مزایا دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چیست؟

از جمله مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره(Advantages of face recognition device) می‌توان به سرعت عملکرد بالا، ثبت تعداد زیادی از ترددها در کوتاه‌ترین زمان ممکن، صرفه جویی در زمان برای کارکنان مجموعه، قیمت مناسب، دسترسی راحت به قطعات در صورت نیاز به تعمیر و… اشاره کرد. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره شما دارای یک سری مزیت است که توجه به آن می‌تواند باعث افزایش کارایی شود.این کارکرد سریع بر خلاف دستگاه حضور و غیاب کارتی و دستگاه حضور و غیاب پانچی است که سرعت بسیار پایینی دارند.

همان‌گونه که بیان شد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره بدون تماس ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به شما کمک می‌کند تا در بهترین حالت ممکن از ساعت ورود و خروج کارکنان مجموعه خود آگاهی لازم را پیدا کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که همه این موارد تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کارت هر یک از افراد حاضر در مجموعه با مشکلی از جمله شکستگی، خرابی و… مواجه نشود؛ در این حالت دستگاه امکان ثبت ورود و خروج آن فرد را ندارد و باید تا زمان تعمیر مجدد کارت صبر کند.

برخی از شرکت‌ها بر روی کارت حضور و غیاب کارکنان خود، اطلاعات ایشان را نیز ثبت می‌کنند تا از آن به عنوان کارت شناسایی مجموعه نیز استفاده شود.

مزایا دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره 

دستگاه حضور و غیاب با دوربین با کیفیت ابتدا از فاصله معینی چهره را بررسی می‌کند و نقاط بیومتریک را شناسایی می‌کند. این سیستم‌ها دارای مزایای عبارتند از:

  • به نسبت به سایر مدل‌های سیستم‌ حضور و غیاب امنیت بیشتری دارند.
  • امکان ثبت اشتباه ورود و خروج یا با تقلب را کاهش می‌دهد.
  • سرعت تشخیص و راندمان کاری را افزایش می‌یابد.
  • کاهش دادن ارتباط فیزیکی از مهم‌ترین دستاورهای در این دستگاه‌ها است.
  • کاملا اتوماتیک و پیشرفته عمل می‌کند.
  • قابلیت کارآمدی در تمامی کسب و کارها را دارد.
  • احتمال انتقال و شیوع بیماری‌های واگیردار را کاهش می‌دهد.
  • قابلیت سینک شدن راحت با نرم افزار حضور و غیاب

این سیستم به علت عدم نیاز به حضور نیروی انسانی به عنوان مسئول رسیدگی به دستگاه، منجر به صرفه‌جویی در وقت و انرژی پرسنل می‌شود. همچنین نرم‌افزار مرتبط با این سیستم، می‌تواند به سادگی و باکیفیت بالا، اطلاعات ورودی را ثبت کند و در اختیار کارفرما قرار دهد. دستگاه حضور و غیاب با تکنولوژی تشخیص چهره، نیازی به داشتن رمز یا کارت مخصوص هر کارمند ندارد و این امر، سادگی این وسیله را نشان می‌دهد که علاوه بر ایجاد شرایطی مطمئن برای کارفرما، کار پرسنل را نیز راحت می‌کند و برای آنها شرایط حضور و غیاب ساده را فراهم می‌کند. همچنین درضمن نیاز نداشتن به بررسی اثرانگشت یا اسکن کف دست، این دستگاه فقط با تشخیص چهره کار می‌کند که این نکته منجر به رعایت بهداشت پرسنل نیز می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره فرد را با عینک یا تغییرات ظاهری باز هم شناسایی می کند؟

بله، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در دسته دستگاه های بیومتریک قرار می گیرد و هوشمندی بالایی دارد.

رنج قیمت دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره چقدر است؟

به طور کلی دستگاه های هوشمند حضور و غیاب بیومتریک در رنج قیمتی بین 4 تا 10 قرار دارند.

5/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟