مزایا دستگاه حضور و غیاب

مزایا دستگاه حضور و غیاب

به نظر شما مزایا دستگاه حضور و غیاب چیست؟ به نظر شما مزیتی جز کنترل تردد کارکنان وجود دارد؟ قطعا بله. دستگاه حضور و غیاب با کنترل تردد در زمان مدیریت و کارکنان صرفه جویی می کند. علاوه بر ان، به امنیت سازمان و راحتی کارکنان هم سودی می رساند. در ادامه به چند مزیت اشاره می کنیم.

مزایا دستگاه حضور و غیاب چیست؟

 • کنترل تردد و ورود و خروج کارمندان به خوبی چک می شود.
 • نظم سازمان در درجه مطلوبی قرار می گیرد.
 • در زمان صرفه جوبی بسیاری خواهد شد.
 • ورود و خروج کارکنان که چک شود، به بسیاری از تصمیم گیری ها از جمله مرخصی، حقوق و… هم کمک می کند.
 • اضافه کار های کارکنان به طور دقیق محاسبه می شود.
 • در پرداخت حقوق کم و کسری یا اشتباهی رخ نخواهد داد.
 • آرشیو کامل ورود و خروج های کاربران برای مشکلات آینده وجود خواهد داشت.
 • امنیت بیشتری در ورود و خروج افراد شکل می گیرد.
 • در برخی از سازمان ها ممکن است به انگیزه کارکنان هم کمک کند.

توجه داشته باشید که استفاده از دستگاه حضور و غیاب یا نرم افزار حضور و غیاب فرق چندانی با هم نمی کند. تنها باید به نوع برند و سازمان خود نگاه کنید. شاید نرم افزار حضور و غیاب هم برای شما مشکل ساز باشد. اما همانطور که می دانید تنوع و کیفیت در دستگاه های حضور و غیاب بیشتر است و امکان تقلب بسیار پایین تر است. برای مثال دستگاه حضور و غیاب بیومتریک با استفاده از ویژگی های هر شخص ورود و خروج کاربر را چک می کند و امکان تقلب به حد زیادی پایین خواهد آمد.

به نظر شما مزایا دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی چیست؟ سیستم کنترل تردد پرسنل اهمیت زیادی در سازماندهی کارکنان مجموعه یا شرکت شما خواهد داشت. البته انتخاب نوع دستگاه حضور و غیاب هم مهم است و هرکدام از سیستم‌های کنترل تردد مزایا خاص خود را دارند. مزایا دستگاه حضور و غیاب حرفه‌ای از دیگر دستگاه‌های ساده و قدیمی طبیعتاً بیشتر است. شاید شرکت‌هایی وجود داشته باشند که هنوز از سیستم حضور و غیاب سنتی برای ثبت ورود و خروج خود استفاده می‌کنند. بهتر است با مزایا دستگاه حضور و غیاب پرسنل آشنا شوید تا با کاهش هزینه و انجام راحت‌تر امور روبه‌رو شوید.

مزیت‌های سیستم حضور و غیاب

مزایا دستگاه حضور و غیاب قدیمی با دستگاه‌های پیشرفته تفاوت‌هایی دارد و طبیعتاً سیستم‌های پیشرفته یا دستگاه‌های بیومتریک دارای مزیت‌های بیشتری هستند. از مهم‌ترین مزیت دستگاه ساعت‌زنی، ثبت حضور و غیاب کارمندان به‌صورت دقیق و نهان است. از مزیت‌های قابل‌توجه دستگاه حضور و غیاب این است که در کاهش هزینه‌ها نقش به سزایی دارد. علاوه بر آن در مدیریت زمان کارمندان و پرسنل تأثیرگذار است و مراحل راحت‌تری را برای ثبت ورود و خروج خود طی می‌کنند. مزایا دستگاه حضور و غیاب شرکت برای مدیران واضح است. در نتیجه سیستم حضور و غیاب مناسب شرکت خود را خریداری کنید. آلتون نتورک ارائه‌دهنده انواع مختلف برندهای دستگاه حضور و غیاب است. در ادامه مزایا دستگاه حضور و غیاب را به صورت تیتروار مطالعه کنید.

اطلاعات به صورت شفاف در اختیار شما قرار می‌گیرد

در صورتی که آخر ماه کارفرما یا مدیریت قصد بررسی غیبت‌های پرسنل را داشته باشد، می‌تواند به صورت دقیق در نرم افزار حضور و غیاب مشاهده کند و محدودیتی در این امر نخواهد داشت. بررسی دقیق و شفاف اطلاعات با استفاده دستگاه حضور و غیاب پرسنل، از مزایا دستگاه حضور و غیاب است که بسیار مورد توجه کارفرما قرار گرفته است. با یک کلیک، مدیر کسب و کار می‌تواند گزارش‌های دقیق ماه را در اختیار داشته باشد و میزان حقوق و مرخصی‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

امنیت دستگاه های ساعت زنی بالا است

از سری مزایا دستگاه حضور و غیاب جدید، امنیت بالای آنهاست. دستگاه حضور و غیاب بیومتریک نسخه جدید و پیشرفته دستگاه‌های حضور و غیاب است که امنیت بسیار زیادی دارند. امنیت و حفظ اطلاعات کارکنان از دیگر مزایا دستگاه حضور و غیاب است. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی یا دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره از سری سیستم‌های ساعت زنی بایومتریک هستند که امنیت بالایی دارند. سیستم حضور و غیاب باعث می‌شود تا افراد و پرسنل تقلبی در ثبت ورود و خروج نکنند. علاوه بر آن نیازی به حفظ کردن کدی نیست و ورود و خروج بر اساس ویژگی‌های شخصی هر فرد انجام می‌شود.

هزینه‌های سازمان و کسب و کار کاهش پیدا می‌کند

از دیگر مزیت‌های دستگاه حضور و غیاب، کمک به کاهش هزینه‌ها است. از معمول‌ترین بخشی که کاهش هزینه‌ها را در بر دارد، حقوق اضافی است. دستگاه‌های حضور و غیاب با کنترل دقیق ورود و خروج کارکنان از پرداخت حقوق اضافه یا اشتباهات محاسباتی جلوگیری می‌کند. دقت بالای دستگاه‌های حضور و غیاب در محاسبه مرخصی، ورود و خروج و مأموریت‌ها باعث می‌شود تا هزینه‌های احتمالی کاهش پیدا کند.

خطاهای انسانی حذف می‌شوند

از مزایای مهم دستگاه حضور و غیاب دقت بالای آن است. دستگاه حضور و غیاب مانند سیستم کنترل تردد از بروز خطاهای انسانی جلوگیری می‌کند. افراد و مدیران مجموعه اگر بخواهند هر روز به صورت دستی ورود و خروج را ثبت و بررسی کنند؛ قطعاً خطاهایی رخ خواهد داد. شاید بر این باور باشید که استفاده از کامپیوتر و سیستم الکترونیک می‌تواند خطای احتمالی را کم کند. اما اطلاعاتی که وارد سیستم می‌شود هم با استفاده از نیروی انسانی است. در نتیجه باز هم پیش آمدن خطا احتمال دارد. سیستم کنترل ورود و خروج می‌تواند بدون دخالت نیروی انسانی و خطا به ثبت ورود و خروج افراد بپردازد.

4.2/5 - (4 امتیاز)
مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “مزایا دستگاه حضور و غیاب

 1. محمدمهدی موسوی گفت:

  به چه نکاتی مهمی اشاره کردید.دست مریزاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟