مزایا رک شبکه

محافظت از تجهیزات، اولین مزیت این سخت افزار به شمار می‌رود. عوامل طبیعی مانند گرد و خاک، باران، رطوبت و… باعث خرابی تجهیزات شبکه می‌شوند. همچنین به دلیل قیمت بالای لوازم شبکه امکان سرقت آن‌ها وجود دارد. در نتیجه مهم‌ترین مزیت rack، محافظت از تجهیزات در برابر رطوبت، گرد و خاک و سرقت است. از جمله مزیت‌های دیگر  Rack شامل:

  • نظم تجهیزات

زمانی که تجهیزات به صورت پراکنده و شلوغ، به یکدیگر متصل باشند، امکان دسترسی و تعمیر آن‌ها بسیار دشوار است و زیبایی محیط نیز از بین می‌رود. در نتیجه هرچه تجهیزات منظم‌تر باشند، دسترسی به آن‌ها آسان‌تر بوده و مکان مورد نظر زیبا‌تر است.

  • بررسی راحت تجهیزات

تجهیزات شبکه در طی دوره‌های منظم به تست و بررسی نیاز دارند. زمانی که به صورت کاملا مرتب در جای خود قرار بگیرند، فرد متخصص در کمترین زمان ممکن آن‌ها را بررسی می‌نماید.

  • عدم دسترسی افراد غریبه به تجهیزات شبکه

همانطور که در بخش قبل گفتیم رک‌ها دارای درب و قفل هستند، زمانی که درب آن قفل باشد افراد غریبه نمی‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

  • افزایش طول عمر تجهیزات

هر چه تجهیزات از عوامل بیرونی مثل باد و گرد و خاک و باران در امان باشند، عمر تجهیزات آن بیشتر است. در حالت کلی باعث افزایش طول عمر تجهیزات شبکه می‌شود.

4/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟