دستگاه حضور و غیاب کارخانه

دستگاه حضور و غیاب کارخانه

دستگاه حضور وغیاب کارخانه (factory attendance system)، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در کارگاه‌ها و کارخانه‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. این کالا که در زیرمجموعه دستگاه‌های حضور و غیاب قرار دارد؛ می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که افراد با توجه به کاربردهای گوناگون و همچنین نیازهای کارخانه خود، می‌توانند آنها را انتخاب کنند.

استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارخانه می‌تواند با کنترل تردد پرسنل، نقش بسزایی در فرآیند رفت و آمد کارمندان داشته باشد و اطلاعات مربوطه به طور کامل در حافظه داخلی خود ثبت کند. استفاده از این دستگاه، مزایا زیادی دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دقت بالا
 • امکان ثبت اطلاعات تعداد زیاد
 • قابلیت ارائه گزارش تردد
 • کیفیت مناسب
 • سرعت تشخیص بالا
 • مدیریت حضور و غیاب و مرخصی پرسنل
 • قابلیت تعیین شیفت‌های کاری
 • مدیریت لحظه‌ای تردد کارمندان

دقت داشته باشید که در کنار این مزایا، دستگاه حضور و غیاب ممکن است معایبی نیز داشته باشد که شما می‌توانید با بررسی کامل شرایط سیستم‌های فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید؛ تا حد زیادی از بروز اختلالات و مشکلات در آینده، جلوگیری کنید. همچنین باید بدانید که دستگاه حضور و غیاب کارخانه برای تمامی کارگاه‌ها و کارخانه‌ها قابل استفاده است و شما فقط باید تصمیم بگیرید که کدام یک از این سیستم‌ها برای شرایط کاری موردنیاز شما، بهتر است.

دستگاه حضور و غیاب کارخانه چیست؟

دستگاه حضور و غیاب کارخانه چیست و چرا از آن استفاده می‌شود؟ بهترین دستگاه حضور و غیاب کارخانه را چگونه انتخاب کنیم؟ دستگاه حضور و غیاب کارخانه یکی از دستگاه‌های بسیار پرکاربرد است که در بسیاری از کارخانه‌های بزرگ و پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه قادر است با روش‌های گوناگون زمان ورود و خروج تمامی کارکنان و پرسنل را ذخیره کرده و بر اساس آن گزارشات مربوطه را در اختیار مدیران و مسئولان قرار دهد. همچنین بسیاری از دستگاه‌های حضور و غیاب امکان محاسبه حقوق پرداختی بر اساس ساعات حضور هر یک از کارمندان را نیز دارند.

انواع گوناگونی از دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد وجود دارند که هر یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. اگر می‌خواهید برای کارخانه خود از دستگاه حضور و غیاب کارخانه استفاده کنید باید به نکات گوناگونی از جمله نوع فعالیت کارخانه، تعداد پرسنل، و همچنین تنوع شیفت‌های کاری توجه داشته باشید. از جمله انواع رایج دستگاه‌های کنترل تردد در کارخانه‌ها می‌توان به دستگاه‌های کارتی و تشخیص چهره اشاره داشت. توجه داشته باشید که هر اندازه تعداد پرسنل کارخانه بیش‌تر باشد، دستگاه حضور و غیاب نیز باید ظرفیت داشته باشد. شما می‌توانید با نرم‌افزار مربوطه تمامی گزارشات مربوطه را دریافت کرده و بر اساس آن‌ها سیستم جریمه و پاداش را تعیین کنید.

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارخانه

سیستم‌های حضور و غیاب از جمله دستگاه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارخانه‌ها به دلیل تعداد بالای پرسنل از جمله محیط‌های کاری هستند که به دستگاه‌های حضور و غیاب نیاز دارند. دستگاه حضور و غیاب کارخانه قادر است امار ورود و خروج تمامی پرسنل و کارکنان را ذخیره کرده و گزارشات مربوطه را در اختیار مدیران و مسئولان کارخانه قرار دهد. بدین ترتیب مسئولان می‌توانند بدون هیچگونه دغدغه و تنها با دریافت خروجی‌ها و گزارشات سیستم تمام آمار مربوط به حضور کارکنان را در اختیار داشته باشند. با توجه به این موضوع استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارخانه می‌تواند روند محاسبه و پرداخت حقوق را نیز آسان‌تر کند.

بسیاری از سیستم‌های حضور و غیاب و کنترل تردد قادرند با استفاده از داده‌های وارد شده توسط مسئولان حقوق پرداختی به هر یک از کارمندان را به ازای ساعات حضور در محل کار محاسبه کنند. بدین ترتیب مدیران دیگر نیازی به صرف زمان برای محاسبه حقوق پرسنل نخواهند داشت. علاوه بر این استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارخانه می‌تواند انگیزه کارمندان برای حضور به موقع در محیط کار را افزایش دهد. برخی از مدیران برای استفاده حداکثری از این فرصت از سیستم‌های جریمه و پاداش استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با خرید دستگاه حضور و غیاب برای کارخانه تمامی ترددها را به محیط کارخانه کنترل کرده و از اطلاعات سیستم جهت پیشبرد اهداف کاری خود استفاده کنید.

بهترین دستگاه حضور و غیاب کارخانه کدام است؟

انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب کارخانه یکی از مهم‌ترین کارهایی است که مدیران کارخانه‌ها باید به ان توجه داشته باشند. دستگاه‌های حضور و غیاب انواع گوناگونی دارند که هر یک ویژگی‌ها و مزایای مخصوص به خود را دارد. برای انکه بتوانید بهترین دستگاه کنترل تردد را برای کارخانه انتخاب کنید باید به نکات زیادی توجه داشته باشید که از جمله آن‌ها می‌تواند به موارد زیر اشاره داشت:

نوع فعالیت کارخانه

نوع فعالیت کارخانه و تعداد پرسنل فعال در آن تاثیر زیادی در انتخاب سیستم حضور و غیاب خواهد داشت. به طور مثال در کارخانه‌هایی که پرسنل با مواد شیمیایی یا روغن سر و کار دارند استفاده از دستگاه‌های اثر انگشتی گزینه مناسبی نخواهد بود. در این کارخانه‌ها استفاده از دستگاه‌های تشخیص چهره یا کارتی بهترین گزینه خواهد بود.

تنوع شیفت‌های کاری

تنوع شیفت‌های کاری از دیگر مواردی است که باید در انتخاب دستگاه حضور و غیاب کارخانه به ان توجه داشت. واضح است که هر اندازه تنوع شیفت‌های کاری در کارخانه بیش‌تر باشد ظرفیت و توانایی‌های دستگاه‌ نیز باید بیش‌تر باشد. همچنین نرم‌افزار مورد استفاده به همراه دستگاه نیز باید بتواند حضور کارکنان را بر اساس شیفت‌های کاری تنظیم و دسته‌بندی کند تا مدیران بتوانند از گزارش‌های دریافت شده استفاده کنند.

به طور خلاصه

همانطور که گفته شد، با توجه به اهمیت بالای نظم در محیط‌های کاری و کارخانه‌ها استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب پیشرفته به یکی از واجبات در این محیط‌ها تبدیل شده است. مدیران و مسئولان کارخانه‌ها می‌توانند با استفاده از سیستم‌های حضور و غیاب مناسب روند کنترل تردد کارمندان و پرسنل را به راحتی مدیریت کنند. سیستم‌های حضور و غیاب پیشرفته به همراه نرم‌افزاری ارائه می‌شوند که می‌توانند تمامی گزارشات هفتگی و ماهانه مربوط به حضور کارمندان را در اختیار مدیران قرار دهند. مدیران و مسئولان مربوطه می‌توانند با دریافت گزارشات مربوطه روند محاسبه حقوق دریافتی کارمندان را با سرعت و راحتی بیش‌تری به پایان رسانند. جهت انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب کارخانه بهتر است به نکاتی از جمله تنوع شیفت‌های کاری و همچنین نوع فعالیت کارخانه یا کارگاه توجه داشته باشید.

5/5 - (4 امتیاز)
مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “دستگاه حضور و غیاب کارخانه

 1. علی گفت:

  قیمت این دستگاه به نسبت ارائه خدماتش مناسبه؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟