود. یکی از مکان های ملزوم برای استفاده از سیستم اعلام حریق، کارخانه است. سیستم اعلام حریق کارخانه (Factory fire alarm system) کمک می کند تا سرمایه، تجهیزات و حتی نیروی انسانی در معرض خطر قرار نگیرند. در محیط هایی مانند کارخانه که در کنار تجهیزات هوشمند و هزینه بردار، نیروی انسانی هم وجود دارد، نیاز مدیریت به سیستم اعلام حریق کارخانه دوچندان می شود. پس از این موضوع به راحتی نگذرید. در کارخانه با استفاده از آژیر سیستم اعلام حریق، هنگام بروز مشکل به تمام افراد اطلاع می دهد.

اعلام حریق ادرس پذیر یا متعارف؟

استفاده از اعلام حریق در کارخانه دارای گستردگی و بخش های زیادی است که نیازمند طراحی و پیاده سازی سیستم های اعلام حریق است. وسعت و بخش های کارخانه بسیار زیاد است. در نتیجه برای جلوگیری از سوختگی و آتش سوزی زیاد بهتر است از سیستم اعلام حریق آدرس پذیر استفاده کنید. سیستم اعلام حریق ادرس پذیر از سرعت بالاتری برخوردار است و در اطلاع حریق سریع عمل می کند. استفاده از سیستم اعلام حریق ادرس پذیر کمک می کند تا کارخانه اسیب کمتری ببیند.

مزایا استفاده از سیستم اعلام حریق در کارخانه

نصب سیستم اعلام حریق در کارخانه و راه اندازی ان چه ضرر هایی را از شما دور خواهد کرد؟ قطعا یک کارخانه شامل بخش های مختلف و دستگاه های هوشمند بسیاری است که در صورت از بین رفتن انها، هزینه های زیادی بر روی کارخانه تلنبار خواهد شد. با نصب یک سیستم اعلام حریق در کارخانه از بروز مشکلات متعدد جلوگیری کنید.

همانطور که می دانید با استفاده از سیستم اعلام حریق علاوه بر امنیت مالی، به امنیت اموال و جان افراد هم کمک کرده اید و با سرعت بیشتری از اتش سوزی با خبر خواهید شد. حتی اگر حریق و آتش سوزی در کارخانه رخ دهد با کمک سیستم های اعلام حریق، هزینه و ضرر های وارد شده در حداقل ترین حالت ممکن هستند.

یکی از مهم ترین مزایایی که استفاده از اعلام حریق می تواند داشته باشد، این است که امکان ادغام سیستم اعلام حریق با سیستم امنیتی وجود دارد. برای مثال هنگامی که اتش سوزی رخ دهد و کارکنان بخواهند از مسیرهای مختلف یا بخش های امنیتی خارج شوند، این مسیر های با استفاده از سیستم های کنترل تردد باز خواهند شد و موجب سریعتر تخلیه شدن کارخانه می شود.

استفاده از تکرار کننده سیستم اعلام حریق در کارخانه

شاید بتوان گفت که استفاده از تکرار کننده سیستم اعلام حریق در کارخانه امری ضروری و مهم است.فضای کارخانه، فضای بزرگی است که نیازمند به چند سیستم کنترل کننده است. در نتیجه می توانید از تکرار کننده سیستم اعلام حریق استفاده کنید و در چند جای مختلف کارخانه مدیریت دستگاه هارا داشته باشید.

دتکتور های اعلام حریق در کارخانه

دتکتور سیستم اعلام حریق در کارخانه می تواند شامل انواع مختلفی باشد. برخی از انها سنسور های قوی تری نسبت به دیگر آنها دارند. برای کارخانه بهتر است از دتکتور های حرفه ای استفاده کنید تا سریعتر با آژیر به شما اطلاع دهد و بتوانید ضرر های مالی را کمتر کنید.

برخی از دتکتور ها حرارتی هستند که بر اساس تغییر دمای ناگهانی، سیستم اعلام حریق را فعال می کنند. برخی از انها حساس به دود هستند که به انها دتکتور های دود گفته می شود. دتکتور هایی که در انبارها استفاده می شود، دتکتور های کربن مونوکسید هستند که به گاز های سمی حساس اند. نوعی دیگر از دتکتور ها، دتکتور های ترکیبی هستند که با استفاده از چندحسگر دودی، نوری، حرارتی و … تشخیص و اطلاع رسانی می کنند.البته دتکتور های ترکیبی نیازی به استفاده در کارخانه ندارد و بیشتر مناسب فرودگاه ها می باشد. سیستم اعلام حریق فرودگاه کمی از کارخانه متفاوت است.

برای سیستم اعلام حریق در کارخانه چه نوع دتکتوری مناسب است؟

دتکتور های حرارتی یا دودی برای کارخانه مناسب تر است.

ایا روش پیشرفته تری برای اطلاع رسانی هنگام اعلام حریق کارخانه وجود دارد؟

بله، می توانید با استفاده از پیامک هم از هشدار اتش سوزی کارخانه اطلاع پیدا کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟