کاربرد دستگاه حضور و غیاب کف دست

کاربرد دستگاه حضور و غیاب کف دست(Application of palm attendance device) چیست؟ چه کاربردهایی در زمان استفاده از دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست نیاز داریم؟ در این مقاله از وب سایت آلتون نتورک قصد داریم در رابطه با کاربردهای دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست اطلاعاتی را بیان کنیم. با توجه به ویژگی‌ها و مزایای دستگاه حضور و غیاب کف دست که در مقاله دیگری اشاره شد، می‌توان به این موضوع پی برد که این دستگاه‌ها تنها برای حضور و غیاب استفاده نمی‌شوند و کاربردهای دیگری نیز دارند. این دستگاه‌ها علاوه بر کیفیت و سرعت بالا، از لحاظ امنیتی نیز بسیار دقیق و حرفه‌ای هستند؛ از این جهت می‌توان با اطمینان خاطر، استفاده‌ای بهینه از آن‌ها داشت.

از جمله مکان‌هایی که دستگاه حضور و غیاب بیومتریک در آن‌ها کاربرد دارد عبارت‌اند از بانک‌ها، سازمان‌ها، فرودگاه‌ها و… که در ادامه به این سه مورد به صورت کامل خواهیم پرداخت. آلتون نتورک ارائه دهنده انواع دستگاه حضور و غیاب آماده ارائه هر گونه مشاوره رایگان قبل از خرید است، با ما تماس بگیرید.

کاربرد دستگاه حضور و غیاب کف دست کجاست؟

دستگاه‌های حضور و غیاب اسکن کف دست دارای کاربردهای مختلفی است و در محیط‌های مختلفی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. هر دستگاه حضور و غیاب دارای یک سری ویژگی و قابلیت‌ها است که این قابلیت‌ها می‌تواند به خوبی باعث استفاده مناسب از یک دستگاه در زمان و مکان مناسب شود. آگاهی از این موارد می‌تواند شما را از راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب بی نیاز کند و شما به راحتی با کاربردهای هر دستگاه آشنا باشید.

بانک‌ها

دستگاه‌های بیومتریک، یکی از بهترین گزینه‌ها برای شناسایی مشتریانی است که قصد باز کردن حساب جدید دارند. این دستگاه‌ها جایگزین روش‌های سنتی افتتاح حساب شده‌اند؛ بنابراین دیگر نیازی نیست تا افراد برای باز کردن حساب از روش‌های دستی بهره ببرند و با استفاده از امضا، اثر انگشت و…  کار خود را انجام دهند.

این افراد تنها با اسکن کف دست توسط دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک قابلیت افتتاح حساب خود را خواهند داشت. همچنین این ویژگی باعث می‌شود تا دقت اطلاعات وارد شده بالاتر برود و سرقت اطلاعات در بانک‌ها به طرز چشمگیری کاهش یابد.

سازمان‌‌ها

مدیران سازمان‌های مختلف می‌توانند با استفاده از این دستگاه‌ها رفت و آمد نیروهای خود را چک کرده و زمان دقیق حضور ایشان در سازمان را در دست داشته باشند.

اما باید گفت که اصلی‌ترین کاربرد دستگاه‌ حضور و غیاب کف دست، در مکان‌هایی که برای ورود یک شخص خاص تعبیه شده، مشخص می‌شود.

نکته: در بعضی از مکان‌ها ورود افراد متفرقه، مطلقا ممنوع است و فقط تعدادی از افراد مخصوص، اجازه ورود به آن را دارند که در این مکان‌ها استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک می‌تواند کمک کننده باشد.

فرودگاه‌ها

برای تشخیص هویت افراد و شناخت اشخاص خلافکار در فرودگاه‌ها می‌توان از دستگاه حضور و غیاب خطوط کف دست استفاده کرده و به راحتی از ورود این افراد جلوگیری کنند.

به عبارتی، با بهره بردن از سیستم حضور و غیاب کف دست، افراد مجرم و تبهکار به راحتی قابل شناسایی خواهند بود و قبل از ورود به  داخل هواپیما از ورود ایشان جلوگیری خواهد شد.

از طرفی این دستگاه‌ها به دلیل سرعت بالایی که دارند کمک می‌کنند تا شناسایی افراد به سرعت انجام شود و مسافران برای شناسایی ساعت‌ها در پشت گیت منتظر نمانند.

امنیت دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست چقدراست؟

دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست جزء دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک بوده که از سطح امنیتی بالایی برخوردار است.

دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست معمولا در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

این نوع دستگاه حضور و غیاب به دلیل امنیت زیادی که دارد در مکان های امنیتی مهم و بزرگ استفاده می شود.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟